ładowanie po naładowaniu…

31 sty 2019, 17:58
viki015

viki015

Początkujący User 2 posty 25 pkt.

ładowanie po naładowaniu…

31 sty 2019, 17:58
Witam.
Czy kilkugodzinne trzymanie Tablet Yoga 3 (10") w ładowarce, po pełnym naładowaniu (raz na jakiś czas) degeneruje mu akumulator ?
Czy elektronika wewn. wykrywa i wył. ładowanie po 100% ?

Re: ładowanie po naładowaniu…

01 lut 2019, 21:26
grzemach

grzemach

Wielki Procesor 2533 posty 1569 pkt.

Re: ładowanie po naładowaniu…

01 lut 2019, 21:26
Teoretycznie:
Po naładowaniu sterownik odcina ładowanie akumulatora i urządzenie pracuje tylko i wyłącznie z ładowarki.
Akumulator sam z siebie się delikatnie rozładowuje i wtedy w zależności od kilku czynników - jak poziom spadnie do zadanego poziomu naładowania (przeważnie 99-95%) to rozpoczyna się doładowywanie akumulatora.

Czy trzymanie pod ładowarką wpłynie na baterię?
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na ten temat. Co osoba, ma trochę inne doświadczenia.
Z mojego doświadczenia: trzymam pod ładowarką nawet gdy naładowany gdy oglądam dłużej "netflixa" lub "nc go". W pozostałych przypadkach, używam w różnych miejscach, to nie che się mi nosić ładowarki. Później przeważnie zapominam podpiąć i gdy spadnie do 5-20% wrzucam pod ładowanie.

W mojej opinii. Trzymanie jej cały czas pod ładowarką może wpłynąć na ilość cykli ładowania a to znowu na wydajność baterii. Zwłaszcza gdy urządzenie jest włączone.
Dodatkowym problemem jest samo gniazdo, które w takim przypadku może ulec uszkodzeniu.

Odnośnie dbania o baterię, co prawda w laptopie, ale myślę, że zachowanie jest podobne:
https://lenovozone.pl/blog/jak-dbac-o-b ... -laptopie/
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo