Zasięg G6Play

17 sty 2020, 10:55
Redwhite

Redwhite

Początkujący User 4 posty 0 pkt.

Zasięg G6Play

17 sty 2020, 10:55
Witam wszystkich jako nowy czytelnik forum.

Ale do rzeczy.
Od dłuższego czasu walczę z zasięgiem na moich dwóch motorolach G6Play.
Były kupione w sieci Euro i niby wszystko było cudownie i jak dla mnie spokojnie przy jej specyfikacji dawały radę.
Po jakimś czasie od kupna miałem przeprowadzkę i ona zbiegła się z aktualizacją do Androida 9.
Wtedy to zacząłem obserwować że mamy na obu dość duży problem z zasięgiem. Zaczęły do nas docierać informacje, że nie można się do nas dodzwonić. W większości przypadków byliśmy poza zasięgiem. Dodatkowo kiedy to my próbowaliśmy korzystać z telefonu albo na wyświetlaczy pojawiał się komunikat o braku sieci lub nawet gdy dochodzi do połączenia to zaczyna "szatkować" i nie da się rozmawiać.
Oczywiście pierwsze kroki były do operatora skierowane i tak minęło ok pół roku na tej zabawie . Ale udało się bo sprawdzali łącznie z UKE. które to znalazło reapiter. Oczywiście jego wyeliminowanie nie poprawiło praktycznie nic, gdyż jak mówił mi Pan był on za daleko żeby mieć wpływ na mój problem.
W międzyczasie oczywiście operator sugerował sprawdzanie samych telefonów na co zawsze odpowiadałem, że to są nowe urządzenia i nie ma opcji żeby źle działały.
Cały czas syn podgadywał, że u niego nic się nie dzieje i fakt może ideału nie ma ale idzie spokojnie się dogadać.
Ja oczywiście sądziłem, że po prostu korzysta albo z mesengera lub ma połączenie przez Wi-Fi bo jego telefon ma takie możliwości u naszego operatora. Ale gdy zmieniał telefon ja chwilowo korzystałem z jego starego okazało się, że działa poprawnie i nie muszę biegać po działce w poszukiwaniu sygnału. Mogłem normalnie korzystać w domu jak kiedyś. Wtedy to wyciągnąłem z szafki kolejny stary telefon i uruchomiłem numer żony. Również bez większych problemów możemy normalnie korzystać z usługi głosowej.
Telefon był oddany do serwisu i oczywiście przyszedł z adnotacją o wgraniu nowego oprogramowania (notabene takie samo było jak jechał do serwisu) i regułką o zasięgu sieci.
Cały czas motorolki mają problem z siecią przy słabym zasięgu . 2G/3G to jakaś porażka a niestety w tej technologii muszę u mnie korzystać. Dodatkowo stojąc od nadajnika może z 50 m na programie widzę że wartość dBm to -90 czyli dość dużo.
Na polskich stronach mało informacji jest w tym temacie. Za to na anglojęzycznym forum Lenovo już to wcale nie jest odosobniony przypadek i kilka wpisów mówi wręcz o niedopracowanej serii wypuszczonej na rynek.
Obecnie po korespondencji z Motorola & Lenovo Customer Service Centre oraz wygenerowaniu raportu interaktywnego telefony pojechały ponownie do serwisu na naprawę szczegółową cokolwiek to oznacza.
Ogólnie to nawet bym dopłacił i wziął inne modele gdybym wiedział że będą takie problemy.
Trochę się dziwię gdyż uważałem że firma ma duże doświadczenie w radiotechnice. Od kiedy pamiętam to Motorola robiła wszelkiego rodzaju sprzęt komunikacyjny.

Jak to wygląda u innych użytkowników?
Czy ktoś ma takie problemy bo nie możliwe abym był jedyny z tym problemem skoro obie zachowują się identycznie?

Re: Zasięg G6Play

20 sty 2020, 17:46
grzemach

grzemach

Wielki Procesor 2682 posty 1569 pkt.

20 sty 2020, 17:46
Po samej aktualizacji wykonałeś powrót do ustawień fabrycznych? Czasami przejścia pomiędzy poszczególnymi wersjami sprawiają problemy, różne.

Spróbuj w telefonie wybrać jednego operatora. Może jesteś w odległości granicznej i Twój telefon próbuje utrzymać połączenie z preferowaną siecią, a druga jest lepiej dostępna?

22 sty 2020, 08:50
Redwhite

Redwhite

22 sty 2020, 08:50
Robione były resety, kasowanie ustawień etc. Telefony były w serwisie CDTI i nic nadal to samo.
Jak pisałem ogólnie to chodzi o zasięg w technologii 3G w czasie rozmów.
Fakt zasięg jest mizerny ale telefony innych marek normalnie działają.
U nas coś cisza i mało ogólnie o Motorolach na stronach. Gdzieś też przewinął się wątek o zasięgu w serii G6 ale został bez odpowiedzi.
Za to na zagranicznych stronach gdzie Moto jest bardziej popularne jest kilkanaście takich wątków.

24 sty 2020, 19:46
Redwhite

Redwhite

24 sty 2020, 19:46
Dziś straciłem raczej wiarę w Motorola Customer Service Centre oraz serwis CDTI.
Jedna z motek wróciła z "naprawy szczegółowej "
Na protokole z naprawy mam adnotację :

"Szanowny Kliencie,

W dostarczonym urządzeniu wykonano naprawę w ramach której uaktualniono oprogramowanie oraz wymieniono części zgodnie z załączoną listą.
Urządzenie sprawdzono na najnowszej wersji oprogramowania.
Przeprowadzono test urządzenia z wynikiem pozytywnym.
Telefon zgodny ze specyfikacją producenta.

Lista wymienionych części:
LC+Y26209646+tfospeaker zam.S948C26374
LC+Y43150007+LXF_L3100_cable_line
LC+Y501110373+L3100Batterycase_indigo_WB
XT1922-10 SUB Board&6818AA000118 CS"

Niestety nie zaobserwowałem żadnej poprawy w działaniu telefonu jeśli chodzi o zasięg. Nadal strasznie szatkuje rozmowy lub traci zasięg.

W drugiej dodatkowo wymieniono płytę główną jak widzę w podglądzie na stronie CDTI.
Ciekawe czy ona będzie tak samo działać ?
Dla mnie to jakaś wada konstrukcyjna lub projektowa tych modeli i przy słabym zasięgu po prostu ona się gubi.
Zobaczymy co będzie z drugą ale mam straszny niesmak. Gdybym siedział to wolałbym dołożyć parę stówek i kupić inny model bądź telefon innego producenta.

28 lut 2020, 14:32
rarara

rarara

Początkujący User 67 posty 0 pkt.

28 lut 2020, 14:32
możesz oddać znowu na reklamację może coś jeszcze poprawią

04 mar 2020, 00:26
Redwhite

Redwhite

04 mar 2020, 00:26
Telefony po ponownej reklamacji zostały wymienione na nowe.
Jednak to nie przyniosło żadnej poprawy.
Nadal tak żona jak i ja korzystamy ze starych telefonów aby móc rozmawiać.

Obecnie telefony ponownie poszły na serwis ale mają się też zająć problemem osoby z Motoroli.
Mam sąsiada, który ma praktycznie taki sam problem, jego żona ma starego fona i on działa poprawnie. Motka tak jak moja też ma problemy z zasięgiem .
Może po prostu ten model tak ma i jak czytałem na zagranicznych forach ludzie odsyłają jak tylko zobaczą co i jak .
U mnie to wyszło trochę inaczej i walczę nadal.
W Polsce jest to raczej mało popularny model i z tego pewnie też wynika fakt, że tak mało o tym problemie wychodzi na światło dzienne. Ogólnie motka jest spoko tylko w pewnych nieszczęsnych miejscach ona się zwyczjanie gubi.

04 mar 2020, 17:47
rarara

rarara

Początkujący User 67 posty 0 pkt.

04 mar 2020, 17:47
Z moim nie ma takich problemów czasami widać sporadyczni przeskok z LTE do H ale ogólnie dobrze łączy i trzymie zasięg. Jednak ja zablokowałem instalację androida 9 może tam jest problem.
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo