LENOVO K 6 NOTE problem ze słuchawką, mikrofonem

19 cze 2017, 10:20
ENDRIU

ENDRIU

Początkujący User 2 posty 0 pkt.

LENOVO K 6 NOTE problem ze słuchawką, mikrofonem

19 cze 2017, 10:20
Witam. Jestem posiadaczem LENOVO K 6 NOTE od miesiąca i od kilku dni mam problem z rozmową
ponieważ jak ktoś do mnie lub ja dzwonię to mówią mi że słabo mnie słychać i są zniekształcenia głosu.
Ponieważ nigdy wcześniej nie przytrafiło mi się w żadnym telefonie coś takiego proszę o poradę co może być przyczyną i czy jedynym wyjściem jest oddanie do serwisu na gwarancji celem usunięcia usterki?

Re: LENOVO K 6 NOTE problem ze słuchawką, mikrofonem

19 cze 2017, 10:37
grzemach

grzemach

Wielki Procesor 2190 posty 1569 pkt.

19 cze 2017, 10:37
W większości przypadków, przyczyn może być kilka.

1. Możesz spróbować słuchawki bluetooth spróbować i zobaczyć czy takie same problemy będą (powinno działać normalnie)
2. Możesz zresetować telefon do ustawień fabrycznych, bo być może któraś aplikacja coś zamieszała

Jednak najbardziej prawdopodobne jest to, że w jakiś sposób mikrofon uległ uszkodzeniu lub przemieszczeniu i jedynie serwis naprawi

19 cze 2017, 11:46
kamil79123

kamil79123

Początkujący User 3 posty 30 pkt.

19 cze 2017, 11:46
Włącz rejestrator głosu i sam sprawdź, jak działa Twój mikrofon.
Jeśli źle to serwis, jeśli dobrze to sprawdź inną sieć, pogrzeb w opcjach połączeń (różnorakie opcje typu filtry wiatru).

19 cze 2017, 20:19
Mobileo

Mobileo

Początkujący User 45 posty 0 pkt.

19 cze 2017, 20:19
Dziwne, żeby problem występował ze sluchawką i mikrofonem jednocześnie. Skorzystaj z dyktafona w telefonie i zobacz jakość audio. Są rownież do pobrania z Google Play testy na mikrofon, natomiast i tak wydaje mi sie, że warto to zweryfikować w serwisie :)

19 cze 2017, 22:10
ENDRIU

ENDRIU

Początkujący User 2 posty 0 pkt.

19 cze 2017, 22:10
Już przetestowałem podane wskazówki i nic nie pomogło na 99% jest uszkodzony
mikrofon który zniekształca wypowiadane słowa. Miałem nadzieję że uda się coś naprawić ale nic z tego tylko serwis. Dzięki wszystkim za podpowiedzi. Ogólnie telefon nie zły ale u mnie ma minus za awarię po miesiącu.

18 lis 2017, 00:58
Zebron

Zebron

Początkujący User 1 posty 0 pkt.

18 lis 2017, 00:58
Odnawiam trochę pytanie, w moim k6 note mikrofon działa niby normalnie, ale kiedy jest jakiś większy hałas w tle, to zaraz zaczyna nagrywać jakby był pod wodą, zniekształca nagranie i zmniejsza jakość dźwięku (nawet zwykłe nagranie gitary z odległości 1.5 m powoduje zmianę nagrania), to chyba nie przyczyna mechaniczna. Jak to rozwiązać? I czy np. przywrócenie ustawień fabrycznych nie oznacza utraty danych? Ps telefon po aktualizacji do 7.0 nadal ma ten problem, aktualizacja legalna od producenta nie wymuszona w żaden sposób
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo