CTRL nie działa.

12 sie 2019, 20:30
pietrah

pietrah

Początkujący User 3 posty 0 pkt.

CTRL nie działa.

12 sie 2019, 20:30
Witam,
mam taki problem, od kilku dni nie działa CTRL, zarówno lewy jak i prawy. Jeszcze ze 2 dni temu działał raz na kilka, kilkanaście kliknięć, a teraz już w ogóle. Nie mam pojęcia czy to od jakiejś aktualizacji Windowsa (10) czy co...
Kilka razy odinstalowywałem sterowniki klawiatury, dodatkowo zrobiłem reset do ustawień początkowych laptopa i to również nie pomogło.
Laptop Lenovo Yoga 920-13IKB, Intel i7-8550U, 8GB RAM.

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?
Pozdrawiam

Re: CTRL nie działa.

13 sie 2019, 15:28
admin

admin

moderator 1561 posty 35 pkt.

13 sie 2019, 15:28
Bardzo dziwna sprawa, w szczególności, że przywrócenie do ustawień fabrycznych nie pomogło.
Sprawdź proszę 2 rzeczy:
1. Czy na zewnętrznej klawiaturze (podpiętej pod USB) problem też występuje.
2. Czy w trybie awaryjnym klawisze ctrl działają czy też nie.

13 sie 2019, 15:43
pietrah

pietrah

13 sie 2019, 15:43
1. Nie mam żadnej klawiatury USB, żeby sprawdzić
2. W trybie awaryjnym też nie działa

Jest to dziwne o tyle, że jak np. włączę Chrome i naciskam CTRL+t, to wyskakuje około 10-15 literek "t", po czym otwiera nową kartę i przez jakiś czas działają wszystkie funkcje z CTRL, ale po chwili znowu nie działają.

14 sie 2019, 11:27
admin

admin

14 sie 2019, 11:27
Sprawdzenie na zewnętrznej klawiaturze dałoby nam bardzo dużo informacji jeśli chodzi o diagnozowanie problemu. Nie jesteś w stanie jakiejkolwiek klawiatury sobie zorganizować choćby na chwilę?
Jeśli by się okazało, że klawiatura zewnętrzna działa poprawnie, to znaczy, że problem jest hardware'owy i związany z klawiaturą wbudowaną. Zalecałbym wtedy na początek upewnienie się, że taśma jest poprawnie zamontowana i że się nie poluzowała. Jeśli to nic nie da, to bardzo możliwe, że klawiatura wbudowana jest uszkodzona i będziesz musiał zakupić nową.

14 sie 2019, 14:22
pietrah

pietrah

14 sie 2019, 14:22
Sprawdziłem na klawiaturze zewnętrznej. Wszystko działa poprawnie. Mam go jeszcze na gwarancji więc po prostu odeślę do sklepu w którym kupiłem.

14 sie 2019, 14:57
admin

admin

14 sie 2019, 14:57
Ok, czyli mamy winnego :) Dobrze, że sprzęt jest nadal na gwarancji. Daj znać jak sprawa się zakończyła :)
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo