Yoga 2 Win10 (1051) fatalna praca po aktualizacji.

18 lut 2019, 10:19
adamsmaster

adamsmaster

Początkujący User 2 posty 0 pkt.

Yoga 2 Win10 (1051) fatalna praca po aktualizacji.

18 lut 2019, 10:19
Witajcie. Mam taki problem ze swoim tabletem. Jakieś dwa miesiące temu dałem dzieciakowi pooglądać bajki. Po skończonym oglądaniu wziąłem tablet i go wyłączam. Widzę, że jest aktualizacja Win10 do najnowszej wersji więc go zostawiłem żeby to zrobił. Włączam go wieczorem i zonk i tablet nie działa. A wysypało się:
-dotyk,
-tablet się nie wyłącza - nie działa przycisk włącznika, a jak się da zamknij, to on się usypia - trzeba go na twardo wyłączyć,
-tablet w ogóle nie widzi karty dźwiękowej - urządzenie nie jest zainstalowane,
-tablet działa jakby cały czas był na kablu - nie widać baterii, jej stanu, nie ma tego w ustawieniach,
-WiFi działa jakby chciało a nie mogło,
- w trybie tabletu ekran się nie obraca.
Być może coś jeszcze nie pracuje tak jak powinno tego nie wiem.
Próbowałem odinstalowywać zainstalowane aktualizacje - nie pomogło.
Z poziomu BiOS (gdzie działa dotyk!) nie dam rady zainstalować windy z backup bo przesiadka swego czasu z Win8 na 10 spowodowała jego uszkodzenie/usunięcie). Nie pomaga także instalowanie na nowo Windows 10, z usunięciem wszystkiego co w pamięci - i tak muszę kombinować podpinając przez przejściówkę klawiaturę i myszkę po kablu, bo nie działa dotyk, a sprzęt przez BT jest niepodłączony.
Od dwóch miesięcy na bieżąco instaluję wszystkie aktualizacje systemu - nic nie pomaga. Może wy pomożecie.
Z góry dzięki za odpowiedzi.
Paweł.

Re: Yoga 2 Win10 (1051) fatalna praca po aktualizacji.

18 lut 2019, 17:18
admin

admin

moderator 1622 posty 35 pkt.

18 lut 2019, 17:18
Wygląda na to, że zrobiłeś już niemalże wszystko co się da zrobić. Zastanawia mnie jednak fakt, że instalacja Win10 od nowa nic nie daje. Jak rozumiem instalacje przebiega pomyślnie, ale opisane przez Ciebie objawy nadal występują?
Jeśli rzeczywiście problem jest związany z jedną z aktualizacji, to sprawa rozbija się o zdobycie instalki Windowsa jeszcze bez tej aktualizacji. Nie jestem pewien jak aktualna jest ta na oficjalnej stronie Microsoftu. Jeśli podasz nam numer identyfikacyjny aktualizacji to może coś nam to da.
Być może pliki instalacyjne ze strony Microsoftu są nieco starsze, a sama aktualizacja dociągana jest już w trakcie instalacji, po połączeniu z siecią. Próbowałeś nie łączyć się z internetem z poziomu instalatora Windowsa?

18 lut 2019, 23:44
adamsmaster

adamsmaster

Początkujący User 2 posty 0 pkt.

18 lut 2019, 23:44
Jutro podeślę numery aktualizacji.
Jedyną opcją dla mnie jest przywrócenie tabletu do stanu pierwotnego z usunięciem wszystkiego co możliwe. Robiąc to bez dostępu do Internetu musiałem przez kabel podłączać klawiaturę i myszkę, bo dotyk dalej nie działał. No chyba, że karta sim powoduje że Windows się pobiera w trakcie. Spróbuję jeszcze raz to zrobić ale wyciągnę kartę sim.

19 lut 2019, 12:13
admin

admin

moderator 1622 posty 35 pkt.

19 lut 2019, 12:13
Okay, daj znać jak rozwija się sytuacja :)

14 lip 2019, 16:57
1heniu

1heniu

Początkujący User 1 posty 0 pkt.

14 lip 2019, 16:57
w życiu Windows 10 na 1051L, to jest pomyłka, dziwi mnie to że Lenovo dopuszcza wogule taką aktualizację, to jest jak by do fiata 126p podpiąć 5 tonową przyczepę, porażka totalna. 1051L dobrze chodzi na pełnej wersji windows 8.1 pro, znośnie na fabrycznej 8.1 i tego polecam się trzymać, żaden windows 10 !!!

02 wrz 2019, 00:02
Damianos1232

Damianos1232

Początkujący User 1 posty 0 pkt.

02 wrz 2019, 00:02
Witam. Specjalnie założyłem konto żeby się wypowiedzieć. Otóż dzisiaj rano zaktualizowałem tablet do Windows 10. Moje początkowe problemy były dokładnie takie same jak autora tematu. Dotyk mi nie działał, musiałem podłączyć hub usb z klawiaturą i myszą, ale nie poddałem się i walczyłem dalej. Później okazało się że nie widzę baterii i ogólnie system chodzi tragicznie. Wszedłem na stronę Lenovo i pobrałem sterowniki. Tablet magicznie odżył i zaczął chodzić płynnie. Następnie wszedłem w Windows Update i pozwoliłem mu pobrać aktualizację. W chwili obecnej chodzi o niebo lepiej niż na Windows 8/8.1. Pozdrawiam
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo