Przegrzewanie zasilacza

07 wrz 2019, 21:49
forfiiter

forfiiter

Początkujący User 7 posty 0 pkt.

Przegrzewanie zasilacza

07 wrz 2019, 21:49
Witam

Mam taki (chyba) problem z zasilaczem. Zainstalowałem dzisiaj grę Diablo III i po graniu około 30 min dotknąłem zasilacza przez przypadek. Zasilacz był gorący na tyle że ledwo trzymałem go w dłoni, dodatkowo słychać z nim jakieś bzyczenie Jest jakiś sposób żeby sprawdzić ten zasilacz? Miał ktoś moze podobną sytuację??

Re: Przegrzewanie zasilacza

08 wrz 2019, 12:01
admin

admin

moderator 1639 posty 35 pkt.

08 wrz 2019, 12:01
To zdecydowanie niepokojący objaw i ze względów bezpieczeństwa sugerowałbym nawet zaprzestanie użytkowania tego zasilacza. Jeśli Twój sprzęt jest na gwarancji to skontaktuj się z supportem Lenovo.
Jeśli nie, to zapewne będzie czekała Cię wymiana zasilacza. Chyba, że posiadasz odpowiednią wiedzę i umiejętności z zakresu elektroniki (albo znasz kogoś takiego) i będziesz w stanie go sam zmierzyć i zdiagnozować, co jest problemem.
W każdym razie - dalsze używanie takiego zasilacza wiąże się z ryzykiem, dlatego sugerowałbym pośpiech w tej sytuacji :)

08 wrz 2019, 15:33
forfiiter

forfiiter

Początkujący User 7 posty 0 pkt.

08 wrz 2019, 15:33
Zasilacz ma obudowę zaklejoną wiec nie ma szans go otworzyć. Sprawdzałem miernikiem na wyjsciu i wszystko się zgadza lecz jest to pomiar zasilacza bez obciążenia co nie zawsze daje nam odpowiedź czy wszystko okej. Jutro wezmę sobie z pracy pirometr i ponownie odpalę jakaś grę jeżeli sytuacja się powtórzy to pora czas na reklamację.

09 wrz 2019, 16:10
admin

admin

moderator 1639 posty 35 pkt.

09 wrz 2019, 16:10
Super, daj znać jak poszły pomiary :)
Jeśli objawy będą się powtarzać to nie wahaj się zgłosić tego faktu i oddać sprzęt na gwarancję!
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo