Dziwny dźwięk w telefonie

24 wrz 2019, 12:00
fbatekb

fbatekb

Początkujący User 9 posty 0 pkt.

Dziwny dźwięk w telefonie

24 wrz 2019, 12:00
Witam,

Jestem posiadaczem telefonu Lenovo moto g4 plus. Od dzisiejszego ranka wydaje on dziwny krótki dźwięk piip (głos tel wyłączony-włączona wibracja), powtarzający się co kilkanaście minut. NFC nie mam. Czy ktoś może podrzucić jakieś rozwiązanie problemu bo za nic nie mogę samodzielnie tego wyłączyć. Pozdrawiam
Bartek

Re: Dziwny dźwięk w telefonie

24 wrz 2019, 15:50
admin

admin

moderator 2700 posty 35 pkt.

24 wrz 2019, 15:50
Może masz jakąś nieodczytaną wiadomość SMS/email?
W takich przypadkach bardzo często okazywało się, że to właśnie to :)
Wydaje się, że takie notyfikacje możesz wyłączyć w Ustawieniach.
Spójrz na ten wątek z anglojęzycznego forum - mam nadzieję, że pomoże :)

24 wrz 2019, 21:35
fbatekb

fbatekb

24 wrz 2019, 21:35
Grzebałem i grzebałem i niestety nic w ustawieniach nie znalazłem. Na anglojęzycznej stronie jest napisane że jest coś w settings - more - more i możliwość wyłączenia. Niestety w Moto G4 plus po wybraniu ustawień jest więcej ale później jest już tylko tryb samolotowy... Problem nie rozwiązany. Wieczorem co ciekawe pikanie jest dużo rzadsze niż w ciągu dnia.

25 wrz 2019, 16:07
admin

admin

moderator 2700 posty 35 pkt.

25 wrz 2019, 16:07
Skoro jesteś pewien, że to nie jest żadna nieodczytana wiadomość, to niestety zaczynamy szukać igły w stogu siana :(
Jeśli zależy Ci na najszybszym zażegnaniu problemu, to sugerowałbym zrobić backup danych i przywrócić telefon do ustawień fabrycznych :) To Ci raczej da gwarancję, iż problem ustąpi - choć niestety nie poznamy jego przyczyny.

25 wrz 2019, 20:25
Cobra_JM

Cobra_JM

Początkujący User 37 posty 35 pkt.

25 wrz 2019, 20:25
Spróbuj wejść w ustawienia - aplikacje i powiadomienia - powiadomienia i tam wyłącz powiadomienia we wszystkich aplikacjach. Trochę z tym zabawy jest. Jak przestanie pikać to znaczy że to jakaś apka a jak nie to już chyba tylko ustawienia fabryczne lub format fona. Daj znać co zdziałałeś.

Cobra_JM

26 wrz 2019, 12:13
fbatekb

fbatekb

26 wrz 2019, 12:13
Niestety nie jestem w stanie sprawdzić czy to nieprzeczytana wiadomość bo w ustawieniach nigdzie czegoś takiego nie mogę znaleźć. Sprawdzając wiadomości po kolei żadna nieprzeczytana wiadomość się nie pojawia.
Pikanie jest teraz rzadsze... Wczoraj nie było cały dzień aż do wieczora... kiedy to piknęło sobie kilka razy. Dzisiaj pikneło już kilka razy... Wolałbym nie robić twardego resetu ale obawiam się, że problem pozostanie nierozwiązany.

27 wrz 2019, 14:43
fbatekb

fbatekb

27 wrz 2019, 14:43
No więc tak. Wyłączyłem (zgodnie z sugestią Cobry) Powiadomienia (Ustawienia-Aplikacje-Powiadomienia Motorola-wyłącz). No i wydawało się, że zadziałalo, przez kilka godzin pojawił się tylko jeden dźwięk. Włączyłem ponownie Powiadomienia i wyłączyłem aplikacje Akcje gestów moto oraz Android Accessibility Suite (pierwsze z góry). Od dzisiaj rano nie pojawił się dziwny dźwięk. No i teraz nie wiem czy to się wyłączyło samo czy też ja to jednak wyłączyłem. Czy mam włączyć te aplikacje czy też lepiej nie... Tak czy siak, teraz nie pika :D :D

27 wrz 2019, 22:27
Cobra_JM

Cobra_JM

Początkujący User 37 posty 35 pkt.

27 wrz 2019, 22:27
Zawsze możesz spróbować włączać apki pojedynczo, ale to zawsze parę godzin na oczekiwanie efektu. Jeżeli po wyłączeniu powiadomień miałeś jakiś dźwięk jak piszesz, to może być apka systemowa - idzie je wyświetlić za pomocą 3 kropek w prawym górnym rogu ale to cie chyba przerośnie ilościowo :-) . Jak już nie pika to może się udało. W przyszłości jak będziesz mógł to zrób lepiej format - ostatnio dużo pisze się o apkach szpiegowskich i naciągających na forsę lub reklamy o których nawet nie masz pojęcia bo działają w tle - było i jest aktualnie czyszczenie z tego syfu w sklepie Google.

Cobra_JM
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo