E570 - biały lub czarny pasek na przy pracy z monitorem zewnętrznym

10 wrz 2019, 10:46
_michal

_michal

Początkujący User 3 posty 0 pkt.

E570 - biały lub czarny pasek na przy pracy z monitorem zewnętrznym

10 wrz 2019, 10:46
Witam,

mam problem z komputerami Thinkpad E570. Na komputerach pracujących z monitorem zewnętrznym pojawia się biały lub czarny pasek który zasłania część aplikacji i uniemożliwia pracę blokując górny fragment okna programu. Problem występuje zarówno przy pracy na monitorze zewnętrznym i wyłączonym ekranie laptopa jak i aktywnym mon. zew. i ekranie laptopa. Czasem pomaga zamknięcie programów, ale w większości przypadków dopiero restart systemu.

Poniżej przykład.

Obrazek

Czy ktoś ma pomysł czym to może być spowodowane i dlaczego w tym konkretnie modelu objawia się ten problem?

M.

Re: E570 - biały lub czarny pasek na przy pracy z monitorem zewnętrznym

11 wrz 2019, 13:20
admin

admin

moderator 1639 posty 35 pkt.

11 wrz 2019, 13:20
Czy mówimy o Windowsie 10 w tej sytuacji?
Czy problem występuje dla jakichś konkretnych programów (np. tylko przeglądarek, tylko Chrome itp.) czy nie widać żadnych powtarzających się schematów?
Rzuć okiem na ten wątek z forum Microsoftu - wydaje się, że opisywany jest tam podobny problem.

16 wrz 2019, 11:46
_michal

_michal

16 wrz 2019, 11:46
Dzień dobry,

tak mówimy o Windowsie 10 w zestawieniu z komputerami Thinkpad E570, współpracującymi z dwoma monitorami (dwa zewnętrzne lub jeden zewnętrzny + matryca laptopa). Mam pod opieką ok 70 jednostek i tylko w tej konfiguracji taki problem występuje (kilkanaście komputerów). Na innych komputerach z dwoma monitorami i Windowsem 10 nie ma tego problemu.

Problem z tego co widzę dotyczy programów takich jak Eksplorator Windows, Adobe Reader, Google Chrome - w tych programach pojawia się pasek zasłaniający część aplikacji. Chwilowe rozwiązanie problemu przynosi wypięcie drugiego monitora na moment lub zmiana rozdzielczości i powrót do poprzedniej.

Przejrzałem forum Microsoftu - wątki takie rzeczywiście się pojawiają, ale nie znalazłem tam rozwiązania, ani pewności że to ten sam problem. U mnie pasek pojawia się u góry.

Komputery są czyste programowo, wpięte do domeny z ograniczonymi uprawnieniami użytkowników, więc za mało prawdopodobne uważam np. kwestie szkodliwego oprogramowania tym bardziej, że program antywirusowy nie daje pozytywnego wskazania na żadnej z jednostek.

M.

16 wrz 2019, 15:06
admin

admin

16 wrz 2019, 15:06
Z tego co mi się udało ustalić problem ten jest charakterystyczny dla Win10, ale występuje w różnych sprzętach.
Spróbuj takiego czegoś:
Ustawienia Grafiki Intel -> Ustawienia -> Wyświetlacz -> Ustawienia ogólne -> Skalowanie.
Tutaj wybierz opcję "Skaluj pełny obraz" i zaznacz opcję "Zastąp ustawienia aplikacji".

Daj znać, czy pomogło :)

17 wrz 2019, 13:17
_michal

_michal

17 wrz 2019, 13:17
Dzień dobry,

dzięki za odpowiedź.

Takie ustawienia skalowania jak powyżej są na każdym komputerze (na obydwu ekranach), ale mimo tego problem występuje. Nie znalazłem innego rozwiązania i przyznam, że nie mam żadnego pomysłu.

M.

17 wrz 2019, 14:52
admin

admin

17 wrz 2019, 14:52
Niestety i mój zasób pomysłów się wyczerpał :(
Spróbowałbym jeszcze w takim razie innych ustawień skalowania - metodą prób i błędów.
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo