Kupno dysku ssd a gwarancja

12 sty 2018, 08:23
wolek0606

wolek0606

Początkujący User 3 posty 0 pkt.

Kupno dysku ssd a gwarancja

12 sty 2018, 08:23
Witam, w najbliższym czasie chciałbym kupić dysk ssd do mojego laptopa lenovo y700-15isk. Zastanawiam się jednak, czy nie stracę gwarancji rozkręcając tylną klapę w laptopie i samemu sobie go montując. Pozdrawiam

Re: Kupno dysku ssd a gwarancja

12 sty 2018, 10:54
grzemach

grzemach

Wielki Procesor 2387 posty 1569 pkt.

12 sty 2018, 10:54
Witaj,
W przypadku gdy nie musisz rozbierać całego komputera aby wymienić dysk, a wystarczy zdjąć samą klapkę - nie powoduje to utraty gwarancji.
W takim jednak przypadku zachowaj poprzedni dysk, bo w razie gdyby kiedyś później trafił komputer do serwisu - powinien zostać dostarczony z oryginalnym dyskiem. W przypadku wymiany komputera, on już do Ciebie nie wróci - tak jak żadna część dołożona później.

13 sty 2018, 14:35
wolek0606

wolek0606

Początkujący User 3 posty 0 pkt.

13 sty 2018, 14:35
Rozumiem. Teraz dopiero się dowiedziałem, że dysk ssd wskakuje na miejsce hdd. Myślałem, że jest osobne, dodatkowe wejście na ssd. Dowiedziałem się również, że jest jeszcze inne wejście o nazwie "m2" o wyglądzie jak pamięć ram. Czy można zostawić dysk hdd i dokupić ssd na wejście m2? Czy różnica w wydajnośi będzie duża ?

15 sty 2018, 09:30
grzemach

grzemach

Wielki Procesor 2387 posty 1569 pkt.

15 sty 2018, 09:30
M.2 przypominają raczej nimi-pci. Pamięci są zdecydowanie szersze.

Prędkości pomiędzy M.2 a SATA są porównywalne. Raczej nie będzie widocznej różnicy.

Innym problemem może być wykrywanie dysku. Nawet tutaj na forum pojawia się sporo problemów: "Kupiłem dysk X na M.2 i komputer go nie wykrywa".
Oczywiście niektóre dyski współpracują poprawnie. Najlepiej poszukać dokładnie modelu których chcesz kupić i sprawdzić czy będzie działał.
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo
Panel administratora