Re: Jakie książki polecacie?

29 sie 2015, 16:44
toniek-94

toniek-94

Prawdziwa Ikona 722 posty 390 pkt.

29 sie 2015, 16:44
Polecam wszystkie książki Stephena Kinga, najbardziej lubię i wracam do książki "Ręka mistrza" , ale także do książki "Lśnienie", "Zielona Mila", "Mroczna wieża" i tak by można dużo wymieniać.

05 gru 2015, 19:17
ŁukaszG

ŁukaszG

Początkujący User 1 posty 0 pkt.

05 gru 2015, 19:17
Absolutny must have każdego maniaka dobrych książek - Eric Emmanuel-Schmitt "Sekta egoistów". Bardzo dobra książka. Pochłania na długie godziny :)

05 gru 2015, 21:05
doktordemolka

doktordemolka

Początkujący User 300 posty 43 pkt.

05 gru 2015, 21:05
William Gibson 'Neuromancer'
George Orwell 'Nineteen Eighty-Four'
Brian W. Aldiss 'Non stop'

06 gru 2015, 00:29
Capricornus

Capricornus

Początkujący User 46 posty 2 pkt.

06 gru 2015, 00:29
Frederick Forsyth - "Czarna lista"; co prawda, to już nie jest nowość, ale książka jak gdyby zyskała na aktualności z racji aktywności Państwa Islamskiego. Poza tym, pierwotnie fabuła przykrojona została pod kątem ścigania terrorystów z użyciem wszelakich nowinek komputerowych w środowisku internetowym. Ogólnie świetny koncept, zaś renoma autora pozwalała wstępnie zawierzyć, że FF powrócił w wielkim stylu. To akurat nie jest prawdą. Bardzo przeciętna książka, zmarnowany potencjał na bestseller formatu "Dnia szakala". No, ale polecam, bo ludziom się podoba, chociaż psioczą i jest mniej wymagające niż Houellebecq.

06 gru 2015, 18:45
SkyThane

SkyThane

Aktywny Gracz 287 posty 122 pkt.

06 gru 2015, 18:45
Wróciłem na forum :D
Także coś jeszcze dorzucę, tym razem, będą ta książki, który pomagają w samorozwoju, a więc:
"Na skróty. Jak hakerzy, wynalazcy i gwiazdy sięgają po sukces" Shane Snow - Naprawdę bardzo ciekawa książka, skłania do myślenia, a i dowiedziałem się dużo różnych ciekawych rzeczy
"Twórcza kradzież" Austin Kleon - Ciekawa książka, pokazuje, jak ukraść pomysł, wcale go nie kradnąc :p Uczy kreatywności
"Jedna Rzecz" Gary Keller - Tutaj dopiero zaczynam czytać, ale zapowiada się fajnie, myślę, że nie będę żałować :)
Mała aktualizacja - wygląda na to, że książka "Jedna Rzecz" napisana przez Kellera i Papasana jest najlepszą pozycją jaką przeczytałem przez całe swoje życie, skłoniła mnie do przemyślenia swojego dotychczasowego istnienia i do postanowienia zmiany mojego życia :)
Także naprawdę gorąco polecam :D

12 gru 2015, 16:15
Górski

Górski

Początkujący User 58 posty 1 pkt.

12 gru 2015, 16:15
Dla lubiących horrory o duchach polecam "Duchy przeszłości" Wendy Webb. Bardzo ciekawe i wciągająca książka. Momentami nawet straszna.

14 gru 2015, 12:40
grzemach

grzemach

Wielki Procesor 2682 posty 1569 pkt.

14 gru 2015, 12:40
Bardzo przyjemnie mi się czytało:
Igrzyska śmierci - Suzanne‎ Collins
Przeczytałem w ciągu 3-4 dni. Książka świetna. W filmie brakuje myśli głównej bohaterki, jej rozterek - co zrobić dalej? Książkę polecam każdemu. Aktualnie czekam na wersję kolekcjonerską - książka + DVD.

Czterej pancerni i pies - Janusz Przymanowski, tak jest książka. Na jej podstawie powstał serial. Kilka wątków jest o wiele jaśniej opisanych, inaczej rozwiniętych i przedstawionych. Część nie występuje w ogóle. Fajnie się ją czyta, porównując do serialu - chyba każdy go zna na pamięć :)

Ojciec chrzestny - Mario Puzo. To obowiązkowa pozycja każdego kto lubi czytać.

Karambol - Hakan Nesser. Spotkałeś się z kumplami, wypiłeś kilka piwek - wracasz autem do domu. Zobacz co może pójść nie tak. Akcja toczy się szybko, często przewidywalnie – tylko w kilku miejscach zaskakuje. Miejscami występują zbyt dokładne opisy nieistotnych rzeczy i miejsc. Czyta się ją przyjemnie. Książka bardziej psychologiczna.

Kod Lucyfera - Charles Brokaw. Typowa powieść amerykańska, na wzór filmów amerykańskich. Bohater mimo woli zostaje wplątany w wydarzenia o których nic nie wie, ale jest najlepszy w swojej dziedzinie. Ciekawe jakie może być zakończenie. Fajna książka, czyta się przyjemnie. Jest się ciekawy co będzie dalej.

Porucznik - Rick Shelly. Czytając wstęp pomyślałem sobie: „książka o Rambo”, ale może być ciekawa. Książkę czyta się lekko, przyjemnie. Ogólnie całość jest całkiem niezła. Co w takim razie mi się nie spodobało? Zakończenie. Dziwne, bez polotu, można by napisać ten element lepiej.

Ogólnie polecam chyba wszystkie książki: Agaty Christie i Dana Brown - sporo ich przeczytałem. Świetnie się czyta. Są naprawdę ciekawe. Uczą szukać szczegółów.

Dla lekkich masochistów, książki: Dean Koontz'a. Nie wiem czy to kwestia kiepskiego przekładu. Książki naprawdę ciekawe i fajne, ale czyta się je tragicznie. Przeczytałem kilka bardziej z chęci poznania dalszych losów bohaterów niż, przez kunszt pisarski. Serię powieści o Frankensteinie. Pozwolę sobie skopiować opis z innego miejsca o tej książce: "Czytając pierwsze rozdziały „Syna marnotrawnego” miałem ochotę wrzucić ją do pieca, akcja flegmatyczna momentami nudna, lecz czytałem dalej – wątek wydawał się dosyć ciekawy: potwór Frankenstein jest postacią historyczną i nadal żywą, żyjącą w Nowym Orleania… W połowie książki akcja zaczęła robić się naprawdę ciekawa i już nie miałem ochoty jej odłożyć – tylko przeczytać z zapartym tchem do końca.".
Inne książki, przeczytane przeze mnie są podobne. Początek bezsensowny, ale później się rozkręca.

Tak na dobrą sprawę, polecam każdą książkę! Nawet kucharską ;)

No może poza: "Świat wg. Clarksona" i pewnie pozostałymi jego książkami. jest to zbiór opowieści, plus jego przemyślenia. Na początku są śmieszne, a później stają się irytujące i prostackie. Coś w stylu: "Wielka Brytania jest najlepsza a wszyscy inni mają polerować mi buty - oczywiście za darmo, bo jestem ważną osobą". O ile były już prowadzący Top Gear - w odcinkach był nawet śmieszny, ale wyobraźcie sobie 3h słuchania tylko jego wywodów.

14 gru 2015, 15:03
doktordemolka

doktordemolka

Początkujący User 300 posty 43 pkt.

14 gru 2015, 15:03
grzemach też mnie Clarkson zawsze irytuje, szczególnie jak robią zdjęcia gdzieś na wyjeździe i nie jest to zachodnia Europa lub USA, wtedy wychodzi z niego rasowy angol ale trzeba przyznać, że Top Gear to najlepszy program motoryzacyjny jaki kiedykolwiek powstał.

łooo jest nawet książka o pancerniakach hehe nawet nie wiedziałem, że ktoś ten propagandowy gniot spisał na papier;)..za małolata się oglądało to fakt, teraz jak człowiek patrzy na to z perspektywy czasu uuuuuuu

Z ekranizacji jak i samą książkę to polecam Lśnienie Kinga a z porządnych 'rzeźnickich' horrorów zdecydowanie Masterton wymiata, najbardziej utkwiły mi w pamięci 'Czarny Anioł' i nowelki 'Dwa tygodnie strachu' oraz 'Czternaście obliczy strachu'

14 gru 2015, 15:06
grzemach

grzemach

Wielki Procesor 2682 posty 1569 pkt.

14 gru 2015, 15:06
Odnośnie "czterech pancernych". Najpierw była książka (1964), serial powstał 1966–1970.

Komentarze Clarskona, są do przełknięcia jak jest ich mało. Ale wyobraź sobie cały program z jego narzekaniem... tego nie da się wytrzymać.

26 gru 2015, 18:41
Capricornus

Capricornus

Początkujący User 46 posty 2 pkt.

26 gru 2015, 18:41
"Gabinet matematycznych zagadek" (cz. 1 i 2) aut. Iana Stewarta (to nie jest ten IS z National Front). Zbiór łamigłówek, który dobitnie przekonuje, że logika drzemie nawet w sanskryckim nonsensownym słowie yamátárájabhánasalagám. Niestety, najlepiej czytać wydanie w języku autora, co przyzna każdy po spotkaniu z psami wierzchownymi 8-)
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo