720s nie chce się włączyć, brak reakcji

11 paź 2018, 11:43
barszc123890

barszc123890

Początkujący User 1 posty 0 pkt.

720s nie chce się włączyć, brak reakcji

11 paź 2018, 11:43
Jako że jestem tu nowy, witam wszystkich.
Przez ostatni tydzień byłem całkiem zadowolonym użytkownikiem nowo zakupionego laptopa Lenovo 720s-13ARR na AMD Ryzen 2500u, 8gb RAM i 256gb SSD. Wczoraj wieczorem była jakaś nieduża aktualizacja Windowsa- nie wiem czy ma to coś do rzeczy, ale warto wspomnieć. Po tej aktualizacji wszystko działało, aż do rana kiedy chciałem go włączyć.
Po wciśnięciu przycisku on na parę sekund podświetla się klawiatura i gaśnie. Dioda sygnalizująca działanie komputera także gaśnie, chwilę po klawiaturze. I tak za każdym razem kiedy próbuję włączyć laptopa. Do teraz nie chce wstać, niezależnie czy na ładowarce czy na baterii.
Matryca nawet nie dostaje podświetlenia, o wyświetlaniu czegoś nie wspomnę. Na przycisk przywracania (dawniej Lenovo OneKey bodajże) reakcja jest taka sama- kilka sekund świeci się klawiatura i gaśnie.
Co ciekawe procesor się grzeje przy tej operacji. Czy ktoś byłby w stanie mi pomóc?

Re: 720s nie chce się włączyć, brak reakcji

12 paź 2018, 13:46
admin

admin

moderator 479 posty 35 pkt.

Re: 720s nie chce się włączyć, brak reakcji

12 paź 2018, 13:46
W takiej sytuacji poleciłbym odłączenie zasilacza i baterii, przytrzymanie przycisku POWER przez 30-60 sekund, ponowne złożenie laptopa i sprawdzenie, czy sytuacja się zmieniła.
Niemniej, z tego co rozumiem, laptop jest nowy i na gwarancji, zaś bateria ukryta jest pod pokrywą.

Dlatego pozostaje mi raczej polecić kontakt z supportem Lenovo i zgłoszenie usterki :) Prawdopodobnie sprzęt będzie musiał odwiedzić serwis.
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo
Panel administratora