Problem z grami

05 lis 2018, 20:54
BananKOX

BananKOX

Początkujący User 15 posty 0 pkt.

Problem z grami

05 lis 2018, 20:54
Witam otóż mam problem z grami, podczas grania wyskakuje mi problem "Dostęp aplikacji do sprzętu graficznego został zablokowany" próbowałem reinstal gry, reinstal sterowników graficznych i dalej jest ten sam problem potrafi ktoś podać jakiś sposób naprawienia tego ?. Mam laptopa Lenovo y700 procesor i7, karta graficzna gtx 960M, 16gb ramu, windows 10

Re: Problem z grami

06 lis 2018, 13:50
admin

admin

moderator 647 posty 35 pkt.

06 lis 2018, 13:50
Spróbuj uruchomić wiersz poleceń jako administrator - Menu start -> wpisz "cmd" -> zatwierdź kombinacją klaiwszy ctrl+shift+enter / lub kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz "uruchom jako administrator".
Jeśli domyślna ścieżka w wierszu to C:\Windows\system32 to wszystko jest okay.

Wpisz poniższe komendy w podanej kolejności. Każda z operacji może zająć kilka minut, więc uzbrój się w cierpliwość:
1. sfc /scannow
2. DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
3. DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

Daj znać, czy pomogło :)

06 lis 2018, 17:00
BananKOX

BananKOX

06 lis 2018, 17:00
W odpowiedzi na pierwsze tak własnie pisze C:\Windows\system32

Wpisz poniższe komendy w podanej kolejności. Każda z operacji może zająć kilka minut, więc uzbrój się w cierpliwość:
1. sfc /scannow
2. DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
3. DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

Gdzie mam wpisać te komendy, i czy np . DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth mam wpisać to kazde po kolei czy jest to jedno, lub wybrac ktore chce.

06 lis 2018, 17:26
admin

admin

06 lis 2018, 17:26
To są 3 komendy, które powinieneś wpisywać osobno do konsoli. Mam nadzieję, że obrazek nieco rozjaśni sprawę (tutaj, dla przykładu, wpisałem komendę numer 2):

Obrazek

Po wpisaniu komendy musisz ją zatwierdzić enterem a cała reszta zrobi się sama :)

Jeśli jeszcze coś jest niejasne to pytaj śmiało.

06 lis 2018, 21:49
BananKOX

BananKOX

06 lis 2018, 21:49
Zrobiłem tak jak napisaleś, przez godzinę było okey wszystko działało lecz potem znowu miałem kolorowy obraz pełny pikseli oraz napis Dostep został zablokowany, sprawdze może jeszcze jutro moze musi przemyslec sprawe przez noc.

07 lis 2018, 14:25
admin

admin

07 lis 2018, 14:25
Hmmmm... Czy te artefakty (czy jak to nazwałeś - kolorowy obraz pełen pikseli) pojawiały się już wcześniej?
To może sugerować kiepski stan samej karty graficznej.

Daj znać, jak rozwija się sytuacja, a spróbujemy wymyślić kolejne kroki diagnostyczne :)

07 lis 2018, 20:31
BananKOX

BananKOX

07 lis 2018, 20:31
Tak, pojawiały się te piksele czasami tylko i wyłącznie przy grach od samego początku posiadania laptopa lecz pojawiały się od czasu do czasu na chwile dosłownie pare sekund i znikały więc nie przejmowałem się tym aż tak bardzo ponieważ myslę sobie nowy laptop szkoda oddawać na reklamacje bo słyszałem ze jest mega długi czas oczekiwania jeszcze się nie zdazyłem nacieszyc laptopem a juz go musze oddawac no bez sens lecz wydajać ponad 4 tysiące za taki sprzęt wymaga się od niego działania a wcale nie gram w jakieś mega wymagające gry bo akurat w tą grę to moge rownież zagrac na swoim komputerze który ma 10 lat i 2gb ramu. Ale od pewnego czasu po prostu nie mam kontaktu z laptopem ponieważ cały się zacina wychodzą kolorowe piksele i ten napis Dostęp do karty graficznej został zablokowany, laptop został zakupiony 7 lipca 2017r czyli jest prawie że nowy (Przynajmniej ja tak myśle). Jestem w kropce nie wiem co robić ;/

07 lis 2018, 20:34
BananKOX

BananKOX

07 lis 2018, 20:34
A no i jeszcze głupio tak mieć w swiadomosci ze coś jest z laptopem nie tak, mająć 50% na to czy sie zatnie czy tym razem mi sie uda i wyjdzie na to ze działa, wydając tyle pieniędzy myslalem ze będe zadowolony z tego laptopa rozumiem że nieszczęscia chodzą po ludziach tylko nie wiem co teraz mam robić.

07 lis 2018, 20:55
BananKOX

BananKOX

07 lis 2018, 20:55
Przypomniało mi się teraz może to ważne ale po tym jak wylecą piksele i gra się zatnie zrobie reseta laptopa po tym wszystko wraca do normy już się nie zacina lecz po jakimś czasie to wraca.

08 lis 2018, 16:39
admin

admin

08 lis 2018, 16:39
Hmmm...
Skoro takie rzeczy dzieją się od samego początku to jest to niepokojące.
Sugerowałbym w takim razie reinstalację systemu (przywrócenie do ustawień początkowych). Jeśli problem nie ustanie, to zdecydowanie kontaktowałbym się z infolinią Lenovo w celu wyjaśnienia sytuacji.
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo