zawiesza się i pojawia czarny ekran

28 maja 2017, 12:39
asokolowski2

asokolowski2

Początkujący User 1 posty 0 pkt.

zawiesza się i pojawia czarny ekran

28 maja 2017, 12:39
Witam
Mam następujący problem z yoga 500 sprzęt kupiony ponad 2 miesiące temu zawiesza się podczas normalnego użytkowania.
Czasem jest to po starcie systemu czasem po kilkunastu minutach czasem godzinach nie ma reguły.
Pojawia się czarny ekran, klawiatura jest podświetlona nic nie mogę zrobić (czekałem też nic) zostaje tylko wyłączenie laptopa przyciskiem zasilania (trzymanie).
Często przy ponownych uruchamianiu po zawieszeniu się instalują się aktualizacje.
Sterowniki aktualizowane tak jak mi podał serwis Lenovo.
System 3 razy stawiany (2 razy z ustawień systemu, raz z ukrytej partycji) nic nie pomogło.
Był już w serwisie Lenovo lecz problemu nie zdiagnozowano tylko system postawiono na nowo.
Nie mam pojęcia co jest nie tak.
Dziennik zdarzeń zrzut w linku https://drive.google.com/open?id=0B6fPpdl3dokOS19zRmUzc21DSnM
kolejny już nie zrzut https://drive.google.com/open?id=0B6fPpdl3dokOcm5fVDdqa3h5WFE

Re: zawiesza się i pojawia czarny ekran

28 maja 2017, 22:05
grzemach

grzemach

Wielki Procesor 2190 posty 1569 pkt.

28 maja 2017, 22:05
Zdalnie będzie bardzo ciężko Ci pomóc.

Po świeżej instalacji jak szybko problem występuje ponownie? Może któryś sterownik jest błędnie przez Windows zainstalowany i on sprawia problemy.

29 maja 2017, 09:13
Ekspert Lenovo

Ekspert Lenovo

moderator 160 posty 0 pkt.

29 maja 2017, 09:13
asokolowski2 napisał(a):
Witam
Mam następujący problem z yoga 500 sprzęt kupiony ponad 2 miesiące temu zawiesza się podczas normalnego użytkowania.
Czasem jest to po starcie systemu czasem po kilkunastu minutach czasem godzinach nie ma reguły.
Pojawia się czarny ekran, klawiatura jest podświetlona nic nie mogę zrobić (czekałem też nic) zostaje tylko wyłączenie laptopa przyciskiem zasilania (trzymanie).
Często przy ponownych uruchamianiu po zawieszeniu się instalują się aktualizacje.
Sterowniki aktualizowane tak jak mi podał serwis Lenovo.
System 3 razy stawiany (2 razy z ustawień systemu, raz z ukrytej partycji) nic nie pomogło.
Był już w serwisie Lenovo lecz problemu nie zdiagnozowano tylko system postawiono na nowo.
Nie mam pojęcia co jest nie tak.
Dziennik zdarzeń zrzut w linku https://drive.google.com/open?id=0B6fPpdl3dokOS19zRmUzc21DSnM
kolejny już nie zrzut https://drive.google.com/open?id=0B6fPpdl3dokOcm5fVDdqa3h5WFE

Zdaję sobie sprawę, że komputer był już w serwisie Lenovo ale polecałbym jeszcze próbę kontaktu z naszym działem technicznym. Może będą w stanie pomóc.

Dostępny jest od poniedziałku do piątku, między godziną 9 a 18. Kontakt telefoniczny pod numerem: (22) 295 49 50, albo poprzez czat: https://support.lenovo.com/pl/pl/livechatemea/

Pozdrawiam!

14 lip 2017, 22:02
pp13dhkoty

pp13dhkoty

Początkujący User 3 posty 0 pkt.

14 lip 2017, 22:02
Mam identyczny problem jak opisuje kolega. W kwestii wysyłki laptopa do serwisu gwarancyjnego to jakaś tragedia - zero pomocy. Laptop był już wysyłany 6 czy 8 razy do serwisu z identycznym problemem - oczywiście serwis nie widzi żadnego problemu. Razem z laptopem przesłano film, na którym zamieszczono występujący problem. Opinia serwisu - problem nie występuje.

Problem wygląda tak. Podczas korzystania z laptopa znika treść z matrycy, natomiast podświetlenie pozostaje. Po podłączeniu peryferii słychać komunikat systemowy. Oczywiście obrazu na HDMI brak. Przy korzystaniu tylko z obrazu na HDMI również ten sam problem.

System stawiany na nowo. Zwiększona ilość RAM do 8GB i dysk wymieniony na SSD - cały czas ten sam problem.

Co ciekawe - w BIOS'ie komputer działa poprawnie. W systemie temperatury poprawne. Pry obciążeniu karty graficznej i CPU wszystko działa poprawnie. Intel diagnostic ok.

W kwestii wysyłania kolejny raz laptopa do serwisu - nie widzę najmniejszego sensu. Zwrotu kosztów i tak nie otrzymam, a laptopa pozbędę się na kolejne tygodnie... Kto za to zapłaci i zapewni sprzęt zastępczy?

Z innej beczki. Lenovo dba o swoich klientów i pozwala na sprawdzenie statusu naprawy. Szkoda tylko, że wita nas komunikat:

An error occurred while processing your request.
Reference #97.34e0fc7d.1500061371.7e3ca006

Mam w domu 4 laptopy Lenovo ale pierwszy raz spotykam się z tak tragicznym podejściem do klienta. Mam zamiar kupić w najbliższym czasie Lenovo Ideapad 700, ale obawiam się, że ponownie się zawiodę.

14 lip 2017, 23:28
Adam_mabA

Adam_mabA

Młody Klikacz 87 posty 92 pkt.

14 lip 2017, 23:28
pp13dhkoty - wrzuć ten film tutaj jeśli możesz...

asokolowski2 - wklej raport SMART dla dysku...

02 paź 2017, 13:58
pp13dhkoty

pp13dhkoty

02 paź 2017, 13:58
Proszę bardzo: https://drive.google.com/file/d/0B6yRSk7OtKQycmZzRmtvdHBKOTg/view?usp=sharing

Godziny rozmów, czatu i wysłanie kolejny (8. czy 9.) raz sprzętu do serwisu nie rozwiązało problemu. Totalny brak poszanowania klienta.

02 paź 2017, 14:47
grzemach

grzemach

02 paź 2017, 14:47
Akcja od 11:10...
Wygląda jak przejście ekranu w stan oszczędzania energii.
Prawy klik na ikonkę baterii w okolicy zegarka -> opcje zasilania -> (dla aktualnie wybranego planu) "zmień ustawienia planu" (ps. jaki jest wybrany?) -> "wyłącz ekran" zmień na "nigdy" (przy zasilaniu bateryjnym i sieciowym).

Nie jest pokazane, co się dzieje gdy ruszysz myszką? Odżywa?

03 paź 2017, 13:44
pp13dhkoty

pp13dhkoty

03 paź 2017, 13:44
Nie jest to kwestia zarządzania energią - czas zarówno na baterii jak i na zasilaczu ustawiony na nigdy. Laptop po odłączeniu peryferii nie reaguje na klawiaturę / touchpad / zewnętrzne urządzenia sterujące. Pomaga jedynie dłuższe przytrzymanie power i ponowne uruchomienie urządzenia. Próbowano w sumie prawie wszystkiego. Po długiej wymianie maili, telefonów, czatach itp z support lenovo otrzymałem wiadomość następującej treści:

Cytuj:
Zgłoszony problem wiąże się z obniżeniem bazowego taktowania zegara procesora. Problem jest znany i obecnie oczekujemy na nowy BIOS który usunie problem. Poinformuję osobną wiadomością w chwili kiedy będzie od udostępniony do pobrania.

Szkoda w sumie, że zajęło to już 15 m-cy. Podejście LENOVO do klienta - żenujące. Oczywiście NIE zaproponowano zwrotu kosztów, a polecono CZEKAĆ DALEJ. Dziwne, że skoro problem jest znany to laptop jest wciąż odsyłany z opisem, że nie problem nie występuje i wina jest po stronie systemu klienta - żenada.

Po ostatniej wizycie w serwisie laptop podziałał 30 min i problem powrócił. QC Lenovo ma się czym szczycić. Może przydałoby by LENOVO wysłało wizytację i sprawdziło w praktyce jak działa serwis COMP i MEDION skoro odsyłają klientowi niesprawne urządzenia?

03 paź 2017, 16:10
grzemach

grzemach

03 paź 2017, 16:10
Jeśli to problem, jak opisałeś - spróbuj wyłączyć obniżanie częstotliwości w BIOSie (jak wrzucisz zdjęcia BIOSu to podpowiem która to opcja). Urządzenie będzie odrobinę krócej na baterii pracowało (i może być ciut cieplejsze), ale powinno przestać się zawieszać.
Przynajmniej do czasu aktualizacji BIOSu.

06 gru 2017, 14:37
przemek1234

przemek1234

Początkujący User 4 posty 0 pkt.

06 gru 2017, 14:37
Wgraj nowszy sterownik do Intel Management Engine ze strony Lenovo, problem powinien ustąpić. U mnie ustąpił.\

Jeśli nic to nie da, zaktualizuj też BIOS.

Dodam, że na pomysł aktualizacji tego sterownika nie wpadłem sam, tylko znalazłem takie info na angielskim forum Lenovo od samego producenta.

PS. Myślę, że wyżywanie się na Lenovo nie ma sensu. Komputer sprzętowo jest sprawny, to Intel zawalił sprawę robiąc wadliwy sterownik i wysyłając go do Lenovo. Problem występuje w wielu komputerach z tą wersją sterownika, z Lenovo jak i z innych firm. Na angielskich forach jest o tym dużo info.
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo