Obnizenie pamieci Video x220T

07 paź 2019, 18:53
kielbasa

kielbasa

Początkujący User 2 posty 0 pkt.

Obnizenie pamieci Video x220T

07 paź 2019, 18:53
Czesc,

Mam x220T, od czasu do czasu uzywam go jako komputera do pomocy przy renderowaniu sieciowym.
Czesto operuje duzymi plikami i wyskakuje mi wtedy komunikat o braku pamieci na laptopie, co skutkuje tym, ze przestaje pomagac w renderowaniu sceny.
Zainstalowane ma 8GB RAM, ale z systemowej specyfikacji wynika, ze pamiec video jest wspoldzielona i zabiera z Ramu 1,6GB. Da sie to jakos obnizyc? Podczas renderingu im wiecej ramu tym lepiej, tym bardziej, ze ten komputer sluzy jako node sieciowy, i pamiec video wtedy jest po nic.

dzieki

Re: Obnizenie pamieci Video x220T

08 paź 2019, 15:06
admin

admin

moderator 1447 posty 35 pkt.

08 paź 2019, 15:06
Niestety obawiam się, że obniżenie tej wartości jest albo niemożliwe, albo graniczy z niemożliwością.
Z całą pewnością wykluczyć tego nie mogę. Możesz rozważyć zadanie tego pytania na tym forum, gdzie dedykowany zespół wsparcia technicznego Lenovo może rozwiać wątpliwości w tej sprawie :)

Na pocieszenie dodam, że generalnie takie ustawienia nie powinny za bardzo przeszkadzać. Te 1,6 GB nie jest na stałe zarezerwowane dla GPU - to jest maksymalna ilość pamięci RAM, jaką może system przekazać GPU na życzenie - co znaczy, że w większości wypadków te 1,6 GB nie jest przekazywane karcie. Najprawdopodobniej jest też tak, że system ma wyższy priorytet i nie przydzieli tej pamięci GPU, jeśli uzna, że jemu również jest to potrzebne.

08 paź 2019, 18:50
kielbasa

kielbasa

Początkujący User 2 posty 0 pkt.

08 paź 2019, 18:50
Rozumiem, dzieki za wyjasnienie.
Pozostaje w takim razie dolozyc RAMu, nic tego nie zastapi.

09 paź 2019, 00:00
grzemach

grzemach

Wielki Procesor 2587 posty 1569 pkt.

09 paź 2019, 00:00
Doraźnie, nie jestem pewny czy to faktycznie zadziała - w linuksie powinno. Możesz zwiększyć ilość pamięci wirtualnej:
Właściwiości systemu (sysdm.cpl) -> Zaawansowane (zakładka) -> wydajność (ustawienia) -> zaawansowane (zakładka) -> pamięć wirtualna

To jest plik, który jest zapisywany na dysku więc musisz mieć miejsce.
Nie wiem jaki system masz, ale powinno dać się ustalić maksymalny rozmiar. Na linuksie jest to fajniej rozwiązane, bo można prawdę zaszaleć, w windowsie tak do końca nie da się. Ale może, coś to pomoże.
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo