Re: Jakie macie skuteczne sposoby na naukę angielskiego?

23 maja 2015, 14:00
lordtomasz24

lordtomasz24

Początkujący User 235 posty 44 pkt.

23 maja 2015, 14:00
Ja dużo nauczyłem się grając w gry gdzie wymagany był angielski

25 maja 2015, 22:44
Paweł97

Paweł97

Początkujący User 66 posty 18 pkt.

25 maja 2015, 22:44
Polecam tą stronę, naprawdę dużo podstaw można załapać. ;)

https://pl.duolingo.com/

15 cze 2015, 20:29
edyta82

edyta82

Początkujący User 2 posty 1 pkt.

15 cze 2015, 20:29
Moim sposobem jest osłuchanie się języka i czytanie książek w danym języku. Nauka pojedynczych słówek jest mało skuteczna, więc warto uczyć się całych zdań, przynajmniej będziemy wiedzieć kiedy je wykorzystać. NA temat nauki jest fajna książka "Sekrety poliglotów" są tam różne metody, historie i anegdoty o których pisze autor książki Konrad Jerzak vel Dobosz

15 cze 2015, 21:16
Mag!k

Mag!k

Młody Klikacz 43 posty 62 pkt.

15 cze 2015, 21:16
Spróbuj sprawdzoną metodę 1000 najpopularniejszych słów, wystarczą one do swobodnej rozmowy w danym języku i zawsze mogą się trafić słowa których nie znasz np. Extinguish :D.
Link do słów: http://www.naukaslowek.pl/lessons/start/186

16 cze 2015, 11:07
Mag!k

Mag!k

Młody Klikacz 43 posty 62 pkt.

16 cze 2015, 11:07
Czytaj e-booki z funkcją dotykowego słownika klykasz na słowo i pokazuję ci się jego tłumaczenie. :|

02 lut 2016, 15:24
Blawacki

Blawacki

Początkujący User 1 posty 0 pkt.

02 lut 2016, 15:24
Uważam że dużo efektu daje nauka języka 20 min dziennie daje dobre efekty przez pierwsze 20 min nasz umysł jest bardzo skupiony i zapamiętuemy najwięcej, Ja uczę się słówek angielskiego i moim zdaniem najlepsza aplikacja do nauki języka to lerni, ma przypomnienia i można dobrać swój poziom.

02 lut 2016, 16:11
SkyThane

SkyThane

Aktywny Gracz 287 posty 122 pkt.

02 lut 2016, 16:11
Dokładnie słówka są najważniejsze :D
Najlepiej zacząć słuchać audiobook'ów i powtarzać sobie, jeżeli jest możliwośc rozmawiać przez Skype albo TeamSpeak'a z ludźmi z zagranicy, po prostu zaczniemy powtarzać regularnie te słówka, rozmowa z obcokrajowcem jest do tego idealna ;)
Trzeba się tak jakby "zanurzyć" w tym języku :)
Tutaj jeszcze taki film od Grzesiaka:
https://www.youtube.com/watch?v=78FpZVVEpk8

03 lut 2016, 16:01
paryz17

paryz17

Młody Klikacz 72 posty 53 pkt.

03 lut 2016, 16:01
Rozmowa jest ok ale ważne jaka rozmowa.
Jeżeli jest to konstruktywna rozmowa to ok ale dawanie sobie info grając w CS'a to nie rozmowa :D
Ja na przykład lubię sobie oglądać filmiki na youtubie różnych ciekawych anglojęzycznych kanałów tematycznych. Głównie informatycznych. Polecam:
- LinusTechTips (przeróżne nowości, challange, testy, sporo różnego materiału)
- JayzTwoCents (podobnie z tym że kanałem zajmuje się jedna osoba - Jay którego pasją jest chłodzenie cieczą, co widać)
- HardwareCanucks (super kolesie, robią bardzo dużo recenzji, od obudów przez monitory do grafik)
- UnboxTherapy (przeróżne unboxingi ciekawostek technologicznych, fanatyk muzyki, wiele recenzji słuchawek itp)
- Marques Brownlee (koleś od smartphone'ów, dosłownie, ma chyba każdy możliwy "flagship" głównych marek)
- Techquickie (BARDZO ciekawy i uczący kanał, polega na przekazaniu widzowi informacji na jakiś temat w krótkim czasie)
- swashin (Matt Philie prowadzi głównie wojny stanowisk, ludzie wysyłają mu zdjęcia własnych stanowisk komputerowych które później podlegają ocenie, spoko, inspiruje jak ktoś jest estetą)

Dodatkowo polecam słuchać angielskiej muzyki, przeglądać internet po angielskiej stronie mocy i gdy ogląda się film i nikt nie ma na nas wpływu (młodsza nie umiejąca czytać siostra) to oglądać go też po angielsku. Obycie z językiem wzrasta, a z kontekstu można wyłapać BARDZO DUŻO.
Interakcje na forach/grupach zagranicznych, udzielanie się na czacie Twitcha itp też daje coś do tego obycia.
Im więcej przebywamy otoczeni tym językiem tym łatwiej nam się nim posługiwać :)

A kanały polecam i tak i tak, bez względu czy ktoś się chce pouczyć języka czy po prostu chce pooglądać coś ciekawego :D

04 lut 2016, 10:09
arlid

arlid

Początkujący User 56 posty 19 pkt.

04 lut 2016, 10:09
Nauka angielskiego? Granie w gry, na początku można angielski dubbing + napisy - fajnie wtedy "wchodzi" sens słów wypowiadanych przez aktorów. podobnie z filmami - zasada praktycznie ta sama. Kwestia również tego czym się interesujesz - jak lubisz, interesujesz się informatyką, programowanie, sieciami czy jakimś konkretnym zagadnieniem jest wiele książek z dziedziny informatyki po angielsku - myślę, ze tez świetny sposób na naukę. Lubisz fotografować? Może warto poszukać angielskich poradników na YT? Tez świetny sposób. Ucząc się z typowych "kursów" raczej szybko się znudzisz, a przez zainteresowania przyjdzie to szybciej.

25 maja 2018, 10:01
Nelwer

Nelwer

Początkujący User 1 posty 0 pkt.

25 maja 2018, 10:01
Ja teraz uczę się angielskiego online. To całkiem niezła metoda, nie wychodzę z domu nigdzie, co jest fajne. Pieniędzy jakichś dużych mnie to nie kosztuje, a mam za to całkiem sporo rzeczy. największym plusem jest chyba nauczyciel. strasznie pozytywny człowiek. Plus ma naprawdę fajny sposób uczenia, prawie wszystko odbywa się przez rozmowę, także od razu uczęsię nie tylko słówek czy gramatyki, ale jak rozmawiać po angielsku. A dosyć ważną informacją jest to, że nauczyciel jest native speakerem angielskiego. Czyli nauka akcentu jest w sumie też od razu odhaczona :D
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo