Lenovo s8 problem z zasilaniem?

21 wrz 2018, 05:16
hawrys

hawrys

Początkujący User 4 posty 0 pkt.

Lenovo s8 problem z zasilaniem?

21 wrz 2018, 05:16
Witam.Mam problem z lenovo s8-50l.Postaram się krótko i zwięźle opisać.Jest tak że tablet uruchamia się pokazuje się logo lenovo potem ładuje się logo Plus GSM i tyle ekran ciemnieje i znowu logo Plus.Z ciekawości podłączyłem tablet do innej baterii z tableta serii A i odpala normalnie.Zalatwilem też nową baterię z innego tableta s8 i nadal to samo.Zrobilem też tak że ta sama baterię z S podłączyłem do A i o dziwo dziala.Nie mam pojęcia co z tym zrobić.Jakieś sugestie?Z góry dziękuję.

Re: Lenovo s8 problem z zasilaniem?

21 wrz 2018, 10:11
admin

admin

moderator 1624 posty 35 pkt.

21 wrz 2018, 10:11
Bardzo dziwna sytuacja, nigdy się z taką nie spotkałem i niestety nie mam pojęcia, co zasugerować :(
Możesz spróbować skontaktować się z infolinią Lenovo - być może tam konsultant będzie w stanie coś doradzić.

22 wrz 2018, 12:03
hawrys

hawrys

22 wrz 2018, 12:03
Dziękuję za odpowiedź.Nie mam pojęcia co jest nie tak.Dzisaj podłączyłem tablet do ładowania i wyskoczył napis temperature battery to low charging paused wcześniej tego nie było a po uruchomieniu tableta na baterii od serii A wyskoczyło okno com.google.process.gaaps został zamkniety.Rece opadają nie wiadomo skąd to się wzięło.

23 wrz 2018, 17:22
admin

admin

23 wrz 2018, 17:22
Jeśli chodzi o wybiórcze działanie niektórych baterii to nadal nie mam na to niestety pomysłu :(
Jeśli jednak chciałbyś używać tabletu na baterii od tabletu serii A, to problem który opisałeś (komunikat com.google.process.gaaps został zamkniety) powiazany jest z aplikacjami google. Najlepiej spróbować wyczyścić pamięc cache aplikacji Google Play i upewnić się, że aplikacja "Menedżer pobierania" jest uruchomiona.

24 wrz 2018, 10:31
hawrys

hawrys

24 wrz 2018, 10:31
Temat zamykania procesu mam z głowy wyczyscilem pamięć.A co może być przyczyną tego że za niska temperatura baterii i nie ładuje.Jestem już kompletnie rozbity.Probowalem wszystkiego usb jednak działa bo ładuje baterię od wspomnianego wcześniej A ale co jest przyczyną że baterię właściwe na nim nie działają to zagadka jakich mało.

24 wrz 2018, 11:07
admin

admin

24 wrz 2018, 11:07
Reszta symptomów wskazuje na problem hardware'owy (za błąd związany z rzekomo za niską temperaturą zapewne odpowiedzialny jest zepsuty termistor - być może odpowiada on również za te dziwne historie związane z akceptowaniem tylko wybranych baterii).
Jeśli sprzęt jest na gwarancji to zdecydowanie zalecam kontakt z supportem Lenovo i odesłanie sprzętu do serwisu.
Jeśli jednak nie, to możesz albo oddać go do wybranego serwisu, albo spróbować naprawić samemu poprzez (najprawdopodobniej) wymianę płytki zasilającej.

24 wrz 2018, 11:14
hawrys

hawrys

24 wrz 2018, 11:14
Dzięki za odpowiedź.Jestem średnio zaawansowany jeżeli chodzi i elektronikę.Tzn umiem to i owo zrobić i dlatego pytanie czy jestem sam w stanie to zrobić i gdzie ta płytka się znajduje w tym modelu.A czy można ja jakoś najpierw sprawdzić zanim zabiorę się za wymianę.Niestety tablet jest po gwarancji.

24 wrz 2018, 13:46
admin

admin

24 wrz 2018, 13:46
Przyda Ci się ten dokument.
Z tego co widze, to port USB masz na płytce nazwanej sub board - za pewnością gdzieś w internecie do dostania.

Pamiętaj jednak, że nie mogę dać Ci gwarancji, że taka wymiana rozwiąże problem :) W końcu wydedukowana tutaj diagnoza jest oparta tylko na bazie Twojego opisu, bez fizycznego obejrzenia i sprawdzenia sprzętu.
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo