Lenovo legion y520 spadający fps

24 maja 2020, 21:03
Abel91

Abel91

Początkujący User 4 posty 0 pkt.

Lenovo legion y520 spadający fps

24 maja 2020, 21:03
Cześć specjalnie założyłem konto na tym.portalu ponieważ już mi ręce opadają. Od 3 dni użeram się z laptopem lenovo legion y520-15ikbn . A mianowicie od niedawna spadły mi fpsy w grze głównie gram w league of legends miałem na komputerze gameboostery i advanced cleaner który wskazywał na bardzo duże zużycie dysku twardego. Postanowiłem więc doinwestować laptopa i kupiłem dysk samsung evo 970 500gb m.2 . Po zainstalowaniu windowsa doinstalowaniu sterowników i zainstalowaniu gry fps skakał w okolicach 100 ale mimo tego postać nie reagowała przycinało dalej. Przeszukałem mnóstwo forów próbowałem już wielu rozwiązań od wyłączania opcji w windows games przez sprawdzania wydajności itd i nic . Ogólnie nie dziwiło by mnie to gdyby to była gra z niebotycznymi wymaganiami ale czy zmienię ustawienia grafiki na bardzo niski czy na bardzo wysokie fps jest taki sam i dalej brakuje płynności jakby coś blokowało wydajność synchronizacja pionowa wyłączona . Wcześniej powiedzmy rok temu na maxymalnych detalach ok 180 fps w lolu bez problemu później te problemy z dyskiem i teraz po zmianie dalej coś nie tak sprawdziłem z fortnitem to samo lagi a jakiś czas temu przed zmianą dysku jak wszystko było ok bez problemowo się grało . Przeinstalowywałem system 2 raz to samo z grami sterowniki z nvidii itd. Liczę na to że ktoś miał podobny problem i wie jak to rozwiązać . Nie znam się jakoś super na komputerach więc raczej rozwiązań szukam w internecie . Aha no chłodzenie też nie jest problemem mam podkładkę chłodzącą a to dzieje się od włączenia system śmiga super tylko z grami coś nie tak proszę pomocy :) proszę o tłumaczenie jak nowicjuszowi ;) dziękuje

Re: Lenovo legion y520 spadający fps

30 maja 2020, 14:29
Abel91

Abel91

30 maja 2020, 14:29
System na nowo przeinstalowany sterowniki wgrywane ze strony lenovo w biosie ssd zmienione na ahci . Sterowniki karty graficznej najnowsze z nvidii a podczas skabowania programem lenovo diagnostic jedyny błąd związany z enthernet i chipset sata pcie . Może to rozjaśni lub przypomni komuś kto miał podobne problemy . Podczas gry w lola nie zależnie od detali dalej ten sam fps zaczynam na 150 podczas gry jest w stanie spaść do 50 . Z góry dzięki za pomoc

31 maja 2020, 13:42
admin

admin

moderator 2477 posty 35 pkt.

31 maja 2020, 13:42
Mimo posiadania podkładki chłodzącej i tak sugerowałbym monitorować temperatury :)
Najlepiej będzie, gdy podczas grania będziesz obserował obciążenie poszczególnych komponentów (CPU/GPU/dysk). To pozwoli nam ustalić, które z nich może odpowiadać za te spadki klatek :)

10 wrz 2020, 23:42
Abel91

Abel91

10 wrz 2020, 23:42
Cześć sorki że dopiero odpisuje brak czasu praca itd . Laptop był w serwisie wszystko wyczyszczone testowany pod każdym możliwym kontem temperatur wydajności itd serwisant powiedział że laptop 100 % sprawny technicznie wszystko jest dobrze jednakże problem nie zniknął ktoś może miał podobną sytuacje wygląda to jakby coś go blokowało oprogramowanie ze strony dedykowane do tego modelu windows oryginalny też ze strony . Jakieś pomysły ?

13 wrz 2020, 16:53
admin

admin

13 wrz 2020, 16:53
Jeśli serwis nic nie był w stanie stwierdzić, to niestety cieżko nam będzie coś wymyślić :(
Niemniej sugerowałbym zainstalować jakiekolwiek narzędzie do monitorowania obciążenia komponentów (CPU, dysk, GPU, RAM) i patrzeć, co jest najbardziej obciążone podczas tych spadków. Może uda Ci się coś zaobserwować :)

18 wrz 2020, 19:30
Abel91

Abel91

18 wrz 2020, 19:30
A czy jest możliwość że brakuje sterowników do tego nowego dysku i przez to tak wariuje ?

19 wrz 2020, 17:59
admin

admin

19 wrz 2020, 17:59
Powiedziałbym, że jest na to bardzo mała szansa, ale nie można tego wykluczyć :) Jak masz możliwość sprawdzenia działania laptopa z innym dyskiem, to spróbuj koniecznie!
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo