Re: Lenovo Y-520 Legion - nie włącza się, miga klawiatura co 5s

10 lip 2019, 20:39
grzemach

grzemach

Wielki Procesor 2597 posty 1569 pkt.

Re: Lenovo Y-520 Legion - nie włącza się, miga klawiatura co 5s

10 lip 2019, 20:39
Iolarr napisał(a):
To stawianie systemu, to tzw. format tak? Nie da się uniknąć strat danych? To laptop służbowy z bardzo ważnymi informacjami, ale i prywatny.

Tak, postawienie systemu - to formatowanie dysku i nowy system. Jednak w warunkach serwisowych przeważnie usuwa się całą partycje i przywraca system do naprawdę fabrycznego stanu. Jednak to jest w pewnych okolicznościach. W innych - nie ruszają w ogóle. W przypadku telefonu, zawsze leci nowy system, wszystkie aktualizacje.
Tak więc, jeśli masz dane wrażliwe i takie których stracić nie powinieneś:
1. zrób kopię przed wysłaniem do serwisu (w razie wątpliwości poproś znajomego informatyka który może w tym pomóc)
2. zaopatrz się w program do robienia regularnych kopii zapasowych - większość zewnętrznych dysków twardych coś takiego posiada. A dobra kopia to taka, która nie jest zbyt blisko urządzenia z którego dane kopiujemy - przykładowo raz dziennie w domu lub biurze robimy kopię (podłączamy zewnętrzny dysk i program robi resztę).

W przypadku wrażliwych danych (takich których nie możesz utracić) pamiętaj, że komputer to tylko urządzenie. Dysk to bardzo wrażliwe na wstrząsy i uderzenia urządzenie. Mając dużego pecha, wystarczy raz rzucić torbą w której jest laptop - i po dysku!

Zawsze miej kopię zapasową!

@admin może podeśle linka do tutorialu odnośnie kopii, bo gdzieś to mi się przewinęło przed oczami, ale nie pamiętam gdzie dokładnie to było :)

Z ciekawostek, jakiś czas temu musiałem zrestartować serwer na produkcji (główny serwer www w firmie). Nie wiadomo dlaczego, ale serwera nie udało się ponownie uruchomić. Tryby bezpieczne itd - działały, ale normalny nie. Dobrze, że miałem w miarę dobre kopie, bo straciliśmy dane tylko z ostatnich 24h. A gdybym nie miał? Była by katastrofa. Teraz robię jeszcze lepsze kopie (max 1h utraty danych), aby być jeszcze bezpieczniejszym.

Re: Lenovo Y-520 Legion - nie włącza się, miga klawiatura co 5s

11 lip 2019, 11:03
admin

admin

moderator 1780 posty 35 pkt.

Re: Lenovo Y-520 Legion - nie włącza się, miga klawiatura co 5s

11 lip 2019, 11:03
Na początek powinien wystarczyć ten poradnik ze strony Microsoftu :)
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo