Re: Naprawa Laptopa Lenovo - serwis porażka

22 sty 2020, 18:05
biebswife

biebswife

Początkujący User 1 posty 0 pkt.

22 sty 2020, 18:05
No cóż, ja również mam niemiłe doświadczenie. Laptop był kupiony pod koniec sierpnia. Występował bluescreen. System raz był stawiany na nowo przeze mnie raz przez serwis (niby nie wykryli błędu, który mi notorycznie się wcześniej wyświetlał). Błąd na jakiś czas znikł, niestety nie na zawsze. Po tej sytuacji znów dostaje informację o przeinstalowaniu systemu. Ile razy można robić to samo co nie przynosi efektów. Szkoda mi na to siły i nerwów, wolę już go zanieść do innego nieautoryzowanego serwisu.

06 cze 2020, 22:03
Wiktoria2909

Wiktoria2909

06 cze 2020, 22:03
Kupiłam laptopa w marcu, w maju pojawił się problem przy włączaniu. Laptop Lenovo ideapad L340 włączał Lsię i gasł po 2 sekundach. Oddałam go do serwisu, czekałam miesiąc po czym zadzwoniłam do obsługi klienta gdzie dowiedziałam się ze mój laptop z niewiadomych przyczyn wrócił na serwis. Kiedy po prawie miesiącu sprzęt dotarł do mnie okazało się ze usterka nie została naprawiona. Nie polecam nikomu, nigdy więcej nie kupię nic on Lenovo!!!

12 lip 2020, 23:04
lis--u

lis--u

12 lip 2020, 23:04
Serwisuje laptopy od dobrych 10 lat. Szczerze? Często zdarzało się tak, że laptopy po serwisie lenovo trafiały do mnie. Piszecie, że plamka na obudowie, że źle skręcony, że uszkodzona matryca.... szkoda, że nie widzieliście co oni robią pod obudową. Ogólnie laptop w serwisie lenovo = zniszczony sprzęt. Tragedia! Lenovo kusi dobrym wyposażeniem ale w mojej opinii, to jedne z najbardziej awaryjnych urządzeń na rynku. Klawiatura- to ich zmora, 100% że po 2 latach użytkowania stracicie część klawiszy, zdarza się, że po roku -zapomnijcie o gwarancji bo to przecież Wasza wina że lenovo robi tandetę i klawisze dosłownie "same" odpadają -niestety zawsze zwalą winę na Was. A wymiana klawiatury w niektórych modelach to zgroza, lenovo zgrzewa ją z górną obudową. Kolejnym problem są zwarcia na płycie głównej. Kolejnym ich mankamentem są porty USB - drenaż prądowy - a po Polsku -nie działają:) W około 10 laptopach spotkałem się z uszkodzeniem układu KBC -dosłowie pękł na pół (tak serwis może wpaść na pomysł, że laptop spadł) - niestety nie spadł, układ pęka na skutek zwarcia. Często w lenovo uszkadza się też układ zasilania -nie zasilacz a klucze przetwornic. Serwis jak to serwis, jeżeli tylko będzie możliwe, to zrobi wszystko żeby zwalić winę na Was. Niestety w przypadku laptopa za 3-4tys trochę szkoda gdy pochodzi 6 miesięcy i trzeba wyrzucić bo serwis powie: To Ty go uszkodziłeś bo go włączyłeś. Niestety tak jest. Moja rada w takich sytuacjach próbujcie dociekać swoich praw u Rzecznika Praw Konsumenta, pomogą wyegzekwować waszą racje. Wniosek jest jeden nie oddawajcie laptopa do serwisu z jakąś pierdołą, bo Wam go całkowicie zniszczą. Straszne niedbalstwo! Bazując na swojej niemałej wiedzy i doświadczeniu dla samego siebie NIGDY nie kupie lenovo! Swoim dobrym znajomym również odradzam. Nie wiem w czym lenovo ma problem? Proces technologiczny? Trafne elementy? Bądź co bądź ich awaryjność dała się zauważyć! Mam nadzieję, że moja szczera opinia pomoże zadecydować! Jako inżynier, odradzam!

21 lip 2020, 15:17
admin

admin

moderator 2377 posty 35 pkt.

21 lip 2020, 15:17
@lis--u
Dzień dobry, wg naszej wiedzy fizycznie niemożliwe jest pęknięcie układu bez ingerencji zewnętrznej siły. Jeżeli byłby to skutek zwarcia, to pytanie co spowodowało zwarcie? Zwykle jest to ingerencja cieczy lub uszkodzenia mechaniczne okablowania. Oczywiście może zdarzyć się wada fabryczna polegająca na nieprawidłowym ułożeniu kabli (np. w obudowie zawiasów) – ale w takim wypadku naprawa zrealizowana byłaby bezpłatnie.
W przypadku uszkodzenia mechanicznego jednego klawisza zwykle serwis realizuje bezpłatną naprawę w drodze wyjątku – ale jeżeli uszkodzenia mechaniczne dotyczą wielu klawiszy lub stwierdzono ślady ingerencji cieczy nie ma podstaw do bezpłatnej naprawy w ramach gwarancji.

21 lip 2020, 15:19
admin

admin

21 lip 2020, 15:19
@Wiktoria2909
Potrzebny jest numer seryjny, żeby zweryfikować sprawę. Naprawy realizowane są w 5 dni roboczych , a dostępność części to ponad 95%. Zwrot sprzętu bez naprawy następuje wyłącznie w sytuacji , kiedy usterka nie została potwierdzona w serwisie – lub też klient nie opłacił wyceny kosztów naprawy pozagwarancyjnej.
W przypadku niestwierdzenia usterki sprzęt trafiła do klienta w ciągu maksymalnie 2 tygodni (5 dni roboczych standardowy proces + dodatkowe 5 dni roboczych na zaawansowane testy i komunikację z klientem w celu odtworzenia usterki, jeżeli wywołanie usterki byłoby utrudnione).

28 lip 2020, 21:25
Wojtaz

Wojtaz

28 lip 2020, 21:25
Omijać Lenovo wielkim łukiem ze względu na beznadziejny serwis. Laptop gamingowy na GWARANCJI po 6 miesiącach odpadł klawisz A". Po miesiącu na serwisie i kilkunastu telefonach z mojej strony, oddano z informacją, że nie podlega to gwarancji, nic nie zrobiono, a laptop oddany bez śrubek i z odpiętą taśmą klawiatury przez co nie działała w ogóle.
W tej chwili odpada reszta klawiszy. Odradzam komu mogę, bo wszystko super póki coś nie przestanie działać. Wtedy czeka was ignorancja szarpanie się z firmą, problemy i robienie z ciebie idioty, że to twoja wina że klawisz odpada po 6 miesiącach. 4500 za lapka, a dziadostwo jak na chińskim bazarku i brak respektowania gwarancji. Już 2 moich kumpli kupiło konkurencyjną markę i nadal będziemy odradzać i ostrzegać jak lenovo traktuje nabywców ich sprzętu.
Po opiniach widać że to norma i standard w serwisie lenovo. Szkoda że wcześniej nie poczytałem o serwisie, a skupiłem się tylko na parametrach. Serwis i obsługa pozakupowa jest bardzo ważna, bo teraz się tylko irytuję.

30 lip 2020, 17:14
admin

admin

30 lip 2020, 17:14
@Wojtaz
Napisz do nas na skrzynkę kontakt@lenovozone.pl i podaj nam proszę numer naprawy gwarancyjnej. Przyjrzymy się sprawie :)
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo