Naprawa systemu nie działa

23 lip 2020, 10:34
xkvzyc

xkvzyc

Początkujący User 2 posty 0 pkt.

Naprawa systemu nie działa

23 lip 2020, 10:34
Witam,
3 dni temu grając w grę, laptop zaczynał się zacinać. Wyskoczył bluescreen po czym laptop uruchomił się ponownie, stało się tak jeszcze z 3 razy. Wyłączyłam laptop i po jakimś czasie gdy chciałam go włączyć widniał napis "Przygotowywanie naprawy systemu" lub "Automatyczna naprawa systemu", po tym komunikacie wyskakuje mi za każdym razem ciemne tło- ciemnogranatowe. Nic więcej się nie dzieje, zostawiłam w tym stanie laptop na kilka godzin i nic. Dzieje się tak za każdym razem gdy chce go włączyć. Bardzo proszę o pomoc, jestem słaba jeśli chodzi o sprawy techniczne i nie mam bladego pojęcia jak to naprawić, co zrobić. Ktoś polecił mi wciśnięcie F8 przy ładowaniu gdy widnieje jeszcze napis "Lenovo" ale przycisk nie działa.

Re: Naprawa systemu nie działa

23 lip 2020, 16:19
admin

admin

moderator 2377 posty 35 pkt.

23 lip 2020, 16:19
Komunikaty na wspomnianych bluescreenach są ważne, bo dają informacje z jakim błędem konkretnie mamy do czynienia :)
W każdym razie - teraz najlepiej by było, gdybyś za pomocą innego komputera stworzyła bootowalny pendrive z Windowsem 10 (bo zakładam, że o takim systemie mowa).
Następnie trzeba go włożyć do niedziałającego laptopa, uruchomić wspomnianego laptopa, podczas bootowania klikać F2 (lub Fn + F2) aż do wejścia do BIOSu.
W BIOSie w zakładce Boot należy ustawić pendrive jako 1szy na liście, a następnie wyjść z BIOSu zapisując zmiany. Komputer się zrestartuje i tym razem zbootuje się nie z dysku, ale z pendirve'a.
Powinien pojawić się obraz instalatora Windowsa - tam gdzieś będzie opcja "Napraw ten komputer". Wybierz ją i dalej postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie.
Po tym procesie wyjmij pendrive'a, cofnij zmiany w BIOS (ponownie ustaw dysk jako 1szy na liście) i, miejmy nadzieję, ciesz się działającym systemem :)

26 lip 2020, 13:23
xkvzyc

xkvzyc

Początkujący User 2 posty 0 pkt.

26 lip 2020, 13:23
Próbowałam, z przyjętym pendrive'm z systemem weszłam do Boot Menu, następnie kliknęłam na opcję z USB, którą miałam pierwszą na liście. Laptop się zrestartował tzn. Pojawiło się logo producenta - Lenovo oraz kółko oznaczające ładowanie, nic więcej. Czekałam kilka godzin, nic się nie działo, próbowałam wiele razy z tym samym skutkiem. Jest jakieś inne rozwiązanie?

27 lip 2020, 19:59
admin

admin

moderator 2377 posty 35 pkt.

27 lip 2020, 19:59
Coś jest zdecydowanie nie tak :( Jesteś pewna, że bootowalny pendrive'a:
a) jest rozpoznany w BIOSie w zakładce Boot?
b) jest ustawiony jako pierwszy?
c) jest poprawnie utworzony tj. ma na sobie system Windows?

Nie spotkałem się jeszcze z sytuacją, w której komputer nie bootował się z takiego pendrive'a.
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo