Re: Opinie o firmie Lenovo

26 lip 2018, 19:32
grzmeh

grzmeh

Początkujący User 1 posty 0 pkt.

26 lip 2018, 19:32
Generalnie Laptopy i Serwis tragedia. Kupiłem IdeaPad 310 I7. Po 7 miesiącach przestała działać bateria. Wstępnie uzyskałem informacje ze naprawa to 1 miesiąc, nie miałem czasu więc odpuściłem. Po 1,5 roku zepsuł się przycisk włączający. Laptop nigdy nie upadł, był dosyć delikatnie użytkowany. Oddałem Laptopa do naprawy gwarancyjnej. Otrzymałem informacje zwrotna, że przycisk na płycie głównej został uszkodzony mechaniczni i nie podlega naprawie. Zaproponowano mi naprawę uszkodzenia za jakieś 2.700,00 zł !. Zapytałem w jaki sposób możliwe było takie uszkodzenie jak laptop nie był otwierany. Otrzymałem odpowiedź że to serwisu nie obchodzi, bo oni stwierdzają fakt.
Oczywiście w moje ocenie to wada fabryczna sprzętu. Oddaję sprawę do sadu - zobaczę jak się zakończy. W opinii prawników nie ma problemy, aby sprawę wygrać, ale znowu czas. Produkty Lenovo - tragedia, a serwis jeszcze gorszy.

20 lis 2018, 18:47
Olena88

Olena88

20 lis 2018, 18:47
Jak dla mnie Lenovo to jedna z lepszych firm laptopów, miałam już z tej firmy 3 laptopy i zawsze byłam zadowolona, jakością, nic się nie psuło. Teraz mam 4 laptopa Lenovo ThinkPad X380 Yoga, dokładnie model o tych parametrach https://korzystneit.pl/lenovo-thinkpad- ... fpb-p38370 , po tym laptopie dalej podtrzymuje swoją opinię, że to świetna firma laptopów ;)

21 lis 2018, 16:44
Razor1910

Razor1910

Początkujący User 22 posty 0 pkt.

21 lis 2018, 16:44
Kiedyś nie lubiłem Lenovoo ale od kilkku lat jedna z tych marek które szanuje umieją sie skoncentrowac na odpowiednich rynkach jak w przypadku lenovo legion czyli laptop do gier czy tez telefony moto które sa bardzo dobrymi smartfonami z średniej półki. Mam nadzieje że będa nadal dobrze działać na konkretnych rynkach a nie wymyślac jak niektóre marki

12 gru 2018, 13:55
Hubik88

Hubik88

Początkujący User 31 posty 0 pkt.

12 gru 2018, 13:55
Korzystam ze sprzętów Lenovo od kilku lat i jestem z nich bardzo zadowolony. Poza tym widać, że ta firma z roku na rok coraz bardziej się rozwija i spełnia wymagania nawet najbardziej wymagających konsumentów.

12 sty 2019, 21:42
OrtegusL

OrtegusL

12 sty 2019, 21:42
Ja mam z firmą Lenovo pozytywne przejścia. Od ponad roku korzystam z Lenovo ThinkPad T570, zamówionego na korzystneit.pl i zastrzeżeń brak. A rożne opinie czytałam na forach ;-)

18 sty 2019, 23:36
gadek80

gadek80

18 sty 2019, 23:36
Ja niestety wypowiem się negatywnie o laptopach Lenovo. Mam model V310. Same bebechy działają okej, ale obudowa to już inny temat. Laptop używany tylko w domu, a po roku popękały uchwyty na śrubki i obecnie cała obudowa wygina się podczas otwierania laptopa, a po bokach są wielkie szpary i zasłonięte gniazda przez odstającą obudowę.. Tylko czekam aż całkowicie się rozleci. Zgłosiłem reklamację. Dam znać jak została rozpatrzona.

12 lut 2019, 15:18
Adasiut

Adasiut

12 lut 2019, 15:18
Generalnie to lubię sprzęt lenovo, ostatnio do pracy kupiłem sobie thinkpada Lenovo z serii i bardzo mi się podoba praca na nim. Jak kupowalem w Korzystneit.pl to sprzedawca mi jeszcze doradzał, który laptop lenovo nada się parametrami do prac jakie ja wykonuje.

12 lut 2019, 16:53
pioterro

pioterro

Początkujący User 11 posty 4 pkt.

12 lut 2019, 16:53
Ogólnie z firmą Lenovo mam wyłącznie pozytywne skojarzenia. Prawie 4 lata już jestem uzależniony od laptopów Lenovo :D
Teraz mam szczęście z y520. Cienki i lekki (czytałem, że ktoś tam szukał coś podobnego, więc proszę), sprawny ssd, bardzo dobre ochłodzenie, wygodna klawiatura - jest to dla mnie bardzo ważne, przecież jestem graczem. Doom, Wiedźmin lecą płynnie, co prawda REVII wymaga obniżenia szaty graficznej, ale spoko
Więc nic dziwnego, że jestem zwolennikiem marki
Nadal się rozwijajcie i zachwycajcie swoich klientów :-)

20 mar 2019, 22:36
wova75

wova75

Początkujący User 3 posty 0 pkt.

20 mar 2019, 22:36
Witam,
6 tygodni temu kupiłem y530. Zaczęło się od problemów z podwieszaniem systemu, przegrzewaniem się przy prozaicznych czynnościach i bardzo głośną pracą wentylatorów. Odważyłem się zagrać w wiedźmina i laptop zaliczył blue screen. Po ponownym uruchomieniu, okazało się że nie działa klawiatura. Serwis odesłał mnie do sprzedawcy bo miałem kaprys zakupić laptop z dodatkowym dyskiem ssd. W takiej sytuacji obiecywane 5 dni na naprawę zmienia się w minimum dwa tygodnie. Trudno, czuję się zrobiony w balona, ale cóż... W opisie usterki opisałem problemy jakie mam z laptopem. Jasno i wyraźnie opisałem problemy z temperaturą i pracą wiatraków.
Po dwu tygodniach laptop do mnie wrócił. Wymienili dyski i coś jeszcze. Klawiatura działała, ale reszta problemów pozostała. Mało tego, po dosłownie dwu godzinach instalowania sterowników, oprogramowania i wstępnych testów stabilności laptop zaczął się podwieszać. Temperatury rdzeni procesora po odpaleniu przeglądarki z kilkoma stronami i jakimś filmem osiągnęły 95 stopni. Ogólna wydajność systemu spadła o jakieś 20% w porównaniu ze stanem przed naprawą (a wcześniej i tak było kiepsko z powodów temp. i obcinania taktowania procesora). Załamka, jeszcze zdążyłem chwilkę pogrzebać po farach z opisami podobnych problemów i laptop zaliczył pierwszy samoistny restart. Odpaliłem film z testami termicznymi y530 i blue screen. Po ponownym uruchomieniu okazało się że padł dźwięk. Reinstalacja sterowników i ponowne postawieniu systemu nie pomogły. Kolejne dwa tygodnie z głowy. Ciekawe czy tym razem lenovo zrobi coś z prawdziwymi powodami awarii?

21 mar 2019, 12:26
admin

admin

moderator 2700 posty 35 pkt.

21 mar 2019, 12:26
Doprecyzowując słowa wova75.
Laptop zakupiony był u sprzedawcy, który modyfikuje fabryczny sprzęt, dlatego też gwarancja producenta nie obowiązuje. Sprzedawca za to daje na sprzęt własną gwarancję i to właśnie on naprawia Twój sprzęt w przypadku usterek.
Niestety, jak widać, z różnym skutkiem. W każdym razie - sprzęt nie jest naprawiany przez serwis Lenovo, tylko przez serwis sprzedawcy.
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo