Jaka ładowarka do K6 Note?

08 lis 2018, 14:03
AndyStawowsky

AndyStawowsky

Początkujący User 5 posty 0 pkt.

Jaka ładowarka do K6 Note?

08 lis 2018, 14:03
Dzień dobry,

Jaką ładowarkę kupić do Lenovo K6 Note? Są jakieś wymagania, czy w zasadzie mogę podpiąć dowolną? (obecnie ładuje kablem USB, tel. dostałem bez ładowarki)

Pozdrowienia
Andy

Re: Jaka ładowarka do K6 Note?

08 lis 2018, 16:08
admin

admin

moderator 547 posty 35 pkt.

08 lis 2018, 16:08
Praktycznie każda ładowarka do smarfona będzie w porządku. Ładowarki sieciowe mają 5V oraz od 1 do około 2,1A. Coś z tego zakresu będzie okay :)

08 lis 2018, 16:22
AndyStawowsky

AndyStawowsky

08 lis 2018, 16:22
Dziękuję za informację!

09 lis 2018, 13:24
AndyStawowsky

AndyStawowsky

09 lis 2018, 13:24
Jeszcze jedno pytanie, bo dostałem dziś telefon, przyszła też ładowarka.

Po podpięciu najpierw samym kablem USB (Windows 7 64-bit) nie ładuje. Sprawdziłem na różnych portach (USB 2.0) w laptopie i na komputerze stacjonarnym. Co ciekawe - telefon po wpięciu kabla USB reaguje lekką wibracją (przez chwilę), ale ani system Windows go nie widzi, ani bateria się nie ładuje.

To samo jest po podłączeniu telefonu ładowarką z sieci elektrycznej - telefon na moment wibruje, ale się nie ładuje. :(

Co może być nie tak? Wygląda na to, że nie jest to problem kabla, bo telefon na moment wibruje po podłączeniu, czyli samo podłączenie jakby działało, tylko brak jakiejkolwiek reakcji - ani nie wykrywany przez Windows, ani się nie ładuje.

Pozdrawiam
Andy

09 lis 2018, 14:01
admin

admin

09 lis 2018, 14:01
Hmmm...
Piszesz, że wcześniej ładowałeś telefon kablem podłączonym do komputera i wszystko było okay. Teraz nie działa ani ładowanie sieciowe ani z komputera?
Co się zmieniło?

Nie rozumiem też innej rzeczy - telefon dopiero teraz do Ciebie dotarł?

Trochę się pogubiłem :) Gdybyś mógł rozjaśnić sytuację, to postaramy się coś zaradzić ;)

09 lis 2018, 14:51
AndyStawowsky

AndyStawowsky

09 lis 2018, 14:51
Uściślając - źle się wyraziłem, bo napisałem, że ładowałem przez USB, a de facto chodziło mi o to, że nie mam ładowarki, a tylko kabel i jak przyjdzie to nim będę ładował.

Dziś telefon dotarł. Uruchomiony, więc podpiąłem pod laptopa, potem pod komputer - nie ładuje, Windows go nie widzi. Na moment wibracja telefonu po podpięciu - i tyle, dalej zero reakcji. Natomiast przed momentem sprawdziłem na wyłączonym telefonie - dioda zapaliła się na biało, a na ekranie pojawił się wskaźnik ładowania. Tyle tylko, że... mimo tego procenty zamiast przybywać... ubywają (!) Podpiąłem jak było 53%, po 10 minutach ładowania (dioda zapalona, wskaźnik ładowania na ekranie jest) spadło do 50%.

Następnie test z ładowarką sieciową, którą zdążyłem dziś zakupić - na włączonym telefonie brak ładowania. Przy wyłączonym telefonie to samo co na USB - dioda się pali, wskaźnik ładowania na ekranie jest, a procent baterii spada.

Jedyne, co mi przychodzi do głowy, to wymiana kabla, ale czy kabel mógłby powodować coś takiego? Mało mi się to wydaje możliwe. Sprzedający twierdzi, że normalnie ładował i było ok, no ale nie jest ok.

09 lis 2018, 16:08
admin

admin

09 lis 2018, 16:08
Ok, teraz rozumiem :)
Dziwna sprawa. Jest jakaś niewielka szansa, że problem leży po stronie kabla, ale osobiście bym na to nie stawiał. Spróbuj sprawdzić na innym - zapewne masz jakiś inny, gdzieś zalegający, albo możesz od kogoś na chwilę pożyczyć :)

Zainstaluj aplikację "Ampere" i sprawdź jak telefon zachowuje się po podpięciu do ładowania. Być może tamte wartości coś nam podsuną.

Zawsze też pozostaje opcja przywrócenia telefonu do ustawień fabrycznych :)

10 lis 2018, 13:56
AndyStawowsky

AndyStawowsky

10 lis 2018, 13:56
Na przyszłość dla potomnych - zawsze zaczynajcie od wymiany kabla. Podpiąłem inny i bez problemu ładowanie ruszyło. Ale też był inny problem - ładował sie telefon 5-6 godzin z 10% do 100%. Zmieniłem na jeszcze inny kabel, porządny markowy i ładuje teraz bezproblemowo i szybko aż miło.
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo
Panel administratora