Problem z ładowaniem i słaba żywotność baterii

28 gru 2018, 03:43
Piotr Marzec

Piotr Marzec

Początkujący User 1 posty 0 pkt.

Problem z ładowaniem i słaba żywotność baterii

28 gru 2018, 03:43
Część mam problem z ładowaniem yoga tab 3 po podpięciu do ładowarki pokazuje że ładuje zasilaczem i komunikat żeby podłączyć do standardowej ładowarki próbowałem różnych ładowarek i kabli inne sprzęty lądują się normalnie na nich a tablet bardzo powoli i dość szybko spada bateria czytałem wcześniej ktoś pisał że aktualizacja pomogła mi się pokazywala inf zeby zaktualizować ale jak wchodzić w nią to się nie sciagala a teraz wcale mi się nie pokazuje skąd wziąć aktualizację może pomoże proszę o pomoc

Re: Problem z ładowaniem i słaba żywotność baterii

28 gru 2018, 17:10
admin

admin

moderator 1263 posty 35 pkt.

28 gru 2018, 17:10
Niestety mam pewne trudności ze zrozumieniem problemu.
Czy mógłbyś go opisać dokładniej?
Dostajesz informacje o zbyt słabym źródle zasilania? Próbowałeś różnych ładowarek, niemniej problem nadal sie pojawia?
I co ze wspomnianą aktualizacją systemu? Nie możesz jej aktualnie wykonać? Jaki błąd wyskakuje?

28 gru 2018, 18:39
grzemach

grzemach

Wielki Procesor 2555 posty 1569 pkt.

28 gru 2018, 18:39
CHYBA, u mnie jest podobny problem. Mam taki prosty miernik napięcia na gnieździe USB. Wychodzi mi, że często mam napięcie na poziomie: 5V i ok 0.2-0.3A. Wtedy się strasznie wolno ładuje, a gdy go używam - nawet potrafi się rozładowywać w trakcie "ładowania" gdy go używam.
Wystarczy jednak, że odłączę i podłączę - wtedy zaskoczy QuickCharge. Napięcie podskakuje do 9V oraz 1.9A - wtedy mogę nawet w gry grać i się ładuje.
W moim przypadku testowałem kilka przewodów, wszystkie mają podobne objawy, więc pewnie mam gniazdo uszkodzone (lub oderwane od płytki drukowanej) - samodzielna naprawa, nie ma szans, wszystko jest klejone, mocno spasowane.

Drugą kwestią jest sama ładowarka.
Jeśli masz "zwykłą" nieoryginalną to ona może dawać tylko 5V i xA (są też z quickcharge i wtedy dadzą wyższe napięcie/parametry). W takiej sytuacji, może się zdarzyć, że urządzenie dostaje za mały prąd ładowania i stąd przyczyna.
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo