Jakie macie skuteczne sposoby na naukę angielskiego?

15 kwi 2015, 08:18
ArmyOfMe

ArmyOfMe

Początkujący User 30 posty 3 pkt.

Jakie macie skuteczne sposoby na naukę angielskiego?

15 kwi 2015, 08:18
Jak się uczycie angielskiego - macie swoje sprawdzone metody albo fajne miejsca w sieci? Ja uczę się dużo dzięki filmom z napisami (jakkolwiek to brzmi) i książkom w j. angielskim (wspieram się słownikiem online czasami). Ale już mowa, gramatyka? Macie jakieś sprawdzone metody, miejsca?

Re: Jakie macie skuteczne sposoby na naukę angielskiego?

15 kwi 2015, 10:49
zibiwit26

zibiwit26

Młody Klikacz 390 posty 57 pkt.

15 kwi 2015, 10:49
Ja chętnie podepnę się do rozmowy.

Język u mnie to pieta Achillesa ja uczę się metoda Pimsleura plus filmiki z youtuba oraz filmy.

Może jest coś lepszego chętnie spróbuje

15 kwi 2015, 13:23
tomorovik

tomorovik

Początkujący User 13 posty 4 pkt.

15 kwi 2015, 13:23
Jak byłem młodszy i w szkołach nie było jeszcze obowiązkowe nauczanie angielskiego to czytałem prawie codziennie słownik i dużo grałem w gry, które były w języku angielskim. Słownictwo jest wtedy bardziej bogate. Dużo mi dawało oglądanie filmów po angielsku z napisami angielskimi. Bardzo pomocna, chociaż nie zawsze prawidłowa wymowa. Aktorska wymowa różni się od potocznej.
Bardzo dobrym pomysłem wg mnie jest rozmowa z kimś kto potrafi już mówić. Czytanie artykułów po angielsku też jest dobre, bo gdy się nie zna słówka zmusza nas to do znalezienia tłumaczenia i wtedy już powstają nowe połączenia w mózgu i bardziej się utrwala mowa.

Najbardziej jednak pomógł mi wyjazd do Anglii i Szkocji. Ma się wtedy kontakt z prawdziwym językiem. Korzystałem również z nagrań audio "Blondynki na wyjazdach".
Portal http://angielski.edu.pl/ także dużo pomógł mi. Często najlepszym sposobem utrwalenie jakiegoś czasu jest pisanie wielu różnych zdań w tym czasie. I potem wymowa ich. Uczy nas to wtedy, i pisma i wymowy. Wymowa z tłumacza Google jest wg dobra i można się opierać na niej.

15 kwi 2015, 18:11
Krzemionskyy

Krzemionskyy

Początkujący User 4 posty 1 pkt.

15 kwi 2015, 18:11
Przyznaję racje koledze wyżej ; ) Z rozmów ze znajomymi, rodziną, która pracuje za granicą można wywnioskować że najłatwiej nauczyć się języka podczas gdy jest się nim otoczonym. Pracując za granicą nie mamy wyjścia i sam język się wciśnie w nasze głowy, jednakże będąc tutaj (czyt. w Polsce) trzeba się samemu otoczyć preferowanym językiem, czy to przez ustawienie w opcjach na komputerze angielskiego, granie w gry po angielsku, czytanie książek po angielsku, oglądania filmów etc. Polecam również wizytę na chatroulette.com , gdzie można sobie pobajerzyć z ludźmi zza granicy i również dużo się nauczyć ; )

15 kwi 2015, 18:45
mariusz-sz

mariusz-sz

Aktywny Gracz 471 posty 104 pkt.

15 kwi 2015, 18:45
Ja polecam aplikacje Duolingo.

19 kwi 2015, 21:08
ArmyOfMe

ArmyOfMe

Początkujący User 30 posty 3 pkt.

19 kwi 2015, 21:08
Dzięki za porady - macie absolutną rację. Ja też zauważyłem, że filmy z napisami dają bardzo dużo! Właśnie to że aktorzy mówią nieraz jak na ulicy, a nie jak lektorzy z audiobooka!

Fajne to Duolingo - dzięki!

10 maja 2015, 14:35
Masa

Masa

Początkujący User 7 posty 3 pkt.

10 maja 2015, 14:38
Nozownik35

Nozownik35

Aktywny Gracz 470 posty 121 pkt.

10 maja 2015, 14:38
Ogladanie filmów bez lektora , gry angielsko języczne, rozmawianie z anglikiem np na skaype lub omegle.

10 maja 2015, 14:58
Masa

Masa

Początkujący User 7 posty 3 pkt.

10 maja 2015, 14:58
If you spend most of your time studying grammar, your English will not improve very much. You will see most improvement if you learn more words and expressions. You can say very little with grammar, but you can say almost anything with words!
:)

10 maja 2015, 20:27
lordtomasz24

lordtomasz24

Początkujący User 235 posty 44 pkt.

10 maja 2015, 20:27
polecam oglądać filmy w języku którego chcecie się nauczyć i wyjazd na przykład do Wielka Brytani tam najszybciej się nauczysz
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo