Lenovo Legion Y520 spadek fps w grach

15 kwi 2019, 12:25
Marcinooo

Marcinooo

Początkujący User 1 posty 0 pkt.

Lenovo Legion Y520 spadek fps w grach

15 kwi 2019, 12:25
Witam!

Jestem posiadaczem laptopa lenovo legion y520 z procesorem i7 7700HQ, karta nvidia gtx 1060m, 16gb ram.
Problem polega na tym, że zaczęły drastycznie spadać fpsy w większości gier. Wyłączałem opcje nagrywania, zwiększałem wydajność karty i nadal jest to samo. Zaczęło się to dziać odkąd pierwszy raz rozładowałem laptop do 10%, przedtem grałem cały czas z podpiętą ładowarką i nic się nie działo. Przedtem ilość klatek utrzymywała się w granicach 200 zaleznie od grafiki, obecnie nie da się grać, jest po 15-20 fps na średnich ustawieniach graficznych. Pobrałem program cpu-z i zauważyłem, ze taktowanie procesora skacze z ok.800-900 do maksymalnego na przemian. Proszę o pilną pomoc! :)

Re: Lenovo Legion Y520 spadek fps w grach

15 kwi 2019, 15:48
admin

admin

moderator 1266 posty 35 pkt.

Re: Lenovo Legion Y520 spadek fps w grach

15 kwi 2019, 15:48
Pierwsze, podstawowe pytanie - czy sprzęt jest na gwarancji?
Jeśli nie, to sugerowałbym wyjęcie akumulatora (oczywiście po uprzednim odłączeniu zasilacza), następnie przytrzymanie przycisku POWER przez 30-60 sekund. Potem złóż laptopa z powrotem, podłącz zasilacz i sprawdź, czy problem ustąpił.
Jeśli tak, to najlepiej by było upewnić się u konsultanta z infolinii, czy możesz otworzyć dolną pokrywę bez utraty gwarancji. Prawdopodobnie przytrzymanie przycisku POWER z wciąż podłączonym akumulatorem nie da żadnego efektu. Choć, z drugiej strony, spróbować nie zaszkodzi :)

Jeśli powyższe nic nie da, to przejdziemy do nieco "brudniejszych" rozwiązań - wyłączenie opcji BD PROCHOT.
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo