Legion Y530 bateria

10 wrz 2019, 02:40
Dajmik

Dajmik

Początkujący User 1 posty 0 pkt.

Legion Y530 bateria

10 wrz 2019, 02:40
Witam. Szybkie pytanka.
Czy jest gdzieś możliwość zamówienia baterii do tego oto laptopa (Legion Y530-15ich)?
Jeżeli tak to prosiłbym o namiar.
Jeżeli nie to czy jest jakaś opcja "naprawy" tejże baterii? Ewentualnie czy na gwarancje można wysłać samą baterie (o ile takie opcje w ogóle istnieją :P ). Nie mogę sobie w tym momencie pozwolić na wysłanie laptopa na miesiąc, a zasilanie bateryjne jednak się przydaje.
Co do baterii to przestała sama z siebie nagle działać. Wyskoczyła mi informacja z lenovo vantage o jakiejś aktualizacji czegoś związanego z baterią, potem instalacja z niewiadomych mi przyczyn zakończyła się niepowodzeniem i po restarcie po prostu wyświetlało się "podłączony, nie ładuje".
W tym momencie po różnych internetowych próbach ( jakieś resety, trzymania przycisku, odłączania baterii i inne cuda) bateria się naładowała do !!! 225% !!! Chociaż jak widać to za mało żeby móc zasilić laptop, bo po odłączeniu kabla on się od razu wyłącza. :D Jakieś rady?

Re: Legion Y530 bateria

13 wrz 2019, 10:17
grzemach

grzemach

Wielki Procesor 2590 posty 1569 pkt.

Re: Legion Y530 bateria

13 wrz 2019, 10:17
Cześć,
Z doświadczenia napiszę, że to może ale nie musi być winna bateria. Może też być problem z jakimś sterownikiem czy inne cuda. Niestety najlepiej wysłać cały komputer. Jak dużo czasu minęło od zakupu? Producenci dają przeważnie 6 miesięcy gwarancji na baterię.

Możesz spróbować też odpalić Ubuntu (czy innego linuksa) z USB i zobaczyć czy tam też taka jazda jest z baterią?

Próbowałeś zostawić podłączony do prądu gdy laptop jest wyłączony? Też się nie naładuje?
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo