Zapytanie w sprawie Thinkpad a485

31 lip 2019, 13:59
rafalnow8

rafalnow8

Początkujący User 4 posty 0 pkt.

Zapytanie w sprawie Thinkpad a485

31 lip 2019, 13:59
Dzień dobry

Moja firma planuje zakup laptopów Thinkpad A485. Szef znalazł w sieci sklep sprzedający laptopy w cenie niższej o około 40% niż inne oferty. Sprzedawca handluje laptopami od paru lat. W zapytaniu do firmy dla czego cena jest niska a sprzęt rzekomo jest nowy otrzymaliśmy informację, że jest to sprzęt nowy "...Sprzęt pochodzi z wyprzedaży producenta ..." recertyfikowany.

Mam kilka pytań odnoście opisanej sytuacji i laptopa:
1. Czy firma Lenovo rzeczywiście dokonuje takie recertyfikacji, wg sprzedawcy sprzęt został sprawdzony przez producenta i wprowadzony do sprzedaży z okresem gwarancji 12 miesięcy ?

2. w jaki sposób można sprawdzić stan faktyczny urządzenia, czy istnieje centralna ewidencja tego typu urządzeń ?

3. Czy na laptopie A485 zadziała Linux Fedora np. Fedora 30 lub nowszy ? czy mogą wystąpić jakieś problemy w czasie instalacji Linux ? Jak sprawdzić czy dany model jest kompatybilny z daną dystrybucją Linux ?

4. Jeśli sprzęt jest recertyfikowany to kto odpowiada za serwis w czasie 12 miesięcznego okresu gwarancyjnego ?

Z góry dziękuje za informację
Pozdrawiam

Re: Zapytanie w sprawie Thinkpad a485

31 lip 2019, 16:44
admin

admin

moderator 2700 posty 35 pkt.

31 lip 2019, 16:44
Najłatwiej będzie Ci sprawdzić sprzęt po numerach seryjnych na tej stronie. Powinieneś otrzymać obszerne informacje na temat statusu sprzętu.
Jeśli zaś chodzi o Fedora - niestety nie mogę Ci dać gwarancji, że wszystko będzie działało bezproblemowo. Zapewne i sprzedawca Ci tego nie zapewni. Ale być może będziesz w stanie wziąć jeden egzemplarz na próbę i upewnić się, że spełnia on wszystkie Twoje wymagania :)

31 lip 2019, 17:46
rafalnow8

rafalnow8

Początkujący User 4 posty 0 pkt.

31 lip 2019, 17:46
Witam

Dziękuje za informacje.

W drodze ścisłości odnośnie punktu 1 powyżej, czy rzeczywiście sprzedawca może dysponować sprzętem tańszym po recertyfikacji przez Lenovo czy to jest po prostu wybieg marketingowy sprzedawcy i coś takiego nie istnieje ? Czy twierdzenie odnośnie wyprzedaży sprzętu przez producenta może być prawdą ? Czy Lenovo stosuje tego typu działania ?

Pozdrawiam

01 sie 2019, 10:50
admin

admin

moderator 2700 posty 35 pkt.

01 sie 2019, 10:50
Niestety nie wiem nic na ten temat - są to kwestie biznesowe pomiędzy producentem a sprzedawcami :(
Nie jestem więc w stanie nic więcej dodać.
Być może konsultant z infolinii mógłby Cię przekierować gdzieś dalej, do kogoś, kto mógłby na te pytania odpowiedzieć.
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo