Lenovo y520 problem z fps

13 wrz 2018, 14:36
Sav333

Sav333

Początkujący User 1 posty 0 pkt.

Lenovo y520 problem z fps

13 wrz 2018, 14:36
Witam, jestem posiadaczem lenovo legion y520

Specyfikacja:
Procesor: Intel Core i5-7300HQ (4 rdzenie, od 2.5 GHz do 3.5 GHz, 6MB cache)
Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1050 (4096 MB GDDR5), + Intel HD Graphics 630
Pamięć: 8 GB (SO-DIMM DDR4, 2400MHz)
Dysk twardy: Samsung SSD 850 EVO 250GB

Problem polega na spadkach fpsów, bądź niskich fpsach. Laptop jest u mnie od wczoraj, wcześniej przez tydzień miałem ten sam model w którym występował problem z podświetleniem klawiatury więc sklep zaproponował wymianę na inny egzemplarz. Problemy którę opiszę towarzyszły mi również w zwróconym laptopie.

Przy opisie będe się posiłkował moimi wrażeniami z CS:GO ponieważ to w niego grałem dotychczasz najwięcej i mam najlepsze porównanie.

Pierwszy egzemplarz działał dobrze pierwszego dnia, wszystkie aktualizacje zainstalowane, parametry ustawione na najniższe, wszystkie profile ustawione na najwyższą wydajność, laptop cały czas podpięty pod zasilanie. Dało mi to około 150-90 fpsów, głownie oscylowały wokół 100. Kolejnego dnia przeniosiłem laptopa i potem zapomniałem go podpiąć pod zasilanie, zauwazyłem to dopiero po komunikacie o niskim poziomie baterii, po podpięciu pod zasilanie i po pełnym naładowaniu fpsy nie przekraczał już 120 zdarzały się spadki do 70.

Zmieniłem profile baterii na wydajność, wyłączyłem te wszystkie ustawienia mające za zadanie oszczędzać baterię, nie przyniosło to żadnych zmian. Zainstalowałem ponownie sterowniki, usunałem GeForce Experience, brak zmian. Zresetowałem komputer do ustawień fabrycznych, od nowa poinstalowałem sterowniki i spersonalizowałem ustawienia, dalej wszystko na najniższych. Jakie było moje zdziwienie gdy okazało się ,że nie osiągam teraz nawet 100 fpsów, maksymalnie było ich około 80 ale występowały męczące spadki do nawet 30. Zmierzyłem temperatury, wszystkie były w normie, przejrzałem inne tematy na forach odnośnie takich problemów, nic nie pomogło, mam wrażenie ,że nawet było gorzej.

W między czasie zauważyłem problem z podświetleniem klawiatury i wczoraj dostałem nowy egzemplarz.

Pierwszy dzień z laptopem, tak samo skonfigurowałem go zainstalowałem wszystkie sterowniki, zainstalowałem również CS:GO by sprawdzić czy tutaj będzie występował identyczny problem. Nie miałem czasu zbytnio grać ale w ciągu około półgodzinnej sesji fpsy oscylowały wokół 150-90 fpsów. Dziś rano usiadłem do komputera na dłużej fps'y zaraz po uruchomieniu nie przekraczały 120 zdarzały się spadki do 60. Zainstalowałem ponownie wszstkie sterowniki, kombinowałem z różnymi ustawieniami i jak największa wydajnością. Nic to nie dało, mam wrażenie ,ze jest nawet gorzej, zdarzają się czasem półsekundowe spadki do 40, gra chodzi głównie w 65-90.

Nie mam już pomysłu co z tym zrobić. Czy ja mam zbyt duże wymagania względem tego laptopa? Czy naprawdę jest coś nie tak. Wydaje mi się ,że ta specyfikacja powinna chociaż zapewnić stałe 90fpsów na najniższych ustawieniach w takiej grze jak CS:GO.

Macie może jeszcze jakieś propozycje? Mam jeszcze kilka dni na przetestowanie sprzętu, jak nic się nie poprawi to oddaje go do sklepu i kupie coś innego bo nie mam już na to siły.

Re: Lenovo y520 problem z fps

14 wrz 2018, 12:02
admin

admin

moderator 541 posty 35 pkt.

14 wrz 2018, 12:02
Wyłączyłeś opcję DVR w aplikacji Xbox?
Czy używasz jakichś innych programów podczas grania? Discord (do komunikacji głosowej) stwarza czasami problemy poprzez używanie akceleracji sprzętowej (które, na szczęście, da się wyłączyć).

Spróbuj też wyłączyć opcję SuperFetch - zdarzały się przypadki, że to ona powodowała problemy.
Oto jak to zrobić:
Włącz wiersz poleceń (cmd) -> wpisz "services.msc" i zatwierdź enterem -> w nowym oknie znajdź na liście usługę "SuperFetch" i wyłącz ją -> dodatkowo wejdź we właściwości "SuperFetch" i wyłącz automatyczne uruchamianie tej usługi wraz z włączeniem komputera.

Daj znać czy coś pomogło ;)

20 wrz 2018, 20:28
Bulka69

Bulka69

Początkujący User 1 posty 0 pkt.

20 wrz 2018, 20:28
Witam mam dokladnie tak samo jak przedmowca.
W CS:GO srednio 70fps..
A dzis odpalilem GTA V i stałe 15 fps nic mniej nic wiecej...
Nie mam takiej opcji nawet w ustawieniach SuperFetch w ogole tego nie mam jak rowniez nie mam w zadnych opcjach Xbox DVR nie wiem czy to mozliwe i jak ale nie moge ani wlaczyc ani wylaczyc bo tego w menu nie ma..
Prosze o pomoc bo nie da sie grac przy 15fps...

21 wrz 2018, 10:08
admin

admin

moderator 541 posty 35 pkt.

21 wrz 2018, 10:08
Dziwne, praktycznie każdy Windows 10 (a zakładam, że taki masz) ma zainstalowaną aplikację Xbox z tą opcją.
Możesz spróbować wyłączyć ją z poziomu rejestru:

1. Otwórz rejestr (Start -> wpisz "cmd" -> zatwierdź enterem > wpisz "regedit" w otwartym wierszu poleceń)
2. Przejdź do: HKEY_CURRENT_USER\System\GameConfigStore
3. Ustaw wartość DWORD "GameDVR_Enabled" na 0
4. Przjedź do HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\
5. Utwórz klucz "GameDVR".
6. Stwórz DWORD 32bit o nazwie "AllowGameDVR" i ustaw na 0
7. Zrestartuj komputer
Jako, że jest to działanie na rejestrze to sugeruję zrobić jego kopię zapasową :)
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo
Panel administratora