Problem z latarką i aparatem

13 lut 2018, 17:39
Cezors

Cezors

Początkujący User 3 posty 0 pkt.

Problem z latarką i aparatem

13 lut 2018, 17:39
Witam, od jakiegoś czasu mam pewien problem z Motorolą Moto X Play. Mam androida Noughat. W poprzednich wersjach androida problem ten nie wystepowal. Gdy sprobuje wlaczyc latarke, a nastepnie wchodze w aparat to widze tylko czarny ekran. Przesuwanie palcem w bok nie wlacza ani pokretla z ustawieniami aparatu, ani galerii, nie moge tez odwrocic kamerki. Po paru sekundach wyskakuje komunikat, ze aparat nie dziala. Nie pomaga wyczyszczenie danych aplikacji "aparat" ani wylaczenie i ponowne wlaczenie jej. Pomoglo dopiero przywrocenie ustawien fabrycznych, ale tylko do momentu ponownego uruchomienia latarki i dalej stalo sie to samo. Po raz drugi musialem przywrocic ustawienia fabryczne i poki co jest ok, gdyz nie probowalem wlaczyc latarki ani zrobic zdjecia z flashem. Dodam jeszcze, ze problem wystepowal we wszystkich aplikacjach, ktore korzystaja z aparatu, np. instagram czy snapchat. Da się jakoś to naprawić? Nie chce znowu robic resetu przez przypadkowe uruchomienie lampy.
Edit./
Nie uruchamiałem nawet latarki i stało się to samo. Komunikat, że aparat jest zajęty oraz, żeby wylaczyc i wlaczyc telefon.

Re: Problem z latarką i aparatem

13 lut 2018, 20:16
grzemach

grzemach

Wielki Procesor 2304 posty 1569 pkt.

13 lut 2018, 20:16
A może to wina aplikacji od latarki? Spróbują ją wyczyścić/usunąć - w sumie to i tak inne opcje teraz to hard reset, więc dużo nie ryzykujesz.

13 lut 2018, 20:18
Cezors

Cezors

13 lut 2018, 20:18
Niestety nie mam aplikacji latarki. Widnieje ona jedynie w pasku narzedzi u gory ekranu.

13 lut 2018, 20:19
grzemach

grzemach

13 lut 2018, 20:19
To po restarcie telefony - włączyć ją i wyłączyć.

Widzę, że to próbowałeś.... przepraszam. Ale co się wtedy dzieje? Jakieś błędy? Czy działa ona poprawnie?

Spróbuj zainstalować jakąś aplikację do latarki - zobaczmy co się wtedy stanie.

13 lut 2018, 20:41
Cezors

Cezors

13 lut 2018, 20:41
Robiłem tak jak mówisz. Po resecie telefonu zainstalowałem jakas aplikacje latarki i ją wlaczylem i wylaczylem, po czym aplikacja mi sie zawiesila i juz wiecej nie moglem wlaczyc latarki, aparatu rowniez. Wymusilem zatrzymanie tej aplikacji latarki, ale to tez nie pomoglo.

13 lut 2018, 20:50
grzemach

grzemach

13 lut 2018, 20:50
Może ktoś inny coś mądrego jeszcze napisze, ale w mojej ocenie jest to błąd w oprogramowaniu telefonu. Być może wystarczy wgrać go na nowo, lub niestety konieczny będzie downgrade oprogramowania. Obie te rzeczy raczej są wykonywane w serwisie...
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo