Problem z połączeniem bluetooth

13 sty 2020, 01:42
lsk555

lsk555

Początkujący User 2 posty 0 pkt.

Problem z połączeniem bluetooth

13 sty 2020, 01:42
Cześć,

Na wstępie napiszę, że nie znalazłem podobnego wątku. Zdecydowałem się więc napisać z prośbą o pomoc, gdyż sam już nie mam pomysłów.

Posiadam: LENOVO Y700 i7-6700HQ 8GB 1TB GTX960 oraz Windows 7 Professional. Wszystko zaaktualizowane jeżeli chodzi o oprogramowanie/sterowniki.

Moim celem jest podłączenie przez bluetooth soundbara i słuchawek bezprzewodowych. W tym celu wybieram opcję "Dodaj urządzenie". Komputer je wyszukuje, bo pokazuje je po imieniu (więc to na pewno to). Przechodzę procedurę instalacji, wgrywają się sterowniki, a urządzenia dodają się do listy urządzeń.

Niestety gdy puszczam muzykę ta cały czas leci z komputera. Mam również wrażenie, że połączenie nie dochodzi do skutku, gdyż jak łączę słuchawki lub soundbar z telefonem to te o tym informują poprzez komunikat głosowy "connected".

W przypadku łączenia się z laptopem tego nie ma. Dla upewnienia się, że wina leży po stronie komputera próbowałem również podłączyć telefon. On również został wyszukany, wyświetlił się na telefonie kod weryfikacyjny do podłączenia, ale przy np próbie przesłania pliku windows informuje, że połączenie zostało rozłączone.

Dodam, że komputer wykrywa urządzenia, gdyż jeżeli te są wyłączone to przy wybraniu w katalogu "Urządzenia bluetooth" opcji "usługi" z listy rozwijanej przy konkretnym urzadzeniu komputer skanuje możliwe do wyświetlenia usługi do momentu uruchomienia urządzenia bluetooth. Potem pokazuje opcje - przy słuchawkach to np "Słuchaj muzyki" - jednak po kliknięciu w tą opcję nic się nie dzieje.

Zastanawia mnie również to, że po wybraniu opcji Fn + F5 komputer pokazuje, że zarówno wifi (zakładam, że te kreseczki to wifi?) oraz bluetooth jest przekreślone. Po kliknięciu w opcję bluetooth przekreślenie na chwilę znika, ale za chwilkę się znowu pojawia. Zastanawia mnie to, bo w tym samym czasie korzystam z wifi i jestem podłączony do internetu. Jednak również opcja wifi jest przekreślona.

Czy macie jakieś pomysły lub sugestie co ewentualnie powinienem Wam jeszcze przekazać dla zdiagnozowania problemu?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc!

Re: Problem z połączeniem bluetooth

13 sty 2020, 23:50
lsk555

lsk555

Początkujący User 2 posty 0 pkt.

13 sty 2020, 23:50
Cześć,

Udało już mi się samemu znaleźć rozwiązanie.

Okazało się, że żadna z aplikacji sprawdzających aktualność sterowników/aplikacji nie powiadomiła o nowszej wersji sterowników bluetooth dla Intel. Należało, więc samodzielnie pobrać sterowniki ze strony i je zainstalować. Jednak wcześniej odinstalować poprzednie sterowniki.

15 sty 2020, 12:39
admin

admin

moderator 1762 posty 35 pkt.

15 sty 2020, 12:39
Cieszę się, że udało się uporać z problemem. I dzięki wielkie za podesłanie rozwiązania! :)
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo