Laptop Lenovo G550 system

23 sty 2020, 23:04
rys500

rys500

Początkujący User 6 posty 0 pkt.

Laptop Lenovo G550 system

23 sty 2020, 23:04
Mam dysk HDD sformatowany. Potrzebuje system win 7 32b do wgrania na nowy dysk ssd. Gdzie mogę dostać.
SN: CBG3414056 laptopa i jeszcze jaki dysk ssd będzie działał bez problemu.

Re: Laptop Lenovo G550 system

24 sty 2020, 16:22
admin

admin

moderator 1832 posty 35 pkt.

24 sty 2020, 16:22
Sam obraz systemu Windows możesz ściągnąć ze strony Microsoftu (po wpisaniu swojego klucza produktu). Jeśli go nie masz, to będziesz musiał go zwyczajnie zakupić w sklepie :)
Co do dysku SSD - najpewniej w twoim modelu laptopa nie posiadasz złącza M.2, więc interesują Cię tylko dyski SSD 2,5". Tu masz pełną dowolność - kwestia jak dużej pojemności potrzebujesz i czy pałasz miłością do jakiejś konkretnej marki :)
Ja niestety nie mogę Ci polecić żadnych sklepów czy konkretnych producentów.

24 sty 2020, 16:51
rys500

rys500

Początkujący User 6 posty 0 pkt.

24 sty 2020, 16:51
Niestety po wpisaniu klucza, wyskakuje: Błąd

Wprowadzony przez Ciebie klucz produktu dotyczy prawdopodobnie oprogramowania preinstalowanego przez producenta urządzenia. Skontaktuj się z producentem urządzenia, aby poznać opcje odzyskiwania oprogramowania.

Tak więc szukam jakiegoś programu spod logo Lenovo do odzyskiwania oprogramowania z dysku, jest takie coś.
Druga sprawa to nigdzie nie znalazłem specyfikacji na temat wymiany procesora i karty graficznej - brak na płycie głównej. Jakby ktoś miał to proszę o info.

24 sty 2020, 18:16
admin

admin

moderator 1832 posty 35 pkt.

24 sty 2020, 18:16
Co do klucza Windowsa - skontaktuj się proszę z infolinią Lenovo - konsultant powinien być w stanie Ci pomóc :)

Co do wymiany CPU - w Twoim modelu procesor nie jest przylutowany na stałe do płyty głównej, więc powinieneś móc dokonać upgrade'u. Jeśli chcesz wiedzieć, jakie procesory dokładnie obsłuży Twój egzemplarz, to wejdź na tę stronę, wpisz numer seryjny swojego sprzętu, a następnie już na stronie produktowej przejdź do zakładki "Części", następnie "Kompatybilne" (bądź podobnie), i przefiltruj listę po "Procesory".

Jednakże co do GPU - nie wydaje mi się, by tutaj jakiekolwiek zmiany były możliwe :(
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo