Lenovo Y-520 Legion - nie włącza się, miga klawiatura co 5s

03 lip 2019, 17:35
Iolarr

Iolarr

Początkujący User 5 posty 0 pkt.

Lenovo Y-520 Legion - nie włącza się, miga klawiatura co 5s

03 lip 2019, 17:35
Witam,

Laptopa Lenovo Y-520 mam od dwóch lat, chciałbym zaznaczyć, że nigdy nie sprawiał mi żadnych problemów.
Aż do wczoraj.

Mianowicie, gdy chciałem włączyć laptopa, nacisnąłem przycisk uruchomienia. Czarny ekran, nie słychać żadnego dźwięku z laptopa, klawiatura z myszką miga co 5s, przez ułamek sekundy. Dalej nic się nie dzieje. Poza tym, jak ładowarka jest podłączona, dioda ładowania miga 3x w krótkim odstępie czasowym, nie wiem czy to istotna informacja.

Poczytałem dużo rzeczy, które mogłyby pomóc, m.in. wyjąłem baterie i próbowałem uruchomić na samej ładowarce, nie przyniosło żadnego efektu. Jestem obecnie za granicą, więc zostałem z tym problemem sam. Bardzo proszę o pomoc, będę wdzięczny.

Pozdrawiam serdecznie!

Re: Lenovo Y-520 Legion - nie włącza się, miga klawiatura co 5s

04 lip 2019, 12:54
admin

admin

moderator 1624 posty 35 pkt.

04 lip 2019, 12:54
A czy próbowałeś odłączyć ładowarkę, wyjąć akumulator, przytrzymać przycisk POWER przez 30-60 sekund, a następnie złożyć laptopa (akumulator, ładowarka) i uruchomić go ponownie?

04 lip 2019, 18:10
Iolarr

Iolarr

04 lip 2019, 18:10
Tak, wciąż to samo, nieskończone miganie co 5s

05 lip 2019, 12:55
admin

admin

05 lip 2019, 12:55
Musimy więc myśleć dalej :)
Mówisz, że klawiatura i mysz zaświeca się co 5 sekund. Przypomina mi to próbę uruchomienia się, która na którymś etapie się nie powodzi. Jak rozumiem ekran jest zupełnie martwy, nic nie pokazuje. A czy słychać wiatraki podczas takiej próby uruchomienia?

Zaś co do migania diody - to czy schemat jej migania pasuje do któregoś z niżej wymienionych?
Obrazek

Niestety mam obawy, że to może być poważniejsza usterka, ale na razie bądźmy jeszcze pozytywnej myśli :)

Nie zaszkodzi również, gdy podasz nam dokładny model swojego laptopa. Pytanie też, czy przed wystąpieniem usterki robiłeś coś konkretnego z laptopem? Instalowałeś coś nowego? Coś zmieniałeś?

08 lip 2019, 22:57
Iolarr

Iolarr

08 lip 2019, 22:57
Obrazek

Dbam o laptopa, mam certyfikowanego Avasta, nie zaśmiecałem go, dlatego tak się zdziwiłem. Nie nie zmieniałem.

Nic nie słychać, cisza, kompletne zero dźwięków..

09 lip 2019, 11:03
admin

admin

09 lip 2019, 11:03
Czyli laptop praktycznie nie daje żadnych znaków życia oprócz wspomnianego migania. Najprawdopodobniej mamy do czynienia z problemem z zasilaniem i niewiele będziemy w stanie zdziałać. Jeśli masz inną ładowarkę to spróbuj uruchomić laptopa z jej użyciem - choć wątpię, by to coś zmieniło.
Niestety na ten moment wygląda mi na to, że laptop musi zostać oddany do serwisu, żeby mógł zostać dokładnie zdiagnozowany :(

09 lip 2019, 23:05
Iolarr

Iolarr

09 lip 2019, 23:05
Niestety nie jestem w stanie tego sprawdzić. A do serwisu nie chce oddawać, żeby mi go tam przegrzebali. Trudno.

Dziękuję bardzo za poświęcony czas, i za rady, pozdrawiam!

10 lip 2019, 09:28
grzemach

grzemach

Wielki Procesor 2590 posty 1569 pkt.

10 lip 2019, 09:28
Jeśli nie chcesz aby Ci go przegrzebali - możesz odesłać do serwisu bez dysku. Tylko sprawdź czy po jego wyjęciu objawy są takie same.
Pamiętaj też, że serwis ma o wiele ciekawsze zajęcia niż przeglądanie zawartości dysków klientów. Nie mają czasu na szukanie zdjęć, czy czytanie maili.
W większości przypadków system klienta nawet nie jest odpalany, a całość jest stratowana z dysku diagnostycznego. Jeśli testy przejdzie komputer a opis sugeruje, że może być problem z oprogramowaniem to stawiany jest na nowo system.

10 lip 2019, 19:41
Iolarr

Iolarr

10 lip 2019, 19:41
Dziękuję za radę, czyli dysk wypiąć, i tyle w temacie.

To stawianie systemu, to tzw. format tak? Nie da się uniknąć strat danych? To laptop służbowy z bardzo ważnymi informacjami, ale i prywatny.

10 lip 2019, 19:50
admin

admin

10 lip 2019, 19:50
Jeśli dysk nie został zaszyfrowany (np. Bitlockerem) to wystarczy, że podepniesz go do innego komputera i będziesz mógł w ten sposób przeglądać zapisane na nim dane :)
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo