lenovo legion y540 >>> nie dziala klawiatura !

10 gru 2020, 18:11
przemsky

przemsky

Początkujący User 1 posty 0 pkt.

lenovo legion y540 >>> nie dziala klawiatura !

10 gru 2020, 18:11
Pisze na klawiaturze ekranowej wiec skórce swoja wiadomość do minimum :?

Jedyne co moge zrobić na klawiaturze to pojaśnić ja przyciskami Fn + Spacja. System jest zaktualizowany, sterowniki tez. Próbowałem skorzystać z wcześniejszego wątku na tym forum gdzie miałem za zadanie zrobić factory reset. Byla to instrukcja pod lenovo ideapad 320.

Utknąłem przy wyłączaniu baterii skrótem Fn+S+V ponieważ laptop nie powinien włączyć sie za pomocą Factory Resetu a zrobił to. Może w moim modelu laptopa jest inny skrót klawiszowy do wyłączenia baterii ?

Co moglo sie stac ?

Pomocy ! ;)

Tutaj wstawiam kopie tego wątku.

" Zazwyczaj na tego rodzaju problem pomaga odłączenie baterii CMOS i akumulatora.
Jeśli masz fizyczny dostęp do komputera i nie masz problemu z rozkręceniem laptopa - spróbuj tak właśnie zrobić.

Jeśli jednak wolałbyś nie dotykać laptopa śrubokrętem, spróbuj wykonać poniższe kroki:
1. Odłącz od laptopa ładowarkę i wszystkie inne peryferia. Wszystkie porty powinny być puste, żadnych myszek, klawiatur itp.
2. Normalnie wyłącz komputer
3. Gdy komputer będzie już wyłączony - wciśnij i przytrzymaj klawisze Fn+S+V przez minimum 20 sekund. Ten krok powinien wyłączyć akumulator w laptopie.
4. Włóż pin do dziury z przyciskiem Factory Reset. Jeśli nic się nie dzieje (nie uruchamia się system), to znaczy, że punkt 3 się udał.
5. Podłącz ładowarkę i ponownie przyciśnij Factory Reset. Tym razem system już powinien się zrestartować.
6. Na ekranie z opcjami wybierz "BIOS Setup" (może być to trochę inne nazwa).
7. Będąc w BIOSie przyciśnij F9, co przywróci domyślne ustawienia. Zapisz je i wyjdź z BIOSu. "

Re: lenovo legion y540 >>> nie dziala klawiatura !

11 gru 2020, 13:25
admin

admin

moderator 2700 posty 35 pkt.

Re: lenovo legion y540 >>> nie dziala klawiatura !

11 gru 2020, 13:25
Nie rozumiem niestety co dokładnie się u Ciebie zadziałało i co próbowałeś zrobić :( Mógłbyś rozjaśnić?
W szczególności to zdanie:
"Utknąłem przy wyłączaniu baterii skrótem Fn+S+V ponieważ laptop nie powinien włączyć sie za pomocą Factory Resetu a zrobił to. "
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo