Dziwne skoki pingu. Laptop Lenovo z51-70, Dual Band Wireless-AC 3160

23 lut 2019, 16:56
Qwertyluk

Qwertyluk

Początkujący User 1 posty 0 pkt.

Dziwne skoki pingu. Laptop Lenovo z51-70, Dual Band Wireless-AC 3160

23 lut 2019, 16:56
Witam,
od dłuższego czasu próbuję się uporać z dziwnymi skokami pingu, które częto przeszkadzając mi w wolnych chwilach chociażby podczas gier online.
Wydaje mi się, iż problem pojawia się w losowych chwilach. Przeszukałem internet, jest milion postów, w których użytkownicy mają jak ja skoki pingów. Jest również milion sposób jak to rozwiązać, jednak ja osobiście nie znalazłem rozwiązania, które mi by pomogło. Dlatego też piszę do was osobiście.

Aby zobrazować mniej więcej mój problem wklejam poniżej dwa screeny. Jeden jest efektem pingowania np. strony "wp.pl" komendą "ping wp.pl -t". Natomiast na drugim pinguje default gateway poprzez komendę "ping 192.168.100.1 -t".

Problem wyżej opisany powstaje na moim sprzęcie, czyli laptopie Lenovo z51-70 z Intel(R) Dual Band Wireless-AC 3160.
Wydaje mi się, iż problem leży w moim sprzęcie, ponieważ nikt inny poza mną nie ma podonych problemów korzystając z tej samej sieci wifi.

Nie orientuje się za bardzo w tym, czym to może być spowodowane, dlatego też nie wiem jakie możecie potrzebować jeszcze informacje, aby mi pomóc. Pytajcie, a postaram się odpowiedzieć jak tylko będę potrafił precyzyjnie w tym temacie. Z góry dziękuję za wszystkie sugestie i pomoc.

https://ibb.co/QJGhqPq

https://ibb.co/PtqmnhJ

Re: Dziwne skoki pingu. Laptop Lenovo z51-70, Dual Band Wireless-AC 3160

25 lut 2019, 13:55
admin

admin

moderator 1263 posty 35 pkt.

25 lut 2019, 13:55
Możesz napisać, jakich sposobów już próbowałeś?
Zawęzi to nieco nam pole poszukiwań. Rozumiem, że próbowałeś już różnych ustawień karty sieciowej w opcjach zasilania?

26 lut 2019, 11:58
grzemach

grzemach

Wielki Procesor 2555 posty 1569 pkt.

26 lut 2019, 11:58
Za pomocą WiFi Analizera (na telefon android) sprawdź czy jakaś inna sieć nie nadaje w pobliżu na tym samym kanale. Niestety wifi jest na to mocno wrażliwe. U mnie coś takiego było problemem. Co ciekawe 2 sieci w najbliższej okolicy, obie ustawione na "auto" i obie na tym samym kanale...
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo