Re: Lenovo Y-520 Legion - nie włącza się, miga klawiatura co 5s

10 lip 2019, 20:39
grzemach

grzemach

Wielki Procesor 2645 posty 1569 pkt.

10 lip 2019, 20:39
Iolarr napisał(a):
To stawianie systemu, to tzw. format tak? Nie da się uniknąć strat danych? To laptop służbowy z bardzo ważnymi informacjami, ale i prywatny.

Tak, postawienie systemu - to formatowanie dysku i nowy system. Jednak w warunkach serwisowych przeważnie usuwa się całą partycje i przywraca system do naprawdę fabrycznego stanu. Jednak to jest w pewnych okolicznościach. W innych - nie ruszają w ogóle. W przypadku telefonu, zawsze leci nowy system, wszystkie aktualizacje.
Tak więc, jeśli masz dane wrażliwe i takie których stracić nie powinieneś:
1. zrób kopię przed wysłaniem do serwisu (w razie wątpliwości poproś znajomego informatyka który może w tym pomóc)
2. zaopatrz się w program do robienia regularnych kopii zapasowych - większość zewnętrznych dysków twardych coś takiego posiada. A dobra kopia to taka, która nie jest zbyt blisko urządzenia z którego dane kopiujemy - przykładowo raz dziennie w domu lub biurze robimy kopię (podłączamy zewnętrzny dysk i program robi resztę).

W przypadku wrażliwych danych (takich których nie możesz utracić) pamiętaj, że komputer to tylko urządzenie. Dysk to bardzo wrażliwe na wstrząsy i uderzenia urządzenie. Mając dużego pecha, wystarczy raz rzucić torbą w której jest laptop - i po dysku!

Zawsze miej kopię zapasową!

@admin może podeśle linka do tutorialu odnośnie kopii, bo gdzieś to mi się przewinęło przed oczami, ale nie pamiętam gdzie dokładnie to było :)

Z ciekawostek, jakiś czas temu musiałem zrestartować serwer na produkcji (główny serwer www w firmie). Nie wiadomo dlaczego, ale serwera nie udało się ponownie uruchomić. Tryby bezpieczne itd - działały, ale normalny nie. Dobrze, że miałem w miarę dobre kopie, bo straciliśmy dane tylko z ostatnich 24h. A gdybym nie miał? Była by katastrofa. Teraz robię jeszcze lepsze kopie (max 1h utraty danych), aby być jeszcze bezpieczniejszym.

11 lip 2019, 11:03
admin

admin

moderator 2328 posty 35 pkt.

11 lip 2019, 11:03
Na początek powinien wystarczyć ten poradnik ze strony Microsoftu :)

26 sty 2020, 23:08
Maciej Zysiek

Maciej Zysiek

Początkujący User 1 posty 0 pkt.

26 sty 2020, 23:08
Odświeżam. Dziś mialem taki sam problem. Laptop legion Y540. Rozwiązaniem bylo odłączenie baterii biosu. Jedna wtyczka przy baterii. Najpierw odłączyłem baterię następnie baterię biosu. Laptop wystartował. Problem pojawił sie po podłączeniu drugiego dysku ssd.
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo