K5 ładuje ale nie ładuje

12 paź 2017, 13:03
emarti

emarti

Początkujący User 10 posty 10 pkt.

K5 ładuje ale nie ładuje

12 paź 2017, 13:03
Po podłączeniu pod oryginalną ładowarkę mój K5 pokazuje na ikonie baterii że ładuje się ale tak naprawdę stan w % nie ulega zmianie a wręcz spada zdarza się jednak że poprawnie następuje ładowanie tylko trwa to bardzo długo a po drodze zdarzają się przerwy mimo jak mówiłem ciągłego pokazywania o ładowaniu. Myślałem że to wina ładowarki ale po zamianie na inną z USB jest tak samo. Jaka może być przyczyna?

Re: K5 ładuje ale nie ładuje

12 paź 2017, 13:20
grzemach

grzemach

Wielki Procesor 2190 posty 1569 pkt.

12 paź 2017, 13:20
Skoro po zmianie ładowarki (i mam nadzieję, że przewodu też), są takie same objawy. To pozostaje sam telefon, tutaj jest trzy możliwości:
- uszkodzone gniazdo
- uszkodzenie płyty głównej (szeroko pojęte, któryś układ nie wyrabia)
- uszkodzona bateria

Chyba najprościej będzie zgłosić się do serwisu aby przeprowadzili diagnozę.
Bateria do Twojego telefonu to ok 70zł, ale nie dam gwarancji, że ona rozwiąże problem. Jednak można ją samemu wymienić - reszta tylko serwis.

Jeśli masz gwarancję - zgłoś to na serwis gwarancyjny. Gwarancja na baterię to 12 miesięcy od zakupu.

26 paź 2017, 23:35
maruda

maruda

Początkujący User 4 posty 0 pkt.

26 paź 2017, 23:35
Witam serdecznie. Mam taki sam problem jak autor. Jak rozwiązała się Pana sprawa?

Telefon zaczęłam użytkować w lutym. Byłam dosyć zadowolona - przez aż dwa miesiące... W kwietniu/maju telefon przestał się ładować. Zaczęłam kombinować - okazało się, że pomogło podpięcie przewodu z innej ładowarki, a w razie "w" po prostu kupiłam nowy kabelek. Ten sam problem miesiąc temu: tym razem pomógł zakup nowej ładowarki (dedykowanej pod telefon, żeby nie było). Wszystko ładnie pięknie, telefon ładuje się jak nowy. I tutaj niespodzianka - wczoraj wieczorem telefon miał około 20% baterii, więc podłączyłam do ładowania. Moim oczom ukazał się poznany już dwukrotnie obrazek: ikonka baterii pokazuje, że ładowanie podłączone, ale progresu brak. Diodka wesoło świeci na czerwono, żeby nie było. Za to poziom baterii zaczął drastycznie spadać do 10% w zaledwie parę minut. Ratowałam co się da na telefonie, przerzucając co ważniejsze rzeczy na kartę pamięci. Nie zdążyłam - telefon zdechł i podnieść się nie chciał. Ponieważ w pamięci telefonu zostało mi masę ważnych rzeczy zostawiłam zdechlaka na ładowaniu na 12h. Efekt: pół nocy telefon pikał, że ładowarka właśnie została podłączona, po czym samoistnie się "odłączał". Po kilkunastu godzinach udało się podładować telefon do 12%. W tym jakieś 5% po prostu uciekło po odłączeniu ładowarki. Telefon tracił procenty w tempie 3% na 3 minut użycia (w trybie samolotowym, co by nie obciążać tego cudownego dzieła firmy Lenovo). Dlatego wiele danych, których potrzebowałam, po prostu nie udało się zrzucić na kartę. Po południu Lenovo pożegnało się ze światem i zapadło w zimową hibernację ;) a ja zapadłam na nerwicę, bo dziada ni w ząb teraz podłączyć do PC'ta, żeby wydobyć resztę danych. Bo znając życie w serwisie wszystko trafi szlag i telefon wróci z przeinstalowanym systemem.
Pytanie: czy jeśli telefon jest na gwarancji T-Mobile, to trafi do oficjalnego, legendarnego wręcz serwisu Lenovo, czy operator ma swoje inne serwisy? Ktoś może wie?

EDIT: Dodam jeszcze, że po pierwszej usterce, gdy po 4 miesiącach od wymiany kabla problem się powtórzył zadzwoniłam na infolinię której numer podany był pod którymś postem właśnie o telefonach. Pan odpowiedział, że oni nie zajmują się telefonami. To czym się zajmujecie, lotami statków kosmicznych? Czy mam dzwonić do innych firm szukając kogoś, kto się zna na waszych smartfonach? ;)

27 paź 2017, 09:17
grzemach

grzemach

27 paź 2017, 09:17
Witaj,
Istnieje prawdopodobieństwo, że tym razem też jest ładowarka. niestety mogłaś trafić na wadliwy model. Spróbuj podłączyć nową i zobacz co się stanie.
W tym momencie wystarczy odłączyć przewód i podłączyć do komputera, przynajmniej tymczasowo. A docelowo, poleciłbym wybrać się do sklepu z elektronicznymi elementami - tam ładowarka może być ciut droższa, ale jak poprosić o dobrą - to jestem pewny, że będzie ona naprawdę dobrej jakości. W większości sklepów GSM będą mieli najtańsze.

27 paź 2017, 10:36
maruda

maruda

27 paź 2017, 10:36
Sprawdzałam na paru ładowarkach (o takich samych parametrach co ta do Lenovo ;) ). Po podłączeniu do laptopa bateria również ani drgnie. Diodka świeci ale po prostu się nie ładuje ani trochę. Choćbym zostawiła na całą noc, nie wleci nawet 1%. Próbowałam na milion sposobów. Gdyby to była wina ładowarki, to dlaczego poziom naładowania spadał z prędkością 3%/3 minuty, gdy nie używam smartfona? Dziwne to wszystko.
Telefon idzie do serwisu. Szlag trafia, bo kilkanaście telefonów przewinęło mi się przez ręce, o wszystko dbałam. A tu po 8 miesiącach mam zdechlaka. I to nie jedyny problem z tym cudem, ale w sumie jak widać wszystkie problemy są szablonowe, bo parę identycznych znalazło się już na tym forum :) szkoda tylko tych paru rzeczy, które zostały w pamięci telefonu, bo znając życie przeinstalują mi jeszcze softa.

27 paź 2017, 10:39
grzemach

grzemach

27 paź 2017, 10:39
Objawy które opisujesz pasują do wyrwanego/uszkodzonego gniazda USB. Ciężko mi, powiedzieć czy to wina urządzenia czy przykładowo przewodu który był uszkodzony i trzeba było go poruszać aby ładował...

Niestety nie jestem w stanie powiedzieć nic na temat tego czy przeinstalują czy nie...

Przed oddaniem do serwisu jeszcze spróbuj jednej rzeczy: podłącz do ładowarki, delikatnie ruszaj przewodem tuż przy telefonie. Może uda się Ci trafić w punkt gdzie będzie ładował. Jednak będziesz musiała trzymać telefon w ręce cały czas, lub go jakoś inaczej unieruchomić. Być może w ten sposób uda się Ci skopiować to co potrzeba z niego.

27 paź 2017, 10:50
maruda

maruda

27 paź 2017, 10:50
Też mi się tak wydawało, zaczęło się objawiać tym, że gdy zbliżały się przeboje z ładowarką, to czasem telefon "pikał", odłączał się na chwilę od ładowania. Myślałam, że może gniazdo jest przybrudzone, delikatnie wyczyściłam wykałaczką. Nic nie dało.
W każdym razie właśnie idę oddać ten bubel. Mam tylko nadzieję, że nie dostanę diagnozy, że telefon ja popsułam w wyniku użytkowania :roll: bo to już by był żart.

EDIT: Telefon oddany do operatora, podłączyliśmy tam ładowarkę (od wystawowego lenovo). Nawet diodka się nie zaświeciła. Miła pani także poinformowała mnie, że w 99% przypadków soft i tak jest przeinstalowywany. Dlatego pożegnałam się ze wszystkim, co zostało zapisane na telefonie :). Opowiedziałam więc o innych problemach, które towarzyszyły mi podczas użytkowania tego bubla. Znikająca klawiatura, która pojawiała się dopiero po ponownym uruchomieniu aplikacji. Brak możliwości zakończenia rozmowy, gdy w jej trakcie zablokowałam telefon. Normą było proszenie rozmówcy o zakończenie rozmowy, także tej oficjalnej. :lol: Kolejnym problem pojawia się, gdy telefon używam i połączenie pojawia się na górze ekranu. Tu pojawiają się cuda, bo mogę klikać nawet i 5 razy, a K5 nie reaguje. Gdy za którymś razem powiadomienie o połączeniu znika i już zaczynam rozmowę, okazuje się, że muszę czekać jakieś 5 sekund. U rozmówcy nadal jest sygnał łączenia :) rozmowy-widma, które niby odbieram a które nie mają miejsca są na porządku dziennym. A gdy jeszcze w czasie używania smartfona ktoś dzwoni, a kochane Lenovo zablokuję... oj tutaj to już w ogóle udaje, że nikt do mnie absolutnie nie dzwonił :D
No nic, czekam na rozwiązanie sprawy, opiszę co było grane żeby zostało dla potomnych. Raczej jako ostrzeżenie :) póki co radzę wszystkim, którzy wkopali się w ten model - zgrywajcie wszystko na kartę pamięci ;) bo nigdy nie wiadomo kiedy wasz telefon uzna, że zakończy swój żywot.

07 lis 2017, 15:58
maruda

maruda

07 lis 2017, 15:58
Mój bubel dzisiaj powrócił z serwisu. Postanowiłam napisać, może ktoś będzie miał podobny problem. Ani nie była to wina baterii, ani gniazda ładowania. Okazało się, że problem tkwił w uszkodzonej płycie głównej, która została wymieniona. A jak ona się uszkodziła, tego nie wie nikt. Telefon nigdy nie był zalany ani nie latał (na dodatek ciągle był w solidnym etui). Raz się chłopak przegrzał i wyskoczył o tym komunikat. Kto wie, kto wie... :)

Zniknął też problem, który był wcześniej, a o którym nie wspominałam - telefon nie współpracował z laptopem.
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo