Lenovo Legion Y520 - przełączanie się grafik

09 sie 2018, 23:10
Hlopek

Hlopek

Początkujący User 1 posty 0 pkt.

Lenovo Legion Y520 - przełączanie się grafik

09 sie 2018, 23:10
Witam, przychodzę do was z problemem który spotkał mnie w nowo kupionym laptopie. Jest to laptop Lenovo LEGION Y520, średniej półki laptop dla graczy. Po zainstalowaniu gier typu CS:GO, Fortnite odpalam sobie grę i zaczynam rozgrywkę. Patrzę licznik FPS, łał, 140-180 FPS super sprawa, no i zaczynam mecz turniejowy. Nagle, po kilku rundach FPSy spadają do 30-40 klatek na sekundę. Po zrestartowaniu gry i Steama ponownie ładnie śmiga, a po pewnym czasie FPSy spadają 4-krotnie ze swoją wartością. Sprawdziłem w TechPower GPU-Z obciążenie karty GeForce GTX 1050Ti i Intel HD Graphics 630. W momencie spadków FPS sensory pokazują, że GF przestał być używany a do boju ruszyła karta zintegrowana. Co może być tego powodem? Dodam, iż w Panelu Sterowania NVIDIA ustawiłem GeForce jako kartę przy pomocy której ma chodzić gra, wszelkie ustawienia dostosowałem pod maksymalną wydajność. Zainstalowałem najnowsze sterowniki i z poziomu BIOSu ustawiłem, by wybierało kartę graficzną która zapewni lepszą wydajność przy obciążeniu. Co jeszcze mogę zrobić w tej sytuacji?

Re: Lenovo Legion Y520 - przełączanie się grafik

10 sie 2018, 11:14
admin

admin

moderator 377 posty 35 pkt.

Re: Lenovo Legion Y520 - przełączanie się grafik

10 sie 2018, 11:14
Rozumiem, że masz ustawione w opcjach zasilania "high performance"?

Całkiem sporo już kroków zrobiłeś - ja zaproponowałbym jeszcze zainstalowanie i włącznie HWmonitora podczas gry i sprawdzenie temperatur w momencie, gdy przełącza Ci się karta graficzna na zintegrowaną.

Daj znać jakie są wyniki :)
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo
Panel administratora