hdd na ssd

26 sie 2019, 21:05
wristtech

wristtech

Początkujący User 3 posty 0 pkt.

hdd na ssd

26 sie 2019, 21:05
Witam, chciałbym w swoim laptopie wymienić dysk hdd na sdd. Jak mam uzyskać kopie systemu operacyjnego potrzebna do instalacji na nowym dysku.
Sprzęt który posiadam to:
YOGA 510-15ISK 80s8
Nr seryjny MP13ABFZ
Proszę o informację jaki mam wybrać dysk bo zauważyłem, że są różne grubości itp. Pokrywy jeszcze nie ściągałem, ale raczej opcji dwóch dysków nie ma w tym laptopie???
Pozdrawiam

Re: hdd na ssd

04 wrz 2019, 20:36
wristtech

wristtech

04 wrz 2019, 20:36
Witam,
nie wierze że nikt nie potrafi udzielić informacji na ww pytania.
Nie wiem jak działa to forum ale widzę że firma lenovo zlewa troche klienta. Pytanie zadane na forum brak odpowiedzi, 21 sierpnia wysłałem email na skrzynke lenovo polska również do dzisiaj brak odpowiedzi.
Pozdrawiam

06 wrz 2019, 11:33
admin

admin

moderator 1378 posty 35 pkt.

06 wrz 2019, 11:33
Domyślnie w Twoim laptopie możesz zainstalować tylko 1 dysk. Jeśli posiadasz napęd optyczny (DVD), to możesz zakupić specjalną kieszeń (np. Caddy) w jego miejsce, która pozwoli Ci zainstalować dodatkowy dysk.

Rozejrzyj się za standardowymi dyskami 2,5" SATA III. Jeden z producentów takich dysków ma nawet specjalną podstronę, na której pokazane są wszystkie dyski, które będą pasowały do Twojego modelu. Niestety nie mogę bezpośrednio podać nazwy - niemniej znajdziesz na pewno w google przy użyciu hasła "Lenovo Yoga 510-15ISK SSD" :)

Jeśli zaś chodzi o sam system -> bez większych problemów powinieneś móc sklonować zawartość aktualnego dysku na nowy (o ile będzie wystarczająco miejsca) jakimkolwiek darmowym programem, przykładowo EaseUS Todo Backup Free. Będziesz jednak do tego potrzebował adapter USB -> SATA III (albo inny komputer, do którego bez problemu podłączysz jednocześnie oba dyski).

06 wrz 2019, 20:01
wristtech

wristtech

06 wrz 2019, 20:01
Dziękuję za odpowiedz, jeszcze dopytam odnośnie systemu, microsoft odsyła mnie do producenta laptopa, czy firma lenovo nie powinna udostepnic mi klucz do Windowsa ewentualnie inna opcje instalacji systemu ????
Pozdrawiam

07 wrz 2019, 12:34
admin

admin

moderator 1378 posty 35 pkt.

07 wrz 2019, 12:34
Jeśli zakupiłeś laptopa z Windowsem 10, to klucz aktywacyjny powinien być zapisany na płycie głównej. Potencjalne problemy mogą się zacząć wtedy, gdy takową byś chciał wymienić - przy wymianie samego dysku nie będzie problemów :)
Jeśli chciałbyś jednak otrzymać drugą opinię w tym temacie, to zachęcam do kontaktu z konsultantem Lenovo :)
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo