Opinie o firmie Lenovo

21 maja 2015, 21:13
lordtomasz24

lordtomasz24

Początkujący User 235 posty 44 pkt.

Opinie o firmie Lenovo

21 maja 2015, 21:13
Jakie macie swoje opinie o Lenovo jak się spotkaliście z tą firmą jaki macie sprzęt tej firmy czy polecacie czy raczej odradzacie Lenovo czy uważacie że Lenovo robi dobry sprzęt.
Czy waszym zdaniem Lenovo dobrze reklamuje swoje produkty w Polce czy mało słyszycie o tej firmie.
Wiem strasznie dużo czy w mojej wypowiedzi sam to zauważyłem hehe

Re: Opinie o firmie Lenovo

21 maja 2015, 22:21
zibiwit26

zibiwit26

Młody Klikacz 390 posty 57 pkt.

21 maja 2015, 22:21
Firma Leonvo pierwszy raz usłyszałem jak kupel zakupił laptopa w zasadzie to było już dawno nie mogę sprecyzować czasu.
Laptop zrobił mega wrażenie w na studiach.

Sam zajmuję się serwisem sprzętu IT i z doświadczenia powiem że Lenovo na moim stole do naprawy wylądowało kilka razy, i były to przeważnie pierdółka typu taśma, czy uszkodzona klawiatura lub zabrudzone chłodzenie padnięty system .
Mało miałem padniętych,martwych za to HP firma z dobra renomą miałem mnóstwo.

Wiec polecam Lenovo.
Polecam również ich produkty tak jak słuchawki, tablety, stacje dokujące,pamięci spisują się i mało awaryjne.

21 maja 2015, 22:25
moose84

moose84

Początkujący User 44 posty 13 pkt.

21 maja 2015, 22:25
Witaj!

Z firma LENOVO spotkałem się ładnych pare lat temu kiedy wybierałem dla szwagierki laptopa był to chyba Y520, który spisywał się bardzo dobrze, po czterech latach komputer się jeszcze bardzo ładnie sprzedał... i nadeszła pora na zakup nowego oczywiście wybraliśmy LENOVO. :)
Sprzęt się nie psuł i chodził jak należy....
Jeśli chodzi o produkty LENOVO to od jakiegoś tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem głośnika bluetoot którego wygrałem na forum - gra ładnie, jest solidnie zbudowany - myślę że jest jeszcze za wcześnie na jakieś opinie o nim ale na początku mi się podoba...

Jeśli chodzi o reklamę... cóż, wedle mnie czy dobre firmy muszą się bardzo reklamować... wystarczy że są...
Ja w każdym bądź razie polecam gorąco

Pozdrawiam

22 maja 2015, 01:09
Pusta_Patelnia

Pusta_Patelnia

Początkujący User 229 posty 45 pkt.

22 maja 2015, 01:09
Co do reklam i renomy to raczej firma nie ma z tym problemów zarówno laptopy, tablety jak i inny sprzęt RTV jest stawiany na równi z innymi zaufanymi i sprawdzonymi producentami.

Odnośnie samej firmy mam mieszane uczucia choć raczej bardziej pozytywne. Sam prawie 2 lata temu zakupiłem okazyjnie nowego g780 który to skusił mnie parametrami oraz ceną. Ogólnie lapek niby w teorii spoko gf gt 635 oraz intel 2020m na papierze ładnie się spisywały lecz w praktyce całość poległa przez układ chłodzenia. Producent prawdopodobnie nie przewidział że pod obciążeniem rzędu 60 % grafiki laptop jest w stanie się przegrzać i wyłączyć w przeciągu około 30 min. :cry:
Tak więc zaraz po zakupię został on wymieniony na gwarancji ale to nie pomogło. Ze smutkiem i żalem w duszyczce musiałem pożyć z tym faktem przez najbliższych parę miechów bo lapek był mi potrzebny a tym razem groziła mu parutygodniowa wizyta w serwisie :roll:
Koniec końców po paru miesiącach udało mi się zagospodarować miesiąc przerwy więc postanowiłem swe cudeńko zareklamować i oddać do naprawy i tu pojawiła się pierwsza ździwka :geek: W dniu zakupu producent zarzekał się że gwarancja jest door to door a po krótkiej rozmowie telefonicznej dostałem informacje że zmienili firmę naprawczą i już nie obowiązuję :o ale za to mogą w ramach rekompensaty abym nie musiał do najbliższego punktu dostarczać zaoferować darmowy list przewozowy :oops:. Pomyślałem sobie spoko poczta blisko więc następnego dnia po otrzymaniu emailem listu wysłałem. Miną prawie tydzień dostałem powiedzenie że lenovo odebrało lapka i że zostanie on teraz wysłany do niemiec na serwis (myślę sobie w takim tępię to rok upłynie nim go zrobią) :? Ku memu zdziwieniu 2 dni później laptop został już odebrany a w ciągu tygodnia zdążył wrócić do polski :o Wtedy musiał już tylko minąć kolejny tydzień aby mógł powrócić w me posiadanie. Wraz z nadejściem listonosza pojawiły się pierwsze wątpliwości w jakość serwisu:
-Laptop wrócił w jakimś tekturowym opakowaniu z folią bąbelkowi (a nadany był w oryginalnym)
-z lektury serwisowej wynikało że moje urządzenie miało wymienioną obudowę obudowy dysku twardego
-po otwarciu klapki serwisowej w środku znalazły się małe kawałeczki jakiegoś radiatora (do tej pory nie wiem z czego odpadły)
ale były i dobre strony:
-serwis poprawił mi zawiasy matrycy (zniwelował lusy)
-porządnie go umył
-nawet szybko się uporał

Tak więc mimo dokładnego zakreślenia problemu drogą telefoniczną i internetową (podczas zgłaszania właściwego) wskazany problem nie został naprawiony. W najbliższe wakacje planuję ponowić próbę zgłoszenia ;)

Podsumowując to chaotyczną lekturę i własne doświadczenia oraz najbliższych znajomych Lenovo plasuję się na mocnej średniej pozycji, jakość ich produktów nie szokuję trwałością i niezawodnością ale także jest to poziom akceptowalny. Serwis to już inna bajka tu to już zależy jak ci się poszczęści moja historia została nie rozwiązana ale kontakt był miły i sprawny, z drugiej jednak strony mój dobry znajomy reklamował laptop w którym była uszkodzona płyta główna (porty USB 3.0 nie działały oraz laptop od czasu do czasu się wyłączał). Koniec końców producent stwierdził usterkę zasilacza jako sprawdzę oraz go wymienił (co zajęło mu prawie 5 miechów). Na domiar złego zasilacz został wymieniony ale płyta już nie a wraz z powrotem urządzenia skończyła się jego 12 miesięczna gwarancja :cry:

22 maja 2015, 17:37
Paweł97

Paweł97

Początkujący User 66 posty 18 pkt.

22 maja 2015, 17:37
Miałem styczność jedynie z laptopami firmy Lenovo - komputery solidne, z dobrą specyfikacją. Jedyne co zauważyłem to typowe usterki w laptopach typu taśma czy wypadające klawisze. Jedynie raz zdarzyło mi się wymieniać matrycę LCD w laptopie Lenovo, pojawiły się martwe piksele (po 6 latach użytkowania :shock: ).

22 maja 2015, 23:10
lordtomasz24

lordtomasz24

Początkujący User 235 posty 44 pkt.

22 maja 2015, 23:10
Tutaj daje linka o promocji Lenovo przy zakupie sprzętu może się ktoś zdecyduje
http://www.mobimaniak.pl/98526/lenovo-promocje/
Bardzo fajna sprawa Lenovo tylko tak dalej

22 maja 2015, 23:16
zibiwit26

zibiwit26

Młody Klikacz 390 posty 57 pkt.

22 maja 2015, 23:16
tak dobra promocja teraz mogą pościć z grą wiedźmin 3 w zestawie z laptopem lub z PC dużo osób szuka sprzętu pod tą grę:)

15 mar 2016, 20:42
loboba

loboba

Początkujący User 2 posty 0 pkt.

15 mar 2016, 20:42
Kupiłem Tablet LENOVO IdeaTab 2 A10-70L i oto krótka historia:

Data zakupu 07.09.2015 w sklepie X-KOM
Po 14 dniach pojawienie się czerwonych plam na ekranie jednostki.
Data zgłoszenia usterki 29.09.2015
Wysłanie tabletu do serwisu 12.10.2015
Dotarcie tabletu do serwisu 19.10.2015
Odesłanie tabletu do klienta 20.10.2015
Brak naprawienia tabletu.
Ponownie wysłany tablet 04.11.2015
Dotarcie tabletu do serwisu 12.11.2015
Odesłanie do klienta 01.12.2015
Usterka nie została usunięta.
Ponowne wysłanie 22.12.2015
Dotarcie do serwisu 07.01.2016
Kilkukrotne dzwonienie do serwisu lenovo w celu ustalenia statusu naprawy tabletu. Dostanie odpowiedzi ze dostane nową jednostkę.
Otrzymanie odpowiedz na pocztę elektroniczna na zapytanie dotyczące tabletu 22.02.2016 że są sprawy w toku.
Brak odpowiedzi od serwisu w żaden możliwy sposób (14.03.2016)

15 mar 2016, 21:15
yakuza

yakuza

Młody Klikacz 221 posty 58 pkt.

15 mar 2016, 21:15
Z firma Lenovo mam stycznosc od dawna :) Nigdy nie mialem problemu, polecilem paru znajomym, a niektore osoby rowniez i mi polecaly Lenovo :D

Zaufalem w poprzednim roku firmie Lenovo po raz kolejny. Kupilem laptopa (Y50-70), tableta (A7-10F) i głosnik bezprzewodowy (BT410). Z zadnym z produktow nie mam problemow technicznych, wszystko jest wysokiej jakosci i w dosyc niskiej cenie. Jedynie bym sie przyczepil w tablecie do slabego aparatu przedniego i dosyc slabo siegajace wifi, ktore powoduje duzy ping na innych komputerach (ale ogolnie wielkiego problemu nie ma, poza tym, za 270zl mozna takiego tableta nabyc ;) )

A tak to jeszcze jest stary thinkpad (7 lat juz bedzie), dziala raczej lepiej niz 2 lata starszy HP PAVILION DV6500, ktory w sumie nei byl praktycznie uzywany przez rok czy dwa (przepalony raz na miesiac na 2 godziny XD). Tamjuz wentylator stuka, a chlodzenie zawsze bylo glosne, malo wydajne. Byl czyszczony, co poprawilo wydajnosc (nei ma juz thermal throttle), ale glosnosc wciaz jest duza. A tym czasem w biznesowym, prestizowym dosyc Lenovo, ktory ksoztowal 2 razy mniej, a ma podobne parametry (nawet lepsze troche) przez 6 lat obylo sie bez czyszczenia jakiegokolwiek, i nie "wiercil" tym wentylatorem. Co prawda z HP jako tako problemu nei bylo, jesli chodzi o stan techniczny reszty, jedynie chlodzenie dosyc slabe. A cena 2x wyzsza...

Ja osobiscie polecam firme Lenovo jak najbardziej, i tym bardziej skoro robia takei rzeczy jak na rym forum (mowie o comiesieczny paczkach z gadzetami :) )

15 mar 2016, 21:25
yakuza

yakuza

Młody Klikacz 221 posty 58 pkt.

15 mar 2016, 21:25
A co do serwisow/trwalosci. Nie chodzi mi o to by wychwalac teraz Lenovo/poniżac Acer'a, ale uwierzcie. Nie uslyszalem jeszcze dobrego slowa o Acerze poza "no moj acer jest trwaly, a nie te g***a od HP, wymienilem w ostatnie 2 lata tylko dysk, plyte glowna i matryce...". Jednemu koledze po kilku miesiacach plyta glowna (chodzi o sekcje zasilania na niej) padala, ladowarka rowniez psozla z dymem. Drugiemu plyta glowna sie spalila, 2 razy odsylany byl na serwis, bo za jednym razem plyta glowna byla wgl od innego modelu (jako tako pasowala, ale widac bylo ze to nei ta XD) a drugim razem po prostu znow nie dzialalo. Kupil wiec stacjonarke na allegro czy cos, ktora do dzis od jakis 5 lat dziala XD
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo