Lenovo Y500 problem z myszą i padem

27 lut 2019, 20:53
gosiak91

gosiak91

Początkujący User 1 posty 0 pkt.

Lenovo Y500 problem z myszą i padem

27 lut 2019, 20:53
Cześć,

mam laptop Lenovo Y500 (5-letni) + win8. 1-2 lata temu pojawiły się pierwsze problemy z myszą/touchpadem. Zaczęło się od tego że jedno kliknięcie powodowalo dwa kliki. Trwało to jakis czas najpierw tylko na myszy, potem po zmianie myszy na chwilę ustąpiło żeby wrócić i na myszy i na touchpadzie, potem znów problem zniknał.

Wtedy pojawił się kolejny problem - brak widocznego kursora po uruchomieniu laptopa. Jak się okazało wciśnięcie alt+ctrl+del naprawiało problem, kursor stawał się widoczny aż do kolejnego uruchomienia.

Od kilku dni niestety mysza i touchpad totalnie zwariowały. Kliknięcie nie wywołuje żadnej reakcji w systemie, ani podczas klikania na foldery, ani w grach, itp. Podczas przeglądania w chrome, gdy jest otwarte więcej kart kliknięcie na kartę powoduje jej zamknięcie. W mozilli tego problemu z zamykaniem nie ma, ale tez są momenty gdy klikanie po prostu nie działa. Znów wejście do alt+ctrl+del naprawia problem, ale dosłownie na kilka minut.

Mocno wierzę, że problem jest w systemie i reinstalacja systemu pomoze. A, zainstalowałam też najnowszy sterownik do touchpada - bez zmian. Ktoś miał podobny problem albo wie gdzie może leżeć przyczyna?

Dzieki!

Re: Lenovo Y500 problem z myszą i padem

28 lut 2019, 15:00
admin

admin

moderator 2700 posty 35 pkt.

Re: Lenovo Y500 problem z myszą i padem

28 lut 2019, 15:00
Spróbuj na początek wykonać czysty rozruch Windowsa i zobacz, czy problem w takim środowisku również występuje :)
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo