[Ideapad 700-17] dziwne zachowanie wskazania baterii [WIN10]

07 gru 2017, 11:45
ArchDelux

ArchDelux

Początkujący User 13 posty 0 pkt.

[Ideapad 700-17] dziwne zachowanie wskazania baterii [WIN10]

07 gru 2017, 11:45
Kilka razy przytrafiła mi się już ta sama sytuacja - poziom baterii w laptopie spada poniżej 30%, włącza się automatyczne oszczędzanie energii. Pracuję dalej, nie podłączam ładowarki. Po kilku minutach ustawienia nagle samoczynnie wędrują z powrotem na "pełna wydajność", a wskaźnik baterii pokazuje, że ta jest w pełni naładowana. Jednak to nie wszystko - bateria nagle jest tak naładowana, że ma jej wystarczyć na np. ponad 3 dni pracy! Zrzut ekranu poniżej.
W takiej sytuacji widoczny na zdjęciu status baterii pozostaje do czasu podłączenia ładowarki (wtedy nawet jej natychmiastowe wypięcie sprawia, że wskazanie baterii jest już prawidłowe), raz zmienił się sam po kilku minutach.

Czy ktoś może pomóc co to się dzieje? :|

Laptop kupiony w sierpniu tego roku.

Obrazek

Re: [Ideapad 700-17] dziwne zachowanie wskazania baterii [WIN10]

08 gru 2017, 11:29
grzemach

grzemach

Wielki Procesor 2190 posty 1569 pkt.

08 gru 2017, 11:29
Takie coś wynika z błędnej informacji odnośnie napięcia/naładowania. Przyczyny mogą być: bateria lub kontroler (czyli sprzętowe) lub któryś sterownik/windows mocno miesza (czyli oprogramowanie). A najgorsze będzie - mieszana, czyli sterownik dostaje niepoprawny status z baterii i się wywala.

Z doświadczenia jednak zdecydowanie częściej przyczyna leży w sprzęcie w takich sytuacjach (przeważnie bateria).

Są dwie wersje tego modelu:
700-17ISK Laptop (ideapad) - Type 80RV: https://pcsupport.lenovo.com/pl/pl/prod ... /downloads
Y700-17ISK Laptop (ideapad) - Type 80Q0: https://pcsupport.lenovo.com/pl/pl/prod ... /downloads

Spróbowałbym zainstalować:
Intel Chipset Driver
Intel Management Engine Interface Driver

Można zaktualizować bios:
BIOS Update for Windows

Jeśli te elementy nie pomogą, należało by go wysłać na gwarancję. Ale jest to awaria "niestała" więc czasami mogą jej nie wykryć.

PS. Pamiętaj:
Cytuj:
Akcesoria oraz materiały eksploatacyjne (w tym baterie) objęte są 12-miesięczną gwarancją, niezależnie od tego czy zostały sprzedane na fakturę do firmy, czy też na paragon (osoba prywatna).

08 gru 2017, 13:31
ArchDelux

ArchDelux

Początkujący User 13 posty 0 pkt.

08 gru 2017, 13:31
Dziękuję za rady, spróbuję z oprogramowaniem.

Gwarancja nie wchodzi w grę - w tym tygodniu odebrałem mój drugi laptop Lenovo z naprawy gwarancyjnej i wrócił zniszczony. I taki mi chciano oddać :evil: Lenovo, ich serwisowi ani sklepowi już nie zaufam, zatem albo będę musiał z tym żyć, jeżeli oprogramowanie nie pomoże, albo oddać na gwarancję z myślą pożegnania się z tym komputerem na zawsze.
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo