Sterowniki do T430

12 lut 2019, 03:51
carlosg

carlosg

Początkujący User 19 posty 0 pkt.

Sterowniki do T430

12 lut 2019, 03:51
Hej!
Posiadam Lenovo ThinkPad T430. Dopiero postawiłem nowy system Windows 7 Pro x64 i aktywowałem.
Pobrałem ze strony lenovo System Update w celu zainstalowania sterowników. Wszystko ładnie pięknie, odpaliłem kilka razy, poinstalowało i już nie wyszykuje żadnych nowych. Wchodzę w menadżera urządzeń a tam karta graficzna winieje jako Standardowa karta graficzna VGA i Realtek Wifi Display VGA Adapter.
Teraz mam dylemat, czy wystarczy wejść na stronę Lenovo i pobrać wszystkie sterowniki ręcznie i zainstalować i potem ewentualnie odpalić jeszcze System Update, czy może lepiej jeszcze raz sformatować i najpierw pobrać wszystkie ręcznie. Czy są jakieś aplikacje od Lenovo które mogę pominąć i będą mi zbędne?

Re: Sterowniki do T430

12 lut 2019, 15:18
admin

admin

moderator 1646 posty 35 pkt.

12 lut 2019, 15:18
W przypadku ThinkPadów dostarczanych jest sporo sterowników i programów, z których wiele jest opcjonalnych. Osobiście na Twoim miejscu zainstalowałbym u siebie tylko te, które mi się przydadzą. Możesz sobie zrobić takiego pendrive'a ze wszystkimi kluczowymi dla ciebie sterownikami i programami Lenovo.
Niestety nie jestem pewien, co dokładnie instaluje System Update. Jeśli jednak instaluje wszystko co możliwe, to jednak wolałbym przeprowadzić ten proces samemu :)
Zapewne sam dotarłeś do strony ze sterownikami, ale na wszelki wypadek też podeślę linka ;)

12 lut 2019, 15:44
carlosg

carlosg

Początkujący User 19 posty 0 pkt.

12 lut 2019, 15:44
Tak, dokładnie z tej strony instalowałem wszystko jak leci, bo nie mam pewności co do czego służy do końca.
A wiem, że niektóre sterowniki potrzebują niektórych aplikacji, żeby działał sprawnie.
Tak jak np program Power Manager, który teoretycznie powinien wydłużyć czas pracy baterii, chociaż nie wiem jaka jest jego skuteczność.
Czyli taka podstawowa opcja to zaznaczyć u góry opcje "critical" i pobrać tylko te i jeśli nie będzie wykrzykników to zostawić?

12 lut 2019, 16:29
admin

admin

moderator 1646 posty 35 pkt.

12 lut 2019, 16:29
Kontynuujmy proszę tę rozmowę tutaj ;)
Bo założyłeś 2 wątki o tym samym :)
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany