Laptop nie włącza się diody świecą POMOCY!!!

06 wrz 2019, 06:58
Nonusieq

Nonusieq

Początkujący User 5 posty 0 pkt.

Laptop nie włącza się diody świecą POMOCY!!!

06 wrz 2019, 06:58
Witam . Mój komputer a dokładnie model z50-70 przestał się włączać . Gdy wciskam przycisk POWER diody od baterii jak i zasilania zaświecają się i tyle ale co ciekawe niekiedy potrafi się włączyć jednak po naciśnięciu przycisku POWER i zapaleniu się diod nie reaguje dopiero po dłuższej chwili sam z siebie odpala ale zauważyłem że jak się już uruchomi to touchpad mu już nie działa albo się bardzo wiesz i pytanie Co może być powodem może jakieś rady jakieś sugestie Pozdrawiam

Re: Laptop nie włącza się diody świecą POMOCY!!!

06 wrz 2019, 11:17
admin

admin

moderator 1626 posty 35 pkt.

06 wrz 2019, 11:17
Chciałbym Cię poprosić o ponowne opisanie problemu, tym razem z jakimś podziałem na zdania i z użyciem znaków interpunkcyjnych, bo naprawdę ciężko zrozumieć o co dokładnie chodzi :)
Ale żeby nie pozostawiać Cię z pustymi rękami - spróbuj na początek odłączyć akumulator i zasilacz od komputera,następnie przytrzymać przycisk POWER przez 30-60 sekund, po czym ponownie złożyć komputer i go uruchomić. Daj znać, czy ten zabieg coś zmienił :)

07 wrz 2019, 10:10
Nonusieq

Nonusieq

07 wrz 2019, 10:10
Witam raz jeszcze okey administratorze napiszę to teraz spójnie a więc mój sprzęt z50-70 przestał się w pewnym momencie włączać . Gdy naciskam przycisk POWER zaświecają się diody od baterii i zasilania lecz nic się nie dzieje tzn nie uruchamia się . Ja zazwyczaj wyjmuje baterie i na samym zasilaczu go próbuje uruchomić tzn wciskam POWER zapala się dioda od zasilania i nie reaguje jednak po okresie około 2-5 minut on się włączy ale to nie za każdym razem czasem muszę kilka razy odłączać go od zasilania i sportem podpisać ale no ogólnie ta sytuacja jest dziwna bo co innego jakby się wgl nie włączał a on za którymś razem po upływie chwili się włączy ale druga sprawa że jak już się włączy to raz nie działa mi touchpad raz się zawiesza a innym razem działa bez problemu . Co do opcji przytrzymania na 60 sek POWER to nie podziałało :(

07 wrz 2019, 13:17
admin

admin

07 wrz 2019, 13:17
Bardzo dziwne zachowanie. Co robi komputer przez te 2-3 minuty od próby uruchomienia? Słyszysz jakoby próbował się uruchomić? Wiatraki pracują? Cokolwiek innego?
Czy gdy już komputer się włączy to od razu przechodzi do uruchamiana Windowsa czy może dostajesz jakiś komunikat o błędzie? Może uruchamia się diagnostyka podzespołów, przykładowo pamięci RAM?

07 wrz 2019, 17:22
Nonusieq

Nonusieq

07 wrz 2019, 17:22
jeśli chodzi o zachowanie komputera podczas tego oczekiwania na uruchomienie nie dzieje się absolutnie nic tzn nie wiruje wiatrak ani nic nie słychać jeszcze niedawno zapalał się komunikat coś w stylu EFI i iv4 że jest coś nie tak jednak na yt zobaczyłem poradnik że zmieniłem w biosie jedno ustawienie i już się nie pojawia . Jak się już komputer uruchomi to normalnie już się wszystko uruchamia jednak zauważyłem że jak gram to po około 30 minutach gra się zaczyna ścinać i wgl jest bardzo gorący pod spodem nie mam pojęcia czy może to wina wiatraku nie za bardzo go słychać jednak ściągnąłem program do kontroli temperatury i procesor trzyma się celcjuszwo w normie .

08 wrz 2019, 12:13
admin

admin

08 wrz 2019, 12:13
Objawy są bardzo nieoczywiste. Jeśli nie znajdziemy jakichś przyczyn w ustawieniach Twojego BIOSu to raczej ciężko będzie nam coś poradzić bez fizycznego sprawdzenia sprzętu bez fachowca.
Spróbujmy więc z tym BIOSem - czy możesz nam tutaj napisać jakie masz ustawienia? W szczególności z takich zakładek jak Configuration/Advanced/Boot.

08 wrz 2019, 18:55
Nonusieq

Nonusieq

08 wrz 2019, 18:55
już zapodaje pierwszy raz ogólnie wrzucam foty na hosting ale chyba jest spoko zapodaje 3 fotki z ogólnych informacji o kompie druga to zakładka configuration i trzecia boot a co do tej na A to nie mam takiej zakładki proszę zobaczyć ustawienia

https://zapodaj.net/f27209c7fba15.jpg.html
https://zapodaj.net/e585faadc25ac.jpg.html
https://zapodaj.net/2b2bb1c117f73.jpg.html

09 wrz 2019, 16:34
admin

admin

09 wrz 2019, 16:34
Zmień "Boot Mode" na "UEFI", ewentualnie, jeśli komputer nie będzie chciał się uruchomić na takich ustawieniach, zostaw na "Legacy Support", ale zmień Boot Priority na "UEFI first".
Daj znać czy coś się zmieniło :)

10 wrz 2019, 14:46
Nonusieq

Nonusieq

10 wrz 2019, 14:46
Administratorze sytuacja ogólnie z tym włączaniem naprawiła się o dziwo sama . To jest tak że komputer przez kilka dni leżał cały czas u mnie na łóżku i tutaj się nim bawiłem a w pewnym momencie przeniosłem go na biurko i tam sobie popracował kilka godzin potem się sam wyłączył w sensie uśpił i nagle od tamtego czasu uruchamia się już bezproblemowo . Ogólnie chce wyraźnie zaznaczyć że słychać teraz ewidentnie że chłodzenie pracuje w nim i on się już nie przegrzewa do zabójczych temperatur że gry się po chwili cięły i się go dotknąć od spodu nie dało i wtedy wgl nie było nic słychać więc wentylator nie pracował . I teraz bardzo ważne pytanie - Czy to że komputer leżał na łóżku ma wpływ na to , że w pewnym momencie system chłodzący przestał pracować i potrzebował stabilnego położenia na biurku aby z powrotem rozpocząć pracę chłodzącą ? A jeśli nie to jaka może być przyczyna że wcześniej nie chłodził a teraz chłodzi i normalnie się uruchamia ?

11 wrz 2019, 13:23
admin

admin

11 wrz 2019, 13:23
Ciężko powiedzieć - może coś fizycznie blokowało wiatrak, gdy laptop leżał na łóżku. Generalnie zasłanianie wlotów i wylotów powietrza nie jest dobrym pomysłem :)
Proponuję od teraz pozwolić sprzętowi pracować w odpowiednich warunkach, tj. na twardej powierzchni. Jeśli potrzebujesz go jednak używać też w łóżku to przemyśl zakup odpowiedniej podkładki do tego celu :)
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo