Lenovo Think Pad T430 - jakie minimalne sterowniki?

12 lut 2019, 15:13
carlosg

carlosg

Początkujący User 19 posty 0 pkt.

Lenovo Think Pad T430 - jakie minimalne sterowniki?

12 lut 2019, 15:13
Hej!
Kupiłem sobie własnie Think Pada T430. Pobrałem System Update, jednak nie wyszukał wszystkich potrzebnych sterowników, bo np nie znalazł, że grafika nie ma. Tak więc pobrałem wszystko jak leci ze strony Lenovo do tego modelu i zainstalowałem. Problem w tym, że teraz zdałem sobie sprawę, że większość z nich zapewne jest mi zbędna, bo teraz mam na świeżym systemie odpalonych 100 procesów i zużywa mi ponad 2gb ramu i trochę spowoliło kompa i zajęło dysk. Teraz myślę, żeby zrobić na nowo system i zainstalować tylko potrzebne sterowniki.
Więc moje pytanie brzmi. Jakie sterowniki i aplikacje od Lenovo warto zainstalować, a jakich nie trzeba bo systemowe są okej?

Re: Lenovo Think Pad T430 - jakie minimalne sterowniki?

12 lut 2019, 15:25
admin

admin

moderator 1639 posty 35 pkt.

12 lut 2019, 15:25
Jak zauważyłeś, w przypadku ThinkPadów dostarczanych jest sporo sterowników i programów, z których wiele jest opcjonalnych. Osobiście na Twoim miejscu zainstalowałbym u siebie tylko te, które mi się przydadzą. Możesz sobie zrobić takiego pendrive'a ze wszystkimi kluczowymi dla ciebie sterownikami i programami Lenovo.
Ja zacząłbym od podstaw, tj.:
1. Sterownik dźwięku
2. Sterownik karty WiFi
3. Sterownik touchpada (Ultranav)
4. Sterownik USB 3.0
5. Sterownik Intel HD Graphics
6. Sterownik dedykowanej karty graficznej (jeśli posiadasz)
7. Sterownik chipsetu

Reszta to już według Twojego uznania. W zależności od tego, co zamierzasz używać :)

12 lut 2019, 17:05
carlosg

carlosg

12 lut 2019, 17:05
Poza sterownikami jest sens instalowania tych Lenovo'skich aplikacji?
No akurat od touchpada warto bo usprawnia i jest jeszcze jeden dzięki któremu jak wyłączam/włączam audio, albo kiedy przyciemniam monitor to wyskakuje na jakim to jest poziomie.
Ale reszta wydaje mi się być zbędna. To samo Power Manager. Wprowadza mi dodatkowe opcje zasilania z których i tak nie korzystam bo używam wysokiej wydajności. Dodatkowo wszystkie te aplikacje zużywają mi zbędnie pamieć ram i uruchamiają dużo procesów. Które więc z aplikacji też warto sobie zainstalować?

13 lut 2019, 12:47
admin

admin

13 lut 2019, 12:47
To raczej nie jest pytanie, które mają sens, a które nie. Raczej których potrzebujesz :) Tak jak pisałem wcześniej, zainstaluj tylko to, co wydaje Ci się niezbędne na ten moment. Jeśli w którymś momencie użytkowania komputera stwierdzisz, że coś jeszcze potrzebujesz, to nie ma problemu z doinstalowaniem :)

13 lut 2019, 17:55
carlosg

carlosg

13 lut 2019, 17:55
Zainstalowałem tylko potrzebne sterowniki, tak aby nie było wykrzykników w menadżerze. Z aplikacji Lenovo pobrałem tylko od TouchPada bo fajnie go usprawnia oraz paczkę od hotkeysów, żeby działały.
Czy poza tym potrzeba mi coś jeszcze do sprawnego działania?
Odpaliłem jeszcze Driver Booster i zaktualizowałem sterowniki do najnowszych wersji. Widać na stronce Lenovo nie aktualizują na bierząco.
Pozdrawiam!

13 lut 2019, 18:30
admin

admin

13 lut 2019, 18:30
Jeśli zainstalowałeś te, które wymieniłem powyżej to będzie okay.
Oby sprzęt służył Ci jak najdłużej :)
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo