320S-14 Irytująca zmiana kontrastu/jasności

10 lut 2019, 17:03
Rick Sanchez

Rick Sanchez

Początkujący User 2 posty 0 pkt.

320S-14 Irytująca zmiana kontrastu/jasności

10 lut 2019, 17:03
Cześć!

Model: 320S-14IKB (Type 81BN)
Kupiony kilka miesięcy temu, od nowości mam z tym problem.

Problem:
Wyświetlacz zmienia kontrast/jasność/natężenie w zależności od wyświetlanych rzeczy. Kiedy jestem np na tej stronie - prawie cały ekran ma jasne elementy do wyświetlenia - laptop zwiększa kontrast, a jak jest więcej ciemnych rzeczy na ekranie, to kontrast się zmniejsza.

Po pierwsze, nie da się przez to skupić na pracy, a przeskakuję między różnymi programami co kilka sekund więc ekran caaały czas sam zmienia sobie kontrast. Do tego jest to nie płynne, więc tym bardziej jest widoczne.

Próby naprawy:
1. W różnych artykułach powtarza się porada zmiany ustawień baterii:
Opcje zasilania/Ustawienia zaawansowane/Ekran(rozwijane)/Włącz funkcję jasności adaptacyjnej/ Wyłącz.
Nie mam u siebie tej opcji (pic1), mogę w tym miejscu jedynie ustawić opcję: "Wyłącz ekran po: ...".
Obrazek

2. Wyłączenie usługi monitorowania czujników:
Usługi Windows (services.msc)/Usługa monitorowania czujników (sensor monitoring service)/przełączyć na Wyłączony.
Po zapisaniu zmian - nie pomogło.

3. Zmiana ustawień w programach kart graficznych Intel i Nvidia.
Ani w jednym, ani drugim niema ustawień jakkolwiek wpływających na automatyczną zmianę jasności/kontrastu.
Dodatkowo w ustawieniach Nvidia (mx110) lista dostępnych ustawień jest bardzo ograniczona (pic2)
Obrazek

Czy ktoś miał podobny problem? Pomysł na rozwiązanie? :?: :idea: :roll: :?

Moja wdzięczność za pomoc albo chociaż nakierowanie na rozwiązanie będzie bezkresna.

Re: 320S-14 Irytująca zmiana kontrastu/jasności

10 lut 2019, 20:54
admin

admin

moderator 874 posty 35 pkt.

10 lut 2019, 20:54
Dziwi mnie brak opcji jasności adaptacyjnej w opcjach zasilania. Na pewno masz zainstalowany sterownik Intel VGA Driver? Spróbuj go zainstalować na nowo (możesz go ściągnąć z tej strony po wybraniu swojego produktu).
Potem spróbuj rozwiązać problem za pomocą edytora rejestru:
1. "Start" -> wpisz "regedit" -> zatwierdź enterem.
2. Przejdź do ścieżki HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Intel\Display\igfxcui\profiles\media\Brighten Movie, otwórz pozycję ProcAmpBrightness i zmień jej wartość na 0.
3. To samo wykonaj dla ścieżki HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Intel\Display\igfxcui\profiles\media\Darken Movie
4. Zrestartuj komputer.

Oczywiście przy każdej zmianie w rejestrze zalecam zrobienie jego kopii zapasowej - tak na wszelki wypadek ;)

13 lut 2019, 16:45
Rick Sanchez

Rick Sanchez

Początkujący User 2 posty 0 pkt.

13 lut 2019, 16:45
Dzięki @admin za odpowiedź! Okazało się...

Zainstalowałem ponownie sterowniki karty graficznej Intel.
Pojawił się nowy panel sterowania Intel, wcześniej był ograniczony.

Intel ma automatycznie włączoną "Technologia oszczędzania energii wyświetlacza".

Wystarczy do ustrojstwo wyłączyć.
Obrazek

Po zabawie w rejestrze, zmianach w Usługach Windowsa i innych, wystarczyło zrobić reinstall GPU Intela.

13 lut 2019, 17:36
admin

admin

moderator 874 posty 35 pkt.

13 lut 2019, 17:36
Cieszę się w takim razie, że problem został zażegnany ;)
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo