PROBLEM z Wi-Fi

08 paź 2018, 21:58
rafsta18

rafsta18

Początkujący User 5 posty 0 pkt.

PROBLEM z Wi-Fi

08 paź 2018, 21:58
Mam następujący problem kiedy jestem podłączony do sieci bezprzewodowej zdarzają się momenty w których zanika mi wifi i prędkość spada do niemożliwych wartości. Nadmienię że posiadam zainstalowane najnowsze sterowniki. Windows 10. Pozdrawiam liczę na pomoc w tej sprawię.

Re: PROBLEM z Wi-Fi

09 paź 2018, 10:40
admin

admin

moderator 643 posty 35 pkt.

09 paź 2018, 10:40
Potrzebujemy tutaj trochę konkretniejszych informacji :)
Piszesz, że "zanika Ci WiFi i prędkość spada do niemożliwych wartości". Co masz na myśli? Spada siła sygnału w postaci tych "kresek"? WiFi rozłącza się całkowicie czy nie? Rozumiem, że niemożliwe wartości to takie bardzo niskie? :)

Czy problem występuje na innych urządzeniach? Np. telefon podpięty do tej samej sieci też ma takie problemy?

Napisz proszę coś więcej na temat swojego sprzętu (karta sieciowa, model routera itd.). Im więcej nam powiesz tym łatwiej będzie Ci pomóc.

09 paź 2018, 18:41
rafsta18

rafsta18

09 paź 2018, 18:41
Karta sieciowa Intel Dual Band Wireless-AC 3165 na telefonie podpiętym do tej samej sieci mam prędkość na poziomie 23 mbps natomiast na komputerze mam ledwo 6 mbps. Zdarza się ale to w wyjątkowych sytuacjach że mam takie same prędkości na obu urządzeniach. Co do karty sieciowej mam najnowsze sterowniki Intela

10 paź 2018, 13:54
admin

admin

10 paź 2018, 13:54
Problem z kartami WiFi Intela niestety jest znany i nie jest odosobniony.

Na początek spróbuj w konsoli (Start -> "CMD" -> uruchom jako administrator) wpisać "netsh wlan show interface" i zatwierdzić enterem.
Powinieneś zobaczyć tam m.in. trzy pozycje - Radio type, Receive rate oraz Transmit rate.
Sprawdź te wartości i podziel się z nimi tutaj :)

Na koniec sprawdź, czy nie masz zainstalowanego w systemie programu SmartByte - wielokrotnie jego usunięcie pomagało ludziom w przywróceniu odpowiednich prędkości łącza internetowego.

10 paź 2018, 14:36
rafsta18

rafsta18

10 paź 2018, 14:36
radio type 802.11n
Receive rate (Mbps) : 150
Transmit rate (Mbps) : 150

10 paź 2018, 15:58
admin

admin

10 paź 2018, 15:58
Niestety wszystko się zgadza :(
Niestety, ponieważ gdyby tutaj występowały jakieś odchyły od normy, to mielibyśmy lepszy punkt zaczepienia.
Przypuszczam, że problem leży po stronie Windowsa (jeśli masz chęć i czas, to zachęcam do sprawdzenia prędkości łącza pod Linuxem).

Teraz powoli dochodzimy do ściany, jaka może być nawet zakup innej karty Wifi (najlepiej obsługującą 802.11ac).

Nie dopytałem - jaki dokładnie masz laptop? Marka/model?

Spróbuj jeszcze takich rozwiązań:

1. -Wejdź w menedżera urządzeń
-Znajdź swoją kartę WiFi
-"Właściwości" -> "Zarządzanie energią" -> odznacz opcję "Pozwalaj na wyłączanie tego urządzenia dla zaoszczędzenia energii" (bądź podobnie) i zatwierdź zmiany.

2. -W menedżerze urządzeń znajdź "RealTek PCIe FE Family Controller"
-"Właściwości" -> "Zarządzanie energią" -> odznacz opcję "Pozwalaj na wyłączanie tego urządzenia dla zaoszczędzenia energii" (bądź podobnie) i zatwierdź zmiany.

1 i 2 wykonaj razem.
Dodatkowo możesz spróbować:

3. Wejdź w ustawienia zaawansowane planów zasilania, które używasz (przede wszystkim "Oszczędzanie energii") i w "Ustawienia karty sieci bezprzewodowej" oraz "Magistrala PCi Express" zmień wszystkie opcje na "Maksymalna wydajność".

Zdarza się również, że z jakiegoś powodu pomaga całkowite wyłączenie adaptera Bluetooth.

Jeśli żadne z powyższych nie zadziała to pozostaje reinstalacja Windowsa albo jego zresetowanie (opisane tutaj pod hasłem "Reset your PC").

Daj znać jak rozwinęła się sytuacja :)

11 paź 2018, 08:46
Hubik88

Hubik88

Początkujący User 22 posty 0 pkt.

11 paź 2018, 08:46
Zgadzam się z adminem. Miałem ten sam problem, wystarczyło odinstalować program SmartByte i wszystko wróciło do normy. Pozdrawiam :)

11 paź 2018, 14:10
rafsta18

rafsta18

11 paź 2018, 14:10
Witam
Zrobiłem jak w instrukcji ale nadal są spadki prędkości co do systemu niedawno go instalowałem w związku z instalacją dysku ssd. W takim wypadku należy wnioskować że uszkodzona jest karta sieciowa i tu moje pytanie jaką kartę polecacie, mój laptop to lenovo ideapad 700

12 paź 2018, 13:41
admin

admin

12 paź 2018, 13:41
To trochę za daleko idące wnioski :) Problem niemalże na pewno leży na linii Windows <-> karta sieciowa i prawdopodobnie pod Linuxem karta działałaby prawidłowo.
Niemniej zakup nowej nie brzmi źle (bo zapewne chcesz korzystać z Windowsa).

Niestety nie mogę Ci polecić konkretnych modeli, ale polecałbym ustalić jakiś budżet a następnie znaleźć rankingi kart sieciowych do tej ceny. Takie rankingi robione są przez różne redakcje stosunkowo często, powinieneś mieć tam dosyć świeże informacje :)

15 paź 2018, 16:59
rafsta18

rafsta18

15 paź 2018, 16:59
Witam problem rozwiązany rozebrałem laptopa przewód na karcie sieciowej (MAIN) był poluzowany.
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo
Panel administratora