po wymianie baterii lenovo u330t

25 cze 2020, 20:58
kaczka dziwaczka

kaczka dziwaczka

Początkujący User 3 posty 0 pkt.

po wymianie baterii lenovo u330t

25 cze 2020, 20:58
Kłaniam się Państwu.
Zamontowałem dziś nową bateryjkę w moim u330t ponieważ migała dioda baterii a laptop nie działał bez podłączonego zasilacza. Nowa bateria to green cell (sanyo). Po podłączeniu wspomniana dioda już nie miga, stan baterii 48%, status ładowanie (batterymon) a jednak po odpięciu zasilacza lapek gaśnie natychmiast. Co jeszcze zauważyłem:

1 dioda zasilania (ta z bateryjką świeci na niebiesko i mruga raz na około 3 sekundy
2 po wyłączeniu komputera ciągle świeci się dioda CAPSLOCKa

Proszę o wskazówki co robić?
Dzięki

Re: po wymianie baterii lenovo u330t

26 cze 2020, 11:59
admin

admin

moderator 2333 posty 35 pkt.

26 cze 2020, 11:59
Czy przy wymianie akumulatora przeprowadziłeś procedurę hard resetu?
Jeśli nie, to zrób to teraz - wyjmij akumulator, odłącz zasilacz, przytrzymaj przycisk POWER przez 30-60 sekund, a następnie złóż wszystko z powrotem.
Ten zabieg często pomaga na różne, nieoczywiste problemy :)

26 cze 2020, 16:10
kaczka dziwaczka

kaczka dziwaczka

26 cze 2020, 16:10
Dzięki za podpowiedź.

Rozumiem że bateryjka pastylka ma być podłączona cały czas podczas hard resetu?

Grzebię się z tym już cały dzień i doszedłem właśnie do tego że kiedy mam włączony komputer na zasilaczu, windows pokazuje "bateria w pełni naładowana, tymczasem batterymon nie widzi jej w ogóle. I teraz najlepsze, otóż nie wyłączając zasilania odpinam złącze baterii i po ponownym podłączeniu system już widzi baterię normalnie i mogę pracować na baterii. :roll:

Ok zaraz spróbuję jeszcze z tym hard resetem

27 cze 2020, 20:46
admin

admin

27 cze 2020, 20:46
Przez "baterię pastylkę" rozumiesz baterię CMOS? Tak, ona może zostać, choć jej wyciągnięcie na ten moment nie zaszkodzi (zresetują się ustawienia BIOS) :)
Daj znać jak poszło. Sam jestem ciekaw, czy pomogło, czy może Twój laptop nie lubi się z zamiennikiem z jakiegoś powodu :)

27 cze 2020, 21:48
kaczka dziwaczka

kaczka dziwaczka

27 cze 2020, 21:48
A zatem zrobiłem wczoraj ten twardy reset, nawiasem mówiąc zrobiłem go pomimo że komputer działał już na baterii, i puki co wszystko gra. Bateria się ładuje i rozładowuje normalnie, kilka razy testowałem czy nie wyłączy się po odpięciu zasilacza, czy wstaje na baterii z uśpienia, czy wstaje na baterii od zera i jeszcze jeden raz zdarzyło się że komp po wyłączeniu i odpięciu zasilacza nie dawał się włączyć. Wtedy uruchomiłem go na zasilaczu i tak jak wcześniej odpiąłem złącze baterii i podłączyłem jeszcze raz (cały czas na włączonym lapku) od tej pory jest spokój, działa jak normalnie a bateria trzyma jak głupia. Nie chcę mi się sprawdzać tego triku na starej baterii bo komp służy mi do pracy, ale podejrzewam że dalej by działała normalnie, a potrafiła uciągnąć ponad 4 godziny (3 letnia). Ach zapomniał bym, musiałem przywrócić kompa do ustawień początkowych, bo nagle zaczął tak mulić że prawie nic nie dało się zrobić. Nie znam się ale podejrzewam że jakaś aktualizacja od microsoftunarobila mi dodatkowego bigosu.

28 cze 2020, 10:53
admin

admin

28 cze 2020, 10:53
Czyli bateria już działa jak powinna, jak rozumiem :)
Co do aktualizacji Windowsa, która coś popsuła - nie musisz od razu przywracać sprzętu do ustawień fabrycznych. Istnieje możliwość odinstalowania aktualizacji i ten krok bym polecał jako pierwszy :)
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo