Gameo - jak usunąć !

05 cze 2015, 17:51
Nozownik35

Nozownik35

Aktywny Gracz 470 posty 121 pkt.

Gameo - jak usunąć !

05 cze 2015, 17:51
Witam .
Nawet nie zauważyłem a zainstalowało mi się na komputerze Gameo .
Czytałem dużo na ten temat co to jest i jak działa .

Gameo jest rozszerzeniem wielu popularnych przeglądarek internetowych opracowanym przez IronSource Ltd. Wiele osób uważa je za niegroźne, ponieważ oferuje ono szybki dostęp do wielu flashowych, i nie tylko, gier podczas surfowania po zasobach globalnej sieci. Choć Gameo nie jest zbyt złośliwym programem, jest jednak najczęściej klasyfikowane jak adware i przestrzega przed nim wielu ekspertów z dziedziny bezpieczeństwa sieciowego. Wyświetla ono całkiem pokaźną ilość reklam gier, z których część może kierować do potencjalnie szkodliwych dla użytkownika stron internetowych.

Proces usuwania Gameo z systemu operacyjnego swojego komputera należy rozpocząć od odinstalowania go z poziomu Panelu sterowania.

W Windows 7 i Windows Vista w tym celu klikamy na Start, następnie wybieramy Panel sterowania oraz Programy i funkcje. W Windows 8 klikamy prawym przyciskiem myszy na dolny lewy róg ekranu, wybieramy Panel sterowania, a następnie Programy i funkcje. W Windows XP klikamy na Start, a następnie wybieramy Ustawienia, Panel sterowania oraz Dodaj lub usuń programy.

Jeśli mamy jakiekolwiek problemy z odinstalowaniem, możemy sięgnąć po jedno z narzędzi do skutecznej deinstalacji oprogramowania, takie jak na przykład Revo Uninstaller.

Usuwanie Gameo z Google Chrome, podobnie jak w przypadku Internet Explorera, rozpocząć warto od sprawdzenia, czy nie poczynił on jakichś zmian w ustawieniach przeglądarki. Sprawdzamy stronę główną oraz aktualną wyszukiwarkę i rozszerzenia.

1 W celu sprawdzenia aktualnej strony głównej klikamy na menu Chrome (trzy paski w górnym prawym rogu przeglądarki), wybieramy Ustawienia oraz Wybierz strony. W oknie Strony wybierane po uruchomieniu usuwamy wszystkie niepożądane pozycje. Zmiany zatwierdzamy, klikając na OK.

2 W następnej kolejności sprawdzamy domyślną wyszukiwarkę. W tym celu klikamy na menu Chrome, wybieramy Ustawienia, a w sekcji Szukaj wybieramy Zarządzaj wyszukiwarkami. W oknie wyszukiwarki usuwamy pozycje, których nie znamy albo których nie ustawialiśmy. Zmiany zatwierdzamy przyciskiem Gotowe.

3 Warto także zwrócić uwagę na dodatki do Chrome. W tym celu wybieramy menu Chrome, Ustawienia, a następnie przechodzimy na zakładkę Rozszerzenia. Dodatki, które wydają się nam podejrzane, usuwamy, klikając na ikonę Kosza i potwierdzając przyciskiem Usuń. Przez podejrzane dodatki mamy na myśli te, których sami nie dodawaliśmy. Jeśli jednak przypadkowo usuniemy jakieś elementy - nie ma powodów do obaw. Wszystkie można pobrać ponownie, a w trakcie usuwania takich aplikacji jak Gameo lepiej usunąć coś niepotrzebnie, a później dodać ponownie niż pozostawić w systemie potencjalnie groźne elementy.

4 Jeśli powyższe metody zawiodą, możemy skorzystać z rozwiązania ostatecznego i zresetować ustawienia Google Chrome. W tym celu klikamy na Ustawienia, przewijamy do dołu okna, klikamy na Pokaż ustawienia zaawansowane, znowu przewijamy na dół i korzystamy z przycisku Resetowanie ustawień.

Źródło : http://www.komputerswiat.pl/poradniki/b ... meo,3.aspx

Re: Gameo - jak usunąć !

05 cze 2015, 18:57
Paweł97

Paweł97

Początkujący User 66 posty 18 pkt.

Re: Gameo - jak usunąć !

05 cze 2015, 18:57
Polecam program do usuwania tego typu programów - ADW Cleaner.

http://www.dobreprogramy.pl/AdwCleaner,Program,Windows,38865.html
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony

widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo