B50-80EW kontra zewnętrzny mikrofon - edytoway

11 sty 2017, 02:22
MarcinB50

MarcinB50

Początkujący User 1 posty 0 pkt.

B50-80EW kontra zewnętrzny mikrofon - edytoway

11 sty 2017, 02:22
Witajcie,

Jakiś czas temu kupiłem laptopa Lenovo (co jest oczywiste, skoro tutaj piszę ;) ) i pojawił mi się problem. Modelem jest B50-80EW, ale nie posiadał on własnego działu, toteż postanowiłem napisać tu. Do rzeczy:

Chciałem podłączyć zewnętrzny mikrofon. Jak wiadomo, w lapku jest tylko jedna "dziurka", więc potrzebna była przejściówka. I taką też nabyłem. Konkretnie ten model: http://www.gmb.nl/item.aspx?id=7544 Ponoć przy złym wyborze (CTIA/ OMTP) wtyczki, komputer nie będzie wykrywał mikrofonu. Innymi słowy, nie rozdzieli sygnału. Mi działał (znaczy się połowicznie), więc wybór - raczej - dobry. Teraz najlepsze/ najdziwniejsze.

1. Słuchawki działają normalnie - więc plus
2. Komputer faktycznie go nie widzi (Realtek Manager, ani ...Dźwięk/ Nagrywanie - tu włączyłem pokazywanie wyłączonych urządzeń).
3. Na mikrofonie da się nagrywać ale
- przechwytuje on dźwięk z komputera (YT, mp3 itp)
- działa w tym samym czasie, co ten wbudowany... czyli mogę nagrywać mówiąc do "pchełki", jak i tego wbudowanego - przez to, nie dość, że jest pogłos, to jeszcze szumy sięgają zenitu.

Może ktoś z Was spotkał się z czymś takim, i wie jak zaradzić? Myślę, że jeśli by udało się wymusić znalezienie mikrofonu przez lapka, byłoby już ok.

PS Sterowniki przeinstalowane
PPS Kombinowanie z kolejnością podłączania kabli także sprawdzałem

----

Edit:

Ok. Sytuacja się zmieniła. System wykrywa mikrofon ale: Nagrywany jest dźwięk z komputera, podczas gdy powinien być tylko z mikrofonu. Miks stereo jest wyłączone, aktywny tylko mikro.

Ktoś wie jak temu zaradzić?

-
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony