Lenovo v310-IKB 80T3 - bateria, sdd upgrade

08 paź 2019, 11:27
BartekS

BartekS

Początkujący User 2 posty 0 pkt.

Lenovo v310-IKB 80T3 - bateria, sdd upgrade

08 paź 2019, 11:27
Witam. Chciałbym poprosić forumowiczów o pomoc z moim laptopem lenovo v310-IKB 80t3. Mam dwa tematy do załatwiania a mianowicie:

1. Rozbudowa dysku - chciałbym wsadzić jakiś dodatkowy sdd i z manuali na yt widziałem, że wystarczy wsadzić w odpowiedni slot m2 zakupiony dysk. Ale mam wątpliwości jaki tzn są opisy przy dyskach Nvme, sata itp. i inne i nie wiem czy to to samo. I czy po włożeniu trzeba coś ustawiać w biosie jak na starych pctach?

2. Bateria - cierpię na chroniczny brak czasu pracy. Chciałbym powiększyć możliwości. Z tego co widziałem nie ma możliwości powiększenia w tym modelu baterii w miejscu pierwotnej. Jest za to możliwość dołożenia dodatkowej w miejsce zbędnego dla mnie cdka. I tu pytania czy ta bateria działa w tym samym momencie co pierwotna czy jest ona podłączana zamiennie. Innymi słowy energia z dwóch na raz czy muszę odłączyć tą starą i działa tylko nowa większa? I drugie pytanie o montaż tej baterii. Widziałem na yt, że tą baterię podczas demonstracji ktoś po prostu włożył w miejsce cd bez bawienia się w kable itp. Tak jakby slot i bateria były do tego przygotowane. Ale jak otwarłem laptopa i wyciągnąłem cdka to odnoszę wrażenie, ze taśma od cdka i wtyk jest w innym miejscu.

Dla zobrazowania wrzucam foto mojego laptopa (wnętrza) oraz link do baterii jaką chcę zastosować.

Będę zobowiązany za radę w powyższych tematach.

https://photos.app.goo.gl/qGh4QmqXwmbNj1Jw8

Re: Lenovo v310-IKB 80T3 - bateria, sdd upgrade

08 paź 2019, 15:58
admin

admin

moderator 1447 posty 35 pkt.

08 paź 2019, 15:58
Ad.1. Spójrz na ten dokument. Zgodnie z nim sugerowałbym zakupić dysk M.2 PCIe 3.0 x2 - taki powinien zadziałać bez żadnych problemów :)
Ad.2. Niestety nie załączyłeś linka do wspomnianej baterii, więc ciężko mi się odnieść :(

09 paź 2019, 08:44
BartekS

BartekS

Początkujący User 2 posty 0 pkt.

09 paź 2019, 08:44
Dziękuję za szybkie info.

Tu link do zdjęcia:
https://photos.app.goo.gl/qGh4QmqXwmbNj1Jw8

Tu link do przykładowej baterii:
https://allegro.pl/oferta/dodatkowa-bat ... 8520302384

Rozmawiałem wczoraj z supportem Lenovo. Powiedzieli, ze takie rzeczy jak bateria w miejsce CDka jest działaniem nierekomendowanym. Innymi słowy to może mieć wpływ negatywny na żywotność procesora i samego laptopa. Innego rodzaju napięcie itp.
Więc się zastanawiam czy jest sen.

09 paź 2019, 10:33
admin

admin

moderator 1447 posty 35 pkt.

09 paź 2019, 10:33
Cieszę się, że support udzielił Ci odpowiedzi na drugie pytanie :)
Niewiele mogę do tego dodać - decyzja pozostaje Twoją do podjęcia, ale bądź świadom potencjalnych negatywnych konsekwencji zastosowania tej baterii :)

10 paź 2019, 18:43
rarara

rarara

Początkujący User 15 posty 0 pkt.

10 paź 2019, 18:43
Są baterie oryginalne do 310tki wyprodukowane przez lenovo cytuję. Więc pewnie to rozwiązanie działa. Ale też nie znalazłem informacji czy starą baterię trzeba odłączyć.
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo