Laptop nie chcę się włączyć! Windows 10

10 lip 2019, 22:52
ninja267

ninja267

Początkujący User 6 posty 0 pkt.

Laptop nie chcę się włączyć! Windows 10

10 lip 2019, 22:52
Witam. Mam duży problem z laptopem Ideapad 320. Otóż ekran zatrzymuje się na logu Lenovo i nic więcej. Zawsze pod logiem pojawiało się kółko, które się kręciło, ale teraz nawet tego nie ma. Mam Windows 10. Po kilku minutach pojawia się ekran o automatycznym diagnozowaniu problemu, jednak nic nie pomaga. Próbowałem zainstalować grę z płyty i na koniec instalacji poprosiło mnie o ponowne uruchomienie komputera. Więc go zresetowałem. I od tamtego momentu laptop nie chcę się włączyć. Słychać podzespoły i wentylator. Resetowałem go także kilka razy. Dodam, że żaden blue screen się nie pojawiał.

Re: Laptop nie chcę się włączyć! Windows 10

11 lip 2019, 11:30
admin

admin

moderator 1264 posty 35 pkt.

11 lip 2019, 11:30
Czy narzędzie automatycznego rozwiązywania problemów stawia jakąś diagnozę czy mu się nie udaje?
Najprawdopodobniej (choć oczywiście nie jest to pewne) mamy do czynienia z sytuacją, w której komputer nie potrafi znaleźć systemu operacyjnego. A to zazwyczaj spowodowane jest albo uszkodzonym dyskiem, albo błędnymi ustawieniami w BIOSie, albo uszkodzonymi plikami systemu na partycji rozruchowej.

Wejdź więc do BIOSu (klikaj F2 po kliknięciu przycisku POWER, po chwili powinien Ci się pojawić BIOS) i sprawdź, czy w ogóle komputer widzi Twój dysk. W zakładce Information powinieneś mieć pozycję Hard Disk (czasami może być ich więcej). Obok powinna być napisana nazwa dysku. Jeśli jest "Not detected" to dysk najpewniej wyzionął ducha.

Następnie w zakładce BOOT upewnij się, że masz jako 1szą opcję ustawione coś w stylu "Windows Boot Manager (nazwa dysku)".

Jeśli dysk jest wykrywalny i masz poprawie ustawioną sekwencję boot to możesz już zacząć myśleć o stworzeniu bootowalnego pendrive'a z Win10, który posłuży do naprawy systemu. Tutaj się dowiesz co i jak :)

11 lip 2019, 11:57
ninja267

ninja267

Początkujący User 6 posty 0 pkt.

11 lip 2019, 11:57
Spróbowałem wrócić do ostatniego punktu przywracania i się udało! Ale i tak dzięki za pomoc.

11 lip 2019, 12:40
admin

admin

moderator 1264 posty 35 pkt.

11 lip 2019, 12:40
Ok, super, że temat się rozwiązał :)
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony